Diskuse (nejlepší jedenáctka všech dob) - Sigma United
Sigma Fans ®

15.06.2021, 2 lidé online

    | registrovat

Diskuse (nejlepší jedenáctka všech dob)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

04.12.2013 22:13

Petr Hořák (3 - 7)

nejlepší jedenáctka všech dob

Vážení a milí, dovolil jsem si sem mimo centrum dnešního všelijakého dění hodit sestavu Sigmy, která je pro mě od postupu v r. 1982 nejlepší. Přemýšlel a měnil jsem ji během tří měsíců asi 100x :-)


TOP A: Vaniak - Kovář, Machala, Kotůlek, Vaďura - Vlček, Maroši, Kalvoda, Látal - Drulák, Hapal. Trenér Brückner

TOP B: Tulis - Slabý, Bokij, Kučerňák, Kučera - Baranek, Hanus, Barbořík - Lauda, Kerbr, Příložný. Trenér Uličný

TOP C: Přibyl - R.Hubník, Ujfaluši, Beznoska, Rada - Kouřil, Mucha, Rossi, Urbánek - Heinz, Reiter. Trenér Kalvoda

04.12.2013 23:35

SIGMA

Re: nejlepší jedenáctka všech dob

Píšeš, že jsi ji měnil během třech měsíců asi stokrát... To se vůbec nedivím. Těžko dát dohromady jednu

Ještě horší asi porovnávat hráče dneška s hráči třeba před dvaceti lety. Tenkrát se hrálo jinym stylem. Hráči kteří jsou dnes v lize TOP by se třeba před dvaceti lety vůbec nechytili a naopak.

Pamatuji si, když se před časem hlasovalo o nejlepší jedenáctku Sigmy na idnesu (z tehdejšího kádru se tam dostal jen Rossi) , tak někdo z našich legend (už nevím kdo) pronesl, že z dnešního Áčka by před dvaceti lety nikdo neseděl ani na lavečce.

Naopak Pavel Nedvěd dnes pronesl: "Je poznat jak se fotbal zrychluje. Hráči jsou rychlejší, fyzicky zdatnější, kopačky lepší a i míče jsou rychlejší. Všechno jde dopředu...." S čímž asi nejde nesouhlasit...

Tím chci říct, že každá doba má v dobrém klubu své hvězdy. V horizontu desítek let pak můžeme skládat nejspíš jen sestavy z NEJSLAVNĚJŠÍCH jmen. Ale kdyby jsme se mohli přenést v čase a poskládali tým z hráčů dneška a před třiceti lety, tak si spolu asi fotbal nezahrají

Nicméně hezky se nad tím přemýšlí, to musím uznat Z těch jmen jde respekt...

05.12.2013 08:45

3 - 7

Re: nejlepší jedenáctka všech dob

Ano ano, o to jde. To je celkem jasný, snad každej z nás si něco pamatuje :-) Třeba naši nejslavnější éru za dob Karla Velikého (1990-1993), začátek tempofotbalu, pohárové megabitvy.... Ale když si prohlédnu videokazety z těchto mačů, tak si říkám, že dneska po dvaceti letech je to už zase někde jinde. Prostě vybíral jsem to tak, kdo byl VE SVÉ DOBĚ přínosem pro tým na "zhruba" stejném postu. Rozestavení se také měnila jak na běžícím páse -- jen obrana: stoper+ předstoper, libero a trojka před ním, hra jen na tři, čtyřka v řadě.... O běhání útočníků nemluvě, to by se Lauda divil, kolik by toho dnes musel bránit :-)

05.12.2013 09:47

Radek Mašek (ramas)

Re: nejlepší jedenáctka všech dob

No, Lauda speciálně, ten byl snad na svojí půlce, jen když jsme rozehrávali po jeho golu.. :-)
A o těch sestavách by se dalo dlouze diskutovat, zhruba to tak je, ale mě tam chybí třeba Malík, toho jsem měl rád. Ale zase kam ho dát, když je ta krajní obrana tak našlapaná...

05.12.2013 12:18

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: nejlepší jedenáctka všech dob

Lauduv styl už mi nestačí ani v tělocvičně :-D

05.12.2013 15:58

EH

Re: nejlepší jedenáctka všech dob

Nedvěd pro mne navždy zůstane zapsán jako největší simulant své doby. Všechno jde dopředu, vše se zrychluje, zlepšuje. Zlepšuje? Každá doba má své hvězdy. No, mne by třeba zajímalo, jak by si ty dnešní tenisové hvězdy poradily s menšími raketami dob minulých, jak by si dnešní hokejové brankářské "stars" zachytaly s dřívější notně pohublejší výstrojí... A v těch sestavách nevyšlo místo ani na jednoho fialku?

06.12.2013 08:01

Patino (Kovařík Svat.)

Re: nejlepší jedenáctka všech dob

Přikláním se spíš k tomu, že by vynikající hráči minulosti dnes uspěli, měli výhodu v dětství v tom, že celé dny hráli kde to jen trochu šlo od rána do večera a byli tak lepší v ovládání míče než hráči dnes. Lehká atletika je sportem, kde je vidět asi nejlépe "mezigenerační soutěžení". V tenisu již Rod Laver strašně tvrdě trénoval a pan Kukal tvrdí, že by i dnes byl asi hráčem č. 1.

13.12.2013 05:35

Ivan Horváth (ivanh)

Re: nejlepší jedenáctka všech dob

jde o to,jestli se bere vykonost hrace jen v olomouckem dresu,nebo celkove v kariere.takovej vaniak nebo drulak svuj vrchol prozili mimo olomouc.
Jednoznacne nejlepsi golman vsech dob,ktery prosel sigmou a v jejim dresu nemel minimalne v nasi lize konkurenci,byl Jindra Skacel. Ten patri do TOP A!

Patino:vynikajici hraci minulosti by v prve rade nestihali rychlostne.jak jsi sam napsal,nejlepsim ukazovatelem "mezigeneracniho soutezeni" je atletika.kdyz zatopek zabehl 10000m jako prvni clovek pod 29min,tak cumel celej svet s otevrenou hubou jeste dva dny potom.dneska to borci behaji kolem 27min.zabehnout stovku pod 10s?absolutne nemyslitelne.no a kdyz dnes bolt protahne krok,da ji pod 9 :-)
Jediny neprekonatelny rekord je v zenske osmistovce.to se vsak mezi zeny omylem pripletl jarmil kratochvil :-)

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com