Diskuse (Já nic, já muzikant.) - Sigma United
Sigma Fans ®

16.06.2021, 8 lidí online

    | registrovat

Diskuse (Já nic, já muzikant.)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

24.08.2014 22:34

gogo

Já nic, já muzikant.

Z rozhovoru s Lébrem v deníku je zřejmé, že ten člověk neví, co znamená odpovědnost vedení klubu.
Lébr: Vedení klubu z mého pohledu neudělalo v této sezoně špatně nic. Je tady proto, aby zajistilo klub ekonomicky. To se v situaci, kdy jsme ve druhé lize a peníze se shánějí mnohem hůř, podařilo. Zajistili jsme dost peněz, abychom udrželi hráče a ještě přivedli tři posily.

Deník: Vnímáte zlobu vůči vám jako nespravedlivou?
Lébr: Pokud bych odešel, jak chtějí, tak by měla Sigma peníze tak na MSFL. Představenstvo podle mě udělalo pro úspěch do prvního vykopnutí sezony maximum. Ne devadesát procent nebo devadesát pět. Ale sto procent. Dali jsme si za úkol získat určitou částku a to se povedlo. Tečka. Tam úkoly vedení končí. Stejně tak odvedlo svou práci výborně i sportovní vedení.

Furt se nic nezměnilo. O odpovědnosti se jen kecá, ale když přijde na věc, tak já nic - já muzikant. To všechno zavinili oni - hráči. Asi se do klubu vetřeli tajně zadním vchodem a vedení o tom nemělo ani potuchu.
Kdyby vedení dělalo svou práci na sto procent, tak je Sigma pořád v první lize. A pokud se tedy myslí práce vedení jen v této druholigové sezóně, tak by v případě stoprocentní práce vedení první tým rozhodně neměl na kontě 3 porážky ze 4 zápasů. Taky tečka.

25.08.2014 07:26

prospal

Re: Já nic, já muzikant.

čau gogo, deník jsem si dnes nekoupil, takže jsem celý rozhovor nečetl, nicméně tenhle fragment je hodně smutný čtení. vedení udělalo 100% a protože si myslím, že ač to nevypadá i každý z hráčů taky hraje na 100%, tak co z toho vychází? že lepší už to nebude. bohužel. a to furt můžeme čekat na další jeden, dva , tři zápasy. viz. závěr loňského podzimu a vyvozování osobní zodpovědnosti, je v tom nějakej rozdíl? já ho nevidím.

25.08.2014 07:49

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

No tak pozor.Mám ti vyhledat gogo všechny fanoušky a jejich názory na hráče? Obvykle reagovali na moje podněty vyhodit zavčas hráče,kteří způsobili sešup do 2.ligy takto: cožpak jsi zapomněl,že tito hráči bojovali o čelo ligy apod.Jedinou chybou sportovního vedení klubu bylo,že uvěřilo těmto názorům a ztotožnilo se s nimi.Samozřejmě,že to bylo i chybou Lébra,který zase dal na doporučení sportovního vedení klubu.To,že zajistění ekonomiky je prioritou Lébra,v tom má pravdu.A teď do toho vůbec nemíchejme Psotku a ty žalozpěvy nad odchodem Rossiho a dalších hráčů,což já považuji za již několikrát vysvětlené.Nakonec i ztráta peněz za Doležala postihla Lébra,ne nás fanoušky,poněvadž mít v týmu hráče,který hledá skulinu k útěku je nedobré.Takže gogo prosím tě,ikdyž v řadě názorů máš kus pravdy,buď vždy objektivní.Myslím si,že Lébr není rozhodně nejhorší hlavou z týmů v 1.lize.Nakonec neznám v Olomouci nikoho,kdo by mediálně vystoupil a řekl,jsem schopen vše odkoupit a ujat se ekonomicky a celkově vedení klubu.Myslím si,že hra s ohněm by taky mohla přinést požár.A to snad nikdo nechce,abychom zde měli nezajištěnou soutěž na úrovni MSFL.Mrzí mne,že až nyní Lébr uvažuje o event.vyhození některých hráčů,mně to bylo jasné již před započetím přípravy.Sigma je zázrak!

25.08.2014 08:12

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

Přesně formulováno je to tak,že Lébr nezvládl situaci v tom,že zajistil ekonomicky klub,ale v něm i hráče,kteří tam být již neměli. Spolupodílel se na mylné charitě,kdy si sám připravil obtížnou pozici v současné době.Tvrdím,že hráčů je jak kamení,jen je umět vyhledat.Nakonec i ve 2.lize jsou hráči,kteří vyučují tkzv.prvoligové hráče Sigmy a určitě by do Olomouce šli z takových klubů jako je Sokolovo,Táborsko možná i Znojmo.A pokud ne, na Balkáně nebo odjinud čekají na svou příležitost další šikovní hráči nezatížení nedávnou situací v Sigmě. Ekonomiku Lébr zvládl na jedničku,toto určitě ne a takto si zadělal na další problémy.Bohužel.Na tomto se však již podíleli pochopitelně Minář s Kalvodou,podali šéfovi klubu mylná doporučení.Stabilizovali celý kádr a ještě to vyzdvihovali jako přednost.To bylo zásadní chybou.Proto i oni by měli být hmotně potrestáni za špatnou analýzu současných hráčů a jejich doporučení do dalšího ročníku byť jen 2.ligy.Sigma je zázrak!

25.08.2014 08:17

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Já nic, já muzikant.

Mně se nelíbí jak pořád vyhrožuje, že bez něj by to nešlo. Respekt si musí zasloužit ne si ho vynutit. Sigma pod vedením tohoto miliardáře zažívá nejhorší období v historii klubu,

25.08.2014 08:23

Pavel Šaradín (Zeměměřič K.)

Re: Já nic, já muzikant.

Okresní přebor je dno, my musíme výš!

25.08.2014 08:30

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

pereko
reaguje tak proto,že zřejmě nechápe svoji vinu a bere ji jako křivdu.Brání se všemi možnými způsoby a souhlasím s tebou,že to mnohdy nepůsobí dobře.Nicméně se mi zdá,že vybírá kaštany z ohně za své podřízené a doplácí na to. Minář s Kalvodou mne zklamali v tom,že hráli na dobrotu s hráči.Kalvoda si řízl větev již skoro na polovinu,poněvadž sám naznačil,že ví,ale neřekne.No to jasné asi co.Ví,že on jako trenér nevládne kádru.Opakovaně se zlobí a Minář mračí,to je asi tak vše co mohou.Nakonec i Rajnoch tam nic nesvede,pokud mezi partu nezapadne.Já tomu říkám stát ve státě a to je situace v Sigmě,ve hráčském kádru.Je jen otázkou času,kdy Kalvoda padne.Taky asi nepochopil,že si měl dát větší práci analýzou hráčského kádru a vynutit si změnu před svým příchodem než dá hlavu na špalek.No a Minář? Vždyť je dokonce trénoval a vedl v zápasech,jak je možné,že je všechny stabilizoval?Dnes jsou před dilema,že možná nasadí hráče béčka,není to sranda až v běhu soutěže toto učinit? Ikdyž vyhrají v Opavě,tak to nic nezmění na tom,že kvantum zápasů prohrají a postup nevybojují.Tento kádr na to prostě nemá morálku ani um!Sigma je zázrak!

25.08.2014 08:37

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Já nic, já muzikant.

Pažoute, Minář s Kalvodou sklízí pouze to, co ti před nimi zaseli. A kdo sel? To si snad dokážeš odvodit/dohledat sám.

25.08.2014 08:49

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

Psotka?! Jenže to je ta samá logika jako že za všechno špatné v současné době mohou komanči.Myslím,že Minář kádr ochutnal již dostatečně a Kalvoda jej znal ještě líp,poněvadž se s ním utkával v soutěži.Časový prostor k určitému řezu v kádru měli.Co udělali? Stabilizovali a přesvědčili Lébra.On na to společné dílo ještě sehnal peníze.jak to funguje? Blbě.Psotka to sleduje zpovzdálí a v duchu jim vzkazuje,vidíte,že gró chyby na sestupu měli hráči,tedy ti na ploše.A já s ním souhlasím.Pokud to čte,tak ho zdravím.Pane Psotka u mne jste neschopný nebyl,snad jen chybující u takových jako byl Doležal.Měl jste však již tehdy snahu v kádru dělat změny.Bohužel vaše práce byla zastavena na polovině cesty.Sigma je zázrak!

25.08.2014 09:00

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

Ještě k tomu dodám svoji logiku,abychom byli trošku konkrétní a nehráli jen zákopovou válku.Podstata problému je v tom,že vedení by mělo znát,že obvykle,když to v kterémkoliv kádru začíná zahnívat,tak se jako u stromu odřezávají staré větve a nechává se prostor mladým výhonům nebo se staré keře celé vykopou a dávají se sazenice zvenku,třeba i z ciziny.Je to periodické obměnění podle zákonů přírody. A poněvadž je člověk součástí přírody,platí to i zde! Viz třeba výkon mladých hráčů proti Spartě.Sigma je zázrak!

25.08.2014 09:07

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

Další logika je ta,že mladý fotbalista ještě chce dokázat,starý již dokázal a chce ponejvíce trvalé uznání a hmotné ocenění,které již nekoresponduje se současným výkonem.Ojedinělé vyjímky však existují,ale ty se musí opravdu správně najít.

25.08.2014 09:53

prospal

Re: Já nic, já muzikant.

kalvodu i mináře bych z ničeho absolutně nevynil, zatím. minář má první přestupové období a zatím udělal dvě věci, první: dostal zpět do hry hráče, kteří se na sestupu nepodíleli, s vyjímkou útočníka, který když to přeženu jen zalepil díru po dolim, rezervní gólman a beci všek nejsou úplně ty top klíčové posty. druhá věc je, že přivedl dva stopery- to už může být hodně klíčová věc, která se teprve projeví. kde nás tlačí ale bota, to je teď absolutně nefungující záloha, podle mě by se mělo přestat byzírovat na nějakým systému s defenzívním záložním a podohrotem, ale začít od piky- 4-4-2, houska na to sám nestačí a když hrajeme systémem jeden ve vápně, podhrot někde na šestnátce, středovej záložník dalších deset metrů daleko a defenzívní štít na půlce mezi stopery a ještě navíc když náhodou do vápna přiběhne krajní záložník a ten druhej z opačné strany buď trefí prvního protihráče nebo překopne celý vápno, tak v životě nedáme góla.
úkol pro kalvodu: změnit systém hry, pro mináře: přivést pořádnýho zkušenýho záložníka k houskovi a druhýho útočníka k vášovi, tečka.

25.08.2014 10:14

Radim Kotrba (maxcoolhand)

Re: Já nic, já muzikant.

Podepisuju poslední příspěvek přecedy.

25.08.2014 10:46

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Já nic, já muzikant.

Šimák je volnej...

25.08.2014 10:46

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

To jak to má být,tedy jak to popisuješ s tím souhlasím,ale zároveň se ptám,proč to tak již není? Nebo snad příprava nic Kalvodovi neodkryla? Na co tedy je,když její výsledky v mistrácích nevidííš?.To je jedna věc.A ta druhá spočívá v tom,že Minář sice v Sigmě prodělal 1 přestupové období,ale je to zkušený matador,který se měl zamyslet,zda je logické držet některé hráče po sestupu nadále v týmu.Sehnal2 stopery to ano.Zajisté to může sehrát svoji roli,zajisté to nemusí sehrát vůbec nic.Jeden je rekonvalescent,druhý již jeden prohraný souboj zažil,takže je vidět,že jeden hráč nemusí nic ovlivnit.To gró v kádru zůstalo a z toho úplně v pohodě viním jak Kalvodu,tak i Mináře a jako posledního v řadě i Lébra.To protiřečení je taky absurdní.Tak na jedné straně oba si pochvalují stabilizaci kádru a posléze jakmile dojde k porážkám,tak zase ventilují do médií jaké to skleníkové typy Sigma vychovává.Co hodnotí vyváženě a dobře poskládaný tým na soutěž? Výsledky kurňa,výsledky.A t y jsou nadále tristní.Nicméně su klidné,10 kol to musíme nechat uzrát a potom teprve závěry jak tu bylo formulováno.Takže su klidné a nikoho neobviňuji, já jsem ten poslední,kterému by to mělo vadit.Sigma je zázrak!

25.08.2014 10:49

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Já nic, já muzikant.

Tu tezi se 4-4-2 absolutně podepisuju. Když to nejde na krásu, není vhodnějšího systému.

25.08.2014 10:51

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Já nic, já muzikant.

Jinak je Lébr normální chudák. Ano, hráči nemakají, ale oni se tam opravdu nekupují a nepodepisují sami. Navíc to může mít příčiny, o kterých nevíme. Včetně toho, když začne vyhrožovat, že nebude platit. Aby se pak nedivil, frajer, až bude mít na krku arbitráž. Ona smlouva je smlouva.

25.08.2014 10:55

Tomáš Elbl (tomasini)

Re: Já nic, já muzikant.

Zrovna dneska ráno jsem nad tím přemýšlel a taky jsem došel k 4-4-2 :-) zajímavé. O záložníkovi jsem psal už minule.

A rád bych jenom podotknul. Pažoute, dva roky zpátky, v začátcích našeho úpadku, jsem musel číst, jak vedení dělá všechno dobře. My říkali, bacha, to bude průšvih. A ono hle... Pažout prozřel, Sigma si to ověřila na vlastní kůži...

25.08.2014 11:02

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

Jo s tím bych souhlasil,to je jediné co od některých může čekat.Arbitráž.Z velké části si vše dělají sami,vyrábějí si problémy a průsery jak na běžícím pásu.Sestavování kádru je formou hokus pokus.Napřed se rozplývají,potom srší hněv a síru.Vždyť se tomu již musím smát.Jeden v Deníku nazlobenej a druhý se mračí,třetí vyhazuje možná hned 6 hráčů.Proč nepřijde nový trenér a neřekne ty Laďo,potřebuji vyměnit tyto posty z těch a z těch důvodů nebo to prostě nevezmu a kočírujte si to sami.Ale kurňa před mistráky.Ne až v průběhu soutěže dělat gesta,přivolávat hromy a blesky,když v podstatě ani není přestupní termín.Lébr když hovoří o 6 hráčích,tak je zajímavé,že to má dobře spočítané,že o nich ví,ale že tu nadále jsou.Asi o nich ví i Kalvoda s Minářem a asi i prospal,ale všichni tu hrají maňáskové divadlo.Sigma je zázrak!

25.08.2014 11:08

Pažout

Re: Já nic, já muzikant.

Tomasini
Pleteš jabka s hruškama.Taky jsem na rozdíl od vás říkal,obraťte se s nákupy na Balkán a nezveličujte úroveň našich odchovů,Dodnes jste ještě neprozřeli.A na neúspěchu s jedním černochem jste postavili záporné stanovisko k černošským hráčům.Proto při masivní absenci těchto hráčů je Sigma tam kde je.Má skleníkové typy hráčů a fanoušky,kteří je omlouvají.nakonec i nyní zde člověk čte z vaší strany převážně omluvu všeho,ale kritika hráčů je mizivá,téměř neexistuje.Tak,teď se mi to myslím povedlo vyjádřit dokonale.Sigma je zázrak!

25.08.2014 11:10

gigi

Re: Já nic, já muzikant.

Takoví vzdělaní pánové a takové plky, vždyť víte že 442 jsou jenom čísla. Když bude každý hráč přišpendlený na svém postu, tak se stejně nic neuhraje. A když to nejde na krásu, což zrovna teď nejde, tak bez zesíleného středu to bude ještě větší průchoďák.

A kl Lébrovi
Neříkám, že mi tahle iniciativa Lébra přijde nejšťastnější. Že zorvna tento krok hráče probudí, spíš pochybuju. Ale co by jako majitel měl podle vás víc udělat, když takto nasrán? Peníze sehnal, trenérům věří... Jinak v rozhovoru říká, že v nejhorším je na arbitráž připraven, asi ale doufá, že to zabere.

25.08.2014 11:17

prospal

Re: Já nic, já muzikant.

hráči by z kádru vypadli sami, kdyby se průběžně posilovalo, napřed by se chlapec posunul na lavku a pak nazdar. ale to se může dít jen v případě, že se občas koupí nějakej konkurenceschopnej hráč(už raději ani nepíšu posila). hráčům se nemá uvolňovat místo prodejama, tak jak se to dosud dělalo tady, ten flek si musí vybojovat. vyhodit šest hráčů? známej evergreen, to už sme taky slyšeli, letos v zimě. pak neudali šumáka, prošustrovali doliho a poslali pryč jedinýho levýho beka!!!! musí přijít čerstvá krev zvenku, to je jedno odkud- zahraniční nebo domácí- a pak prodávejme hráče z lavky.

25.08.2014 11:19

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Já nic, já muzikant.

Viz Tomasiniho příspěvek - pan geniální sklízí ovoce toho, co nedávno zasel. A teď neví, jak z toho ven. Což celkem chápu, protože je to v takovým stadiu, že je opravdu každá rada drahá

A že by měl být 4-4-2 průchoďák, to si nemyslím.

25.08.2014 11:20

prospal

Re: Já nic, já muzikant.

gigi, všichni víme, že to nejsou jenom čísla. o tom jsme se mohli přesvědčit proti znojmu, po prostřídání

25.08.2014 11:20

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Já nic, já muzikant.

prospal - amen!

25.08.2014 11:21

prospal

Re: Já nic, já muzikant.

a navíc jakej průchoďák? valit soupeře máme my, ne oni nás. nač je mi pět obránců? samo, když krajní hráč nedá jedinej centr, nebo gólmanovi od začátku padá každej centr z pracek, to se pak těžko hraje.

25.08.2014 11:26

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Já nic, já muzikant.

jen tak mimochodem, chápete někdo nasazení Reichla, když (pokud trenér chtěl udělat změnu), máme v kádru Bártu, kterej chytal ligu?

25.08.2014 11:32

Tomáš Elbl (tomasini)

Re: Já nic, já muzikant.

Nebude golmánská otázka trochu o přístupu k životosprávě? :-D já fakt nevím... ale mohlo by být ne?

25.08.2014 11:44

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Já nic, já muzikant.

jo, tak tahle varianta mě, pravda, nenapadla.

25.08.2014 11:59

Radek

Re: Já nic, já muzikant.

Když to tak tady čtu ,máte všichni pravdu a jak jsem již před nedávnem psal i vedení má dost velký podíl na současném stavu,nějak mi ale nejde na rozum jak celí tým(PRVOLIGOVÝ) MŮŽE BÝT TAK TOTÁLNĚ Z FORMY?? Dá se omluvit zranění Ordoše kdy ještě není plně herně fit,ale u něho se nedá omluvit to,že co souboj prohra,on se jim více méně vyhýbá,co jeho centr,přihrávka to zářez,má strach bojovat to bylo vidět,dále Navrátil,co centr po křídle to jen do Protivníka - haluz ,,Šindelář??? ten je zralí na facky,Javůrek také nic moc a ten zbytek?? bez zájmu jít do soubojů,přihrávky nikde a střed,,?? totální manko,Několik hráčů hrálo standard ale na hřišti je jich 11
A Brankář??? Blahu bych ještě neodepisoval a Bartu také ne
Myslím si že jsou to zkušení hráči,kteří by měli vědět a umět přehrát soupeře.
není to o tom že by neuměli,je to o tom že nechtějí ,Je to o přístupu a chuti dokázat co jsem zač
Jejich nadstandardní platy i po pokutách jim bohatě stačí na hampejzy,varnu a kasína tak proč by měli???
Vina je i v realizačním týmu,jak Kalvoda v jednom rozhovoru říká,že o nich ví a že si je pohlídá ,což nezvládl a životospráva?? jo chlast cigára,kasína a děvky do rána je zřejmě vžitá
je potřeba i za cenu proher Zkusit mladé z Bčka,stejně nic jiného nezbývá je to rysk ale s tímto přístupem a herním projevem stejně je to jedno a mladí mohou překvapit

25.08.2014 16:53

gogo

Re: Já nic, já muzikant.

prospal: No vidíš - jsem natvrdlý a nenapadlo mě to.
To nebylo myšleno tak, že udělali 100% možného. Oni udělali 100% toho, čeho jsou schopni. Mnoho toho není, ale přesto je toho 100%. Dík za vysvětlení!

25.08.2014 20:06

gigi

Re: Já nic, já muzikant.

Trvám na tom, že 442 jsou jenom čísla. Je jedno jestli to nazvete 442, 452, 4231 nebo 433. Můžete mít na place třeba pět útočníků, ale když nedostanou kloudný balon a tým to nebude mít zažité, tak se tam budou jen motat navzájem. Vždycky je to o výkonu hráčů. Když bude z 11 hráčů šest chodit, můžou hrát v jakémkoliv rozestavení, ale s 11 běžci vždycky prohrají.

P.S.: Navíc mě to teda ani po prostřídání žádná hitparáda nepřišla

25.08.2014 21:17

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Já nic, já muzikant.

4-5-2 bych chtěl vidět :-)

26.08.2014 08:56

Tomáš Elbl (tomasini)

Re: Já nic, já muzikant.

Gigi: nesouhlasím. Je to o držení se svých postů a o úkolech borců na place. Tyto strategie nejsou číselně pojmenovány jen tak. A z vlastní zkušenosti vím, že hrát 4-5-1 je úplně něco jiného než 4-4-2. Oni ti dva ve předu jsou pak hodně znát. Minimálně tím, že na jednoho útočníka se pověsí až tři obránci, kdežto v systému se dvěma, si to borci musí rozebrat.

26.08.2014 10:28

gigi

Re: Já nic, já muzikant.

fantozzi: možná to by pomohlo, ten jeden hráč navíc. Ale asi jsme se pochopili, že je to překlep

můj názor je, že základní rozestavení ještě nikdy nikomu nic nevyhrálo. Ale souhlasím, že je to o úkolech hráčů a jejich plnění. Pak je možné hrát zároveň v zápase 5-3-2, 3-5-2, 3-4-3, 5-4-1 a kdo ví co ještě, jako Holanďani na MS. A právě v tom měnění během zápasu je síla. Ne, že je někdo zapikolovaný na jednom místě, to je čitelné a bránit to už dnes umí i ve druhé lize.

Ale jsou to nekonečné dohady. Hlavní je, aby chlapi začali makat a dělali to, co po nich kouč chce. Pak bude jedno v jakým obrazci na hřišti stojí.

26.08.2014 12:27

prospal

Re: Já nic, já muzikant.

gigi: nemyslím si, že to je jen o číslech, jedenáct útočníků udělá jinou hru než jedenáct obránců, starýho psa novejm kouskům nenaučíš, bazírování na defenzívním záložníkovi je v naší situaci na pendrek a vašíček tam sám vepředu nic neudělá. musí se to posunout dopředu už typově, vedle housky ještě na střed někoho, kdo mu s tím helfne, to samý k vášovi, on už pak centr někoho trefí...a holt obraně budou muset pomoct všichni

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com