Diskuse (Co jsem poslal Jihlavě) - Sigma United
Sigma Fans ®

08.05.2021, 4 lidé online

    | registrovat

Diskuse (Co jsem poslal Jihlavě)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

27.08.2012 12:18

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Co jsem poslal Jihlavě

Kopíruji z http://kopecny.eu/cz/osobni/fc-vysocina-jihlava-24-8-2012/ sem ať je to pohromadě:

Zažil jsem toho hodně, ale to co se stalo v Jihlavě na fotbalovém utkání, je pro mě zážitek na pěkně dlouho. Ani na letišti nebyla taková kontrola, takto se snad nešikanovalo ani na vojně, kterou jsem nezažil. Doufám, že se toto stalo fanouškům kohokoli naposledy, Jihlava se omluví a rychle takové chování změní. Na twitteru jsem byl požádán, abych se ozval na mail tiskového mluvčího. Toto jsem poslal:

Dobrý den,
několik let navštěvuji sportovní utkání a různé akce, kde je požadovaná určitá bezpečnostní prohlídka u vstupu. Mám za sebou riziková utkání v hokeji i fotbale, několik utkání i rizikových v zahraničí, avšak to co jsem zažil na vašem stadionu překročilo běžnou prohlídku. Hodně se situací zabývá občanské sdružení Sigma United o.s. v otevřeném dopise OTEVŘENÝ DOPIS VEDENÍ KLUBU FK VYSOČINA JIHLAVA Pokusím se Vám napsat svůj pohled na věc.

Plně chápu, že utkání proti Sigmě Olomouc bylo vyhodnoceno jako rizikové. Jsem zvyklý na přísné prohlídky, vyzkoušel jsem si nechvalnou agenturu v Brně, dechové zkoušky v Hradci, důkladné "ohmatávání" v Liberci, Jablonci, Mladé Boleslavi nebo například na Slovácku. Procházel jsem bezpečnostními rámy v O2 areně, v Mnichově, na PSG. Dokonce v Paříži Vám neprodají lístek bez průkazu jako je pas nebo občanka. Všude však vše probíhalo v nějaké lidské a slušné podobě. U Vás se však jednalo o zážitek, na který jen tak nezapomenu.

Při vstupu na stadion jsem byl požádán o občanský průkaz. Reflexivně jsem se zeptal, zda-li má pořadatel povolení od příslušných orgánů. Odpověděl, že nepotřebuje, protože data nijak nesbírá a nechce mé rodné číslo. Měl pravdu, ale dle mého názoru jen na chvilku. Nechal jsem jen nahlédnout, pořadatel nahlas přečetl mé jméno a druhý ochránce vše zaznamenal na kameru. Došlo tedy k záznamu osobních údajů, mého vzhledu a jména, což jsou osobní údaje, které k jednoznačné identifikaci slouží. Dle zákona o ochraně osobních údajů je osobním údajem jakákoliv informace týkající se určeného nebo určitelného subjektu údajů. Subjekt údajů se považuje za určený nebo určitelný, jestliže lze subjekt údajů přímo či nepřímo identifikovat zejména na základě čísla, kódu nebo jednoho či více prvků, specifických pro jeho fyzickou, fyziologickou, psychickou, ekonomickou, kulturní nebo sociální identitu. Žádám tedy Váš klub o smazání video i zvukového záznamu z této prohlídky. Dále bych upozornil, že tato kontrola byla diskriminační, týkala se pouze mužů, ženám se osobní průkaz nekontroloval.

Poté následovala hodně kritizovaná kontrola botou. Upozornil jsem pravděpodobně hlavního pořadatele, že v bílých ponožkách na vlhkou a špinavou zem si šlapat nebudu, že bych si přál nějakou rohožku. Následovala ihned arogantní až šikanizující odpověď a příkaz, aby se otevřela vrata a já byl vykázán za bránu stadionu. Kontrolu jsem tedy podstoupil snad tím "nejelegantnějším" způsobem. Nejdříve vyzul jednu botu, stál na jedné noze a poté druhou. Pokud chcete dělat takovou kontrolu, bylo by vhodné přizpůsobit podmínky.

V sektoru se nalézali pořadatelé bez vest s vybavením zamenitelným s pořádkovou policií. Na moje upozornění, že nejsou označeni pro identifikaci číslem, mi bylo řečeno, že vzadu na přilbě mají číslo. Nechci se hádat, ale jak poznám při možném napadení zepředu, na koho si mám stěžovat? Nehledě nato, že oni zaměstnanci agentury měli kuklu a někteří přilby sundané? A to můžu upozornit nato, že číslo pořadatele bylo z větší dálky špatně čitelné! Když se na označení podívám ad absurdum, tak bych doporučil mít číslo například v podpaží.

Protože se pořadatel odvolával na návštěvní řád, poprosil jsem jej, jestli by mi jej mohl poskytnout k nahlédnutí. Vím, že je před stadione, jak jste však za branou, tak tam vyvěšen není. Pořadatel vůbec netušil, kde tento řád je. Můžete mi prosím vysvětlit, čím se tedy agentura řídí? Vůbec nechápu tyto bezpečnostní opatření v kontrastu s tím, že byly vpuštěny osoby, které měli trošku popito, na stadionu se prodávalo alkoholické pivo (což v sektoru hostí moc často není, jsem rád, že tomu tak bylo), přes plot se dalo bez problému předat cokoli, aniž by nás pořadatel kontroloval.

Za odpověď děkuji
Petr Kopečný
Administrátor fanouškovských stránek SK Sigma Olomouc

27.08.2012 13:02

Tomáš Vaida (vaclavprospal)

Re: Co jsem poslal Jihlavě

holky z toho vynechali? to jsem netušil...jinak na idnesu se rozproudila mimořádně bohatá diskuse, která jinak po zápasech sigmy, kór s něčím jako je jihlava, nemá obdoby.

27.08.2012 14:09

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Co jsem poslal Jihlavě

Holky sundavaly jen boty, obcanku a nasledne hlasite natoceni se nekonalo. Jeste jsem si to ted overil u jedne ucastnice

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com