Zítra v pět hodin zápas proti Kladnu - Sigma United
Sigma Fans ®

15.06.2021, 1 člověk online

| registrovat

Zítra v pět hodin zápas proti Kladnu

Po remízovém zápase v Mladé Boleslavi nás čeká domácí souboj s SK Kladno. Náš soupeř v minulém kole porazil 1:0 tým Brna, když po zdařilém výkonu soupeře téměř k ničemu nepustil a mohl vyhrát ještě větším rozdílem. Kladno je zatím v tabulce se čtyřmi body na 14.místě, když kromě zápasu  s Brnem bodovalo v prvním kole v Liberci. Trenérem týmu je Martin Hřídel.

Loňské duely

V loňské sezóně jsme se soupeřem nezjískali ani bod.  V 6.kole na Kladně Sigma dostala gól už v páté minutě, potom v devadesáté minutě soupeř zvyšoval na konečných 2:0 z penalty. V jarním zápase čekal domácí fanoušky šok. Mnoho z nich nerozdýchalo remízu s Boleslaví, ale prohra s Kladnem 1:3 přinesla veliké zklamání. Soupeř byl agresivnější v soubojích, hráči hodně natěsno bránil Melinha, kterému hned ze začátku zápasu otrávili jeho pobyt na hřišti. Pár šancí našich hráčů v prvním poločase skončilo neúspěchem, během přestávky všichni fanoušci doufali v důrazný projev trenéra Psotky a že ve druhém počase na hřiště vyběhne jiná Sigma. Všechny naděje zhasly ve 49.minutě, kdy si vlastní gól vstřelil Michal Ordoš a třetí gól završil hodně neštastný den našich kluků- Drobisz špatně komunikoval s Darkem Šuškavčevičem, po jejich srážce se před hráčem soupeře Bartkem objevila prázdná brána a ten nabídnutou šancí nepohrdnul. Michal Ordoš potom jen korigoval svou hlavičkou konečný výsledek. Jednalo se o první výhru soupeře na venkovním hřišti po 11 měsících. Domácí trenér Psotka na tiskové konferenci nezastíral své obrovské zklamání:,, Ve druhém poločase jsme mohli trochu doufat v obrat, ale rychlý gól na 2:0 nás zaskočil. O výsledku rozhodly individuální výkony, které u 80 procent hráčů byly hodně mizerné".

Historie klubu

Na současném stadionu Františka Kloze odehrál tým ze středu Čech svůj první zápas v roce 1914. K největším úspěchům týmu patří třetí místo v sezónách 1933/1934 a 1946/1947. Nejslavnějším odchovancem klubu je bývalý reprezentační stoper Jan Suchopárek.

Kladno v Gambrinus lize

Cílem týmu je záchrana v soutěži, podle expertů se jedná o kandidáta na sestup. Kladnu v minulosti pomáhali hráči Sparty nebo Slavie přicházející na hostování, tuto sezónu ale nepřišel žádný hráč z těchto dvou předních českých klubů.

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup.

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru.

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis