V dramatickém utkání Sigma porazila Plzeň - Sigma United
Sigma Fans ®

21.06.2021, 3 lidé online

| registrovat

V dramatickém utkání Sigma porazila Plzeň

Sigma zvládla první ze tří duelů s Plzní a porazila plzeňské 1:0. V čtyřiadvacátém kole Gambrinus ligy měli však olomoučtí pořádný ranec štěstí.

Sigma nastoupila do zápasu s několika změnami. Na levém okraji obrany se pohyboval Jakub Heidenreich. Stoperskou dvojici pak tvořilo duo Komárek-Škerle a do brány se překvapivě postavil Martin Blaha. Na složení staronové stoperské dvojce se podepsala absence jindy stabilního člena sestavy Pavla Dreksi.

Zápas začal aktivně z obou stran. Na začátku hrozili spíše hosté. Po standardní situaci Pavla Horvátha skončil míč po obrovském závaru naštěstí jen na tyči Blahovi branky.

Ve čtyřiadvacáté minutě padla první branka utkání, když po centru Heidenreicha skóroval šťastně Michal Hubník. Byla to zároveň i jediná branka, která v utkání padla a Hubník tak zaznamenal teprve svou druhou branku v uplynulém ročníku ligy.

Jenže i plzeňští začali kousat. Ve 83. minutě byla odpískána penalta po údajném faulu Janotky na záložníka hostů Petrželu. V této situaci se vyznamenal Martin Blaha, který Pavlu Horváthovi penaltu překvapivě lapil. Moc často se nestává, že mozek jako Pavel Horváth nepromění penaltu, v dnešním utkání to stálo Plzeň minimálně bod.

Po neproměněné penaltě zbývalo do konce sedm minut a Hanáci si výsledek pohlídaly. Doufejme, že bude štěstí našim borcům přát i při následujících pohárových utkáních proti Plzni, které budou možná ještě důležitější než tento ligový.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0
Branky: 34. Hubník
Diváci: 3372
ŽK: 48. Heidenreich, 72. Bajer - 55. Limberský

Sestavy:
SK Sigma: Blaha - Janotka, Komárek, Škerle, Heidenreich - Rossi, Kaščák, Hořava (86. Navrátil) - Bajer, Hubník (67. Ordoš), Šultes (78. Petr)
Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Rada (79. Lecjaks), Horváth - Petržela, Bakoš, Kolář (86. Rýdel) - Střihavka (62. Rezek)

Autor: | Vydáno dne 11.04.2010
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup.

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru.

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis