Sigma Fans ®

15.06.2021, 3 lidé online

| registrovat

Stíhací jízda může začít, Sigma je na nule

Pouhá dvě kola mrzla olomoucká Sigma na samém konci ligové tabulky. V neděli si totiž odvezla bod za remízu se žižkovskou Viktorií a právě tento výsledek definitivně smazal nepříjemný handicap v podobě odečtu devíti bodů za údajné korupční jednání. Zároveň Hanáky posunul na 14.místo před ostravský Baník a Dynamo České Budějovice.

I v letošním ročníku Gambrinus ligy zatím platí pravidlo, že Olomouc je týmem, který tvoří hru a musí se potýkat se zataženými obranami soupeře. Objektivně je ale potřeba přiznat, že protivníky v žádném případě neválcuje v takovém stylu jako minulý rok na podzim. Nejinak tomu bylo v duelu se Žižkovem.

Utkání s pražským týmem navíc slibovalo zajímavé srovnání, neboť se proti sobě měli postavit bývalý a neoblíbený kouč Sigmy Martin Pulpit a jeho nástupce Zdeněk Psotka, který se těší z o poznání větší přízně fanoušků.

Pojďme k samotnému průběhu zápasu. Již v 19. minutě se mohl radovat právě současný olomoucký lodivod, znovuzrozený Jan Schulmeister vypálil z dálky a nadějný reprezentační gólman Vaclík musel kapitulovat.

O 10 minut později se bohužel dočkali i domácí fandové, po standartní situaci vyrovnal Procházka, čímž dokázal, že bránění "standartek" činí Olomouci dlouhodobě nemalé problémy.

Ještě do poločasové přestávky přišlo druhé zaváhání, po rohovém kopu a trefě Lafrance lovil hostující brankář Šustr míč ze sítě podruhé. Sigma tak do kabin odcházela za nepříznivého stavu.

Druhá půle se nesla ve znamení větší aktivity modrých, za což byli odměněni v 56. minutě, kdy Navrátil obloučkem překonal Vaclíka a znovu tak nastolil nerozhodný stav. Pro závěrečných 45 minut navíc nahradila Varadiho nejzářivější letní posila Marek Heinz. Právě bývalý reprezentant opět důkladně zaměstnával obranu soupeře a v 64. minutě předvedl také něco ze svého repertoáru dalekonosných střel, skóre zatím ale zůstávalo stejné.

A protože ani vyloženou šanci z 85. minuty na straně druhé neproměnil Súkeník, Sigma se rozešla se Žižkovem smírně 2:2.

Autor: | Vydáno dne 30.08.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup.

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru.

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis