Sigma Fans ®

15.06.2021, 2 lidé online

| registrovat

Sigma byla na Letné lepší, ale neveze si s sebou ani bod

V předehrávce pětadvacátého kola první Gambrinus ligy se utkala Sparta Praha s Olomoucí, konečný výsledek zdaleka neodpovídá hře, která byla po celý zápas k vidění.

Že olomoučtí nepřijeli do Prahy jen na památky, ukázal hned v desáté minutě útočník Ordoš, který si nádherně naskočil na centr Vepřeka. Vynikající zákrok, ale vytáhl brankář Blažek a tak se skóre neměnilo.

Další šance se udála přesně po šestnácti minutách. Po Janotkově rohu hlavičkoval k tyči Rossi, výborný Blažek byl však opět na místě.

Sigma letenské celý první poločas k ničemu nepustila a v kombinaci byla jasně lepší, parádní zápas odehrál středopolař Hořava společně s Jakubem Petrem, který se po dlouhé době vrátil do základní sestavy.

Právě ti to dva později doslova rozebrali obranu Sparty. Petr nádherně prostrčil míč do šestnáctky mezi dva rudé obránce, z kterých se v okamžiku stali statisté a Hořava nekompromisně pálil, bohužel jen do tyče.

Tímto skončila první půle, ve které Sigma mohla vést rozdílem tří branek.

V druhém poločase se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Kamil Vacek zahrál balon z rohového kopu do chaotického chumlu, ve kterém se nejlépe zorientoval Kweuke a poslal Spartu do vedení. Nutno poznamenat, že po tomhle inkasovaném gólu nemohl mít Petr Drobisz čisté svědomí.

Sigma to zkoušela stále dopředu, ale ani zdaleka se jí nedařilo jako v prvním poločase.

Hřebíček do rakve přišel v devadesáté minutě, když rozhodčí Bílek odpískal velice kontroverzní penaltu po zákroku Škerleho na forwarda Kweukeho.

Vacek bez problému zvýšil 2:0. Utkání rozhodly zejména neproměněné šance olomouckých v první půli a také velký rozdíl brankářských kvalit u obou celků.

AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 59. Kweuke, 90. Vacek (pen.)
Rozhodčí: Bílek – Handlíř, Tacina. Diváci: 9491

Sparta: Blažek (46. Zítka) - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Matějovský, Vacek, Podaný - Kerič (46. Kladrubský), Kweuke (80. Pekhart), Kadlec. Trenér Jozef Chovanec.
SK Sigma: Drobisz - Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek - Rossi, Hořava, Bajer (86. Tomeček) - Navrátil (71. Přikryl), Ordoš, Petr (60. Šultes). Trenér Zdeněk Psotka.

Autor: | Vydáno dne 23.04.2011
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup.

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru.

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis