Sdružení atmosféru nezlepší! - Sigma United
Sigma Fans ®

24.07.2021, 3 lidé online

    | registrovat

Sdružení atmosféru nezlepší!

Sdružení atmosféru nezlepší!
První zářijový týden nepřinesl jen nový školní rok, ale troufáme si tvrdit i nejrozsáhlejší diskuzi na téma fandění na Andrově stadionu. Tato debata probíhající na oficiálních internetových stránkách Sigmy www.sigmafotbal.cz zapřičinila už mnoho zbytečného vzruchu, hádek a nedorozumění, a tak jsme se rozhodli pro sepsání našich názorů a představ.

Vždy je lepší, když se fotbalový fanoušek zaměří na aktivní podporu svého týmu (ať už se jedná o povzbuzování hráčů, připravování choreí, psaní článků, tvorbu videí nebo třeba triček) a hospodské nesmyslné debaty přenechá jiným. Jak bylo zmíněno v úvodu, v těchto dnech se setkáváme se zajímavou diskuzí, která má za cíl zlepšit fandění na našem Andrově stadionu. Jedná se konkrétně o založení občanského sdružení (dále jen OS), které by podle představ některých fanoušků mělo rapidně dopomoci k lepší atmosféře. Jsme však přesvědčeni, že OS tohoto cíle nedosáhne, dokonce s ním nemá ani mnoho společného.

Je dobře, že mnohým fanouškům začala vadit bídná atmosféra. Domácí kotel je poloprázdný, počet Ešusáků nepřesahuje ani dvě desítky. Většina fanoušků je roztroušena po celém stadionu, čímž vzniká naprostý chaos a z případného povzbuzování vzejde jen spleť výkřiků, žádná spolupráce se nekoná. V tomto vidíme hlavní problém i my, ale zároveň si jsme jistí, že jej OS nemůže vyřešit. Je zcestné si myslet, že by se se vznikem OS vytvořila jednotná skupina fandících lidí.

Jeho jediná funkce by tedy představovala jakýsi společný účet fanoušků (členů). Tato záležitost má však své velké negativum, neboť při čerpání z účtu by mohlo docházelo ke sporům mezi jednotlivými skupinami a OS by se úplně minulo účinkem.

Jakou máme tedy vůbec představu? Jednoduše kotel a Ešus co nejvíce zaplnit aktivními fanoušky, čímž by vznikly dvě dominantní skupiny na tribuně Východ udávající tempo, na ně pak naváží ostatní fanoušci, kteří budou chtít zůstat na svých místech. A jednoduché je to také s finančními příspěvky – bude-li v plánu choreografie, zavčas se o ní dá vědět na příslušných webových stránkách a ten, kdo by byl ochotný zaplatit příspěvek do OS, jistě upustí nějakou tu korunu i na tyto aktivity a nebo se bude na tvorbě v případě zájmu podílet i osobně.

Autor: Tomáš Ostřanský | Vydáno dne 04.09.2009
Počet komentářů: 17 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. mili72 184 b.
2. MatejK. 180 b.
3. Lubos.k 179 b.
4. pepa001 173 b.
5. Pingpongac 167 b.
6. tlaci 165 b.
7. anka 161 b.
7. hooory 161 b.
8. michal01 159 b.
9. pany 156 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com