Rozhovor: Jakub Petr - Sigma United
Sigma Fans ®

21.06.2021, 4 lidé online

    | registrovat

Rozhovor: Jakub Petr

Rozhovor: Jakub Petr

Jakub Petr (narozen 10.4.1990)

V Sigmě je od svých 6 let. V lize debutoval už na jaře roku 2007. K dnešnímu dni (po 16. ligovém kole) odehrál 60 ligových zápasů a vstřelil 8 branek. Před posledním utkání s Příbramí má na kontě v této ligové sezóně 4 branky a 7 nahrávek a je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Během podzimu snad konečně umlčel své kritiky a jsme rádi, že začal přesvědčovat náročné olomoucké fanoušky, že fotbal hrát umí.

Oslovili jsme jej s žádostí o rozhovor

1.     Ty jsi začal hrát za sigmu už hodně brzy, že? Rodiče tě zavedli na trénink sigmy nebo jsi měl třeba kamaráda a zkusili jste to spolu?
Když jsem začal chodit do první třídy, tak nám tam přišel papír s náborem a pozvánkou na trénink. Tak jsem ho donesl domu a mamka mě sebrala a šli jsme si zkusit do té kulaté věci jít kopnout a zalíbilo se mi to :) . Bylo mi 6 let.  

2.     Hrál jsi už od mala jenom fotbal nebo jsi dělal i druhý sport a pak jsi se rozhodnul pro fotbal?
Od mala jsem hrál jen fotbal.

3.     Prošel jsi mládežnickou akademií Sigmy, jeden z tvých trenérů byl pan Tököly. Hodně hráčů Sigmy si ho nemůže vynachválit. Jak ty vzpomínáš na jeho tréninky a pokus se prosím popsat, čím se stal tak oblíbený.
Tréninky pod ním byly zábavné a na každý jsem se těšil, protože u toho bláznivýho trenéra nikdy nevíte, co od něj můžete čekat :) , skoro pořád byla sranda. Vděčím mu za velký pokrok v mé fotbalové kariéře.

4.     Máš svého manažera? Mohl by jsi zkusit popsat, jak ti pomohl ve tvé kariéře?
Mám a měl jsem ho už od svých 13. Vždy mi pomohl se vším co jsem potřeboval. Patří mu velký dík! Nyní společně s ním jsem začal spolupracovat ještě s jednou fotbalovou agenturou.   

5.     Na soupisce A týmu jsi se objevil už v 16 letech. Jak na tu dobu vzpomínáš? Šlo ti to třeba na trénincích hned od začátku nebo ty jsi spíše povahově introvert a nějaký čas to
rvalo, než jsi přesvědčil spoluhráče osvých kvalitách?
No řekl bych, že jsem určitě spíše introvert. Byla to pro mě obrovská zkušenost a také velký skok. Ze začátku jsem na trénincích vůbec nestíhal, ale postupem času jsem se otrkával a bylo to lepší a lepší.

6.     Prošel jsi i reprezentačními výběry. Jaký je tvůj největší úspěch na tomto poli?
Na žádný velký turnaj jsme se nikdy neprobojovali takže asi největší úspěch, který jsem zažil s reprezentací bylo vítězství na turnaji v Irsku, kde jsem ve finále porazili stejně starý výběr USA.

7.      Jak jsi na tom se vzděláním? Pokud si dobře pamatuji, tak jsem někde četl, že jsi studoval gymnázium, že? Bylo pro tebe hodně složitý skloubit studium a fotbal?
 Vystudoval jsem gymnázium (CGNR). Studium šlo samozřejmě trošku ztuha :) ale jsem rád že jsem to zvládnul a alespoň maturitu si udělal.

8.     Tvůj největší kámoš je Honza Navrátil ? ( z dálky to tak vypadá podle oslav gólů: D ). Potkali jste se už v žáčcích a od té doby vám to spolu jde?
Honzu znám už od žáčků, kdy on ještě hrával za Přerov a byly to vždy vyhecované zápasy :) a jestli si dobře pamatuju tak poprvé jsme spolu hráli ve starších žácích.

9.      Ještě k době, kdy jsi hrál za mládež sigmy. Pamatuješ jsi, kolik jsi dal nejvíce gólů během jedné sezóny?Byl jsi i někdy nejlepším střelcem soutěže?
Myslím, že v jedné sezoně v dorostu jsem dal asi 21 branek, ale jestli to stačilo na první místo to si už nepamatuji.  

10.      Sigma má letošní podzim perfektní. Nádherný fotbal, výsledky. Tušil jsi třeba už z přípravy předsezónou, že by to mohlo jít?
Dá se říct že ano, máme sice celkem mladý kádr, ale výborně doplněný zkušenějšími hráči. Dlouho jsme pohromadě a víme, co od sebe můžeme čekat a myslím že je to na hřišti vidět.

11.        Daří se i tobě. Čím si to vysvětluješ? Je to jenom o zkušenostech?
Záleží na více faktorech. Jedním z nich jsou určitě zkušenosti, které jsem už nasbíral, ale u mě je to hlavně o hlavě- o tom, abych věřil v to co umím a snažil se to na hřišti předvádět.

12.       Teď nás čeká poslední zápas s Příbramí a pak přestávka. Jak budeš odpočívat? Poletíte třeba spřítelkyní k moři nebo jezdíš i na hory lyžovat (snowboarding)? Během té zimní přestávky je potřeba seudržovat v kondici. Chodíš třeba hrát tennis, squash nebo jiné doplňkové sporty?
Přesně ještě nevím co proběhne po sezoně. Přemýšlel jsem nad obojím, Míša Vepřek mě lanařil na hory tak se teprve uvidí co bude. Určitě neležím celé volno doma, rád si zahraji tenis,badminton atd…a trenér nám dá určitě nějaký plán ať se moc neflákáme :)

13.     Hodně hráčů si pochvaluje zlepšení atmosféry na stadionuVnímáš to i ty
Tak tuhle věc snad ani nejde přehlédnout, ten kotel co se vytvořil(a občas strhne i fanoušky co sedí jinde) je parádní a určitě nám to na hřišti hodně pomáhá.Touto cestou bych jim chtěl určitě za všechny kluky poděkovat.

pro www.sigmaunited.cz se ptal Honza Zlámal

Související články

Autor: | Vydáno dne 19.11.2010
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. mili72 184 b.
2. MatejK. 180 b.
3. Lubos.k 179 b.
4. pepa001 173 b.
5. Pingpongac 167 b.
6. tlaci 165 b.
7. anka 161 b.
7. hooory 161 b.
8. michal01 159 b.
9. pany 156 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com