Představujeme hráče Mladé Boleslavi: Jan Rajnoch - Sigma United
Sigma Fans ®

21.06.2021, 5 lidí online

    | registrovat

Představujeme hráče Mladé Boleslavi: Jan Rajnoch

Představujeme hráče Mladé Boleslavi: Jan Rajnoch

Spoluhráči mu přezdívají Beckenbauer. Sedmadvacetiletý defenzivní univerzál Jan Rajnoch má do císaře německého fotbalu ještě poněkud daleko, ale že ve své kariéře urazil slušný kus cesty, to se mu upřít nedá. ,,Říkáme mu tak, protože pořád něco vymýšlí. Přestože u nás ve Slovácku hraje stopera, zkouší nějaké kličky, místo aby to občas radši nakopl na tribunu," vysvětloval  spoluhráč Jan Nezmar v počátcích Rajnochovy prvoligové kariéry. Právě v týmu z jižní Moravy se začal poprvé výrazněji prosazovat, trenér Jarolím ho stavěl do středu obrany společně se zkušeným Janem Palinkem. Rajnoch má už za sebou i první zahraniční angažmá, v německé Chotěbuzi se bohužel moc neprosadil.  

Narodil se ve Frynštátu v Čechách a do svých devíti let vyrůstal v Liberci. Potom se s rodiči a dvěma mladšími bratry přestěhoval do Prahy a začal hrát za Spartu. Za žáky a dorostence hrál ve stoperské dvojici s Tomášem Hübschmanem, ale tak jako jeho kamarád se do prvoligového kádru Sparty nikdy neprosadil. V době, kdy se mohl uplatnit v kádru A týmu Sparty, nebylo na postech stoperů volno. V konkurenci Reného Bolfa, Milana Fukala a Petra Gabriela vedení pražkého týmu usoudilo, že by bylo pro mladého hráče lepší poslat jej na hostovaní - zahrál si za Mladou Boleslav a Xaverov. V roce 2003 přestoupil do Bohemians Praha a v téže sezóně v zápase s Budějovicemi vstřelil svůj první ligový gól. Později, když se klokani dostali do finančních problémů, se Rajnoch zachoval k zelenobílému družstvu velmi velkoryse. ,,Klub mi dlužil nějaké peníze. Ale schůzka s vedením družstva mě přesvědčila o tom, že klub má budoucnost, tak jsem jim to odpustil."

Výrazněji se začal prosazovat v Uherském Hradišti, kam přestoupil za 7 milionů korun v roce 2004. Pod přísným vedením trenéra Karla Jarolíma se neustále zlepšoval a stal se hvězdou týmu. Jakkoliv management klubu prohlašoval, že v Čechách je neprodejný, nakonec přestoupil v roce 2006 do Mladé Boleslavi. Hodně na sebe upozornil v sezóně 2007/2008, kdy nastřílel 11 gólů, což je vzhledem k jeho postu defenzivního záložníka vynikající výkon. V zimě roku 2009 odešel na hostování do Chotěbuzi, které ale skončilo sestupem týmu do druhé Bundesligy, takže se vrátil zpět. ,,Chotěbuz vůbec nemusela sestoupit. Hráči byli dobří, ale pod chorvatským trenérem to byla doopravdy mizérie. Vůbec nikdo nevěděl, co má hrát, navíc trenér vytvářel zbytečně negativní atmosféru. Podle mě kdyby jsme měli tehdy jiného trenéra, tak k sestupu nedojde". V létě dostal nabídky jak od Sparty, tak i od Slavie, ale dal přednost partě kolem trenéra Dušana Uhrina mladšího.

Autor: | Vydáno dne 12.09.2009
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. mili72 184 b.
2. MatejK. 180 b.
3. Lubos.k 179 b.
4. pepa001 173 b.
5. Pingpongac 167 b.
6. tlaci 165 b.
7. anka 161 b.
7. hooory 161 b.
8. michal01 159 b.
9. pany 156 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com