Sigma Fans ®

15.06.2021, 2 lidé online

| registrovat

Liberec nepřekonal olomoucký komplex

Dokonce ani napočtvrté v právě končící sezoně se nepodařilo fotbalistům Slovanu Liberec bodovat v duelech s olomouckou Sigmou, ba co víc - během tohoto kvarteta utkání Hanáci vždy udrželi čisté konto.

Jak se dalo předpokládat, domácí kouč Zdeněk Psotka udělal v základní sestavě několik změn. Do brány se místo zkušeného Tomáše Lovásika postavil Martin Blaha, pozici stopera zaujmul teprve šestnáctiletý mládežnický reprezentant Tomáš Kalas.
Zajímavou změnu počítal také Slovan - nemocného trenéra Petříka nahradil asistent Petr Myslivec, bývalý spolužák Zdeňka Psotky z vysoké školy.

Sigma vyrukovala na Slovan s tradičním ofenzivním rozestavením, které slavilo úspěch hned v 17.minutě. Jakub Petr skvěle nacentroval Michalu Hubníkovi a probuzený útočník poslal hlavou domácí do vedení. Ve 25.minutě obelstil novice Kalase Nezmar, jeho pokus však stačil Martin Blaha zneškodnit. Liberec se ale nenechal odradit a ve svém snažení pokračoval dál, zvláště pak Petr Papoušek, který pálil ránu za ránou na olomouckou svatyni. Velmi krušné chvíle se odehrály ve 34.minutě, dvě Papouškovy tutovky zneškodnili postupně Blaha s Kalasem, následnou dorážku Nezmara pro změnu Škerle. Trest za neproměněné šance se dostavil v zápětí - 42.minuta, faul na Petra ve vápně a nařízenou penaltu proměňuje se štěstím Ordoš, jenž zaznamenává gól po dlouhých devíti kolech!

Druhá půle už v žádném případě tolik vzruchu nepřinesla. Za zmínku stála ovšem nádherná akce Sigmy z 53.minuty, kdy však přízemní akci Šultese, Hubníka a Ordoše zneškodil liberecký Hauzr. Olomouc tak zdolala Liberec 2:0.

Každý divák si jistě všimnul jistého hostujícího hráče, který se tak trošku vymyká poměrům české ligy. Ano, na mysli mám Petra Papouška, který se bez ostychu pouští do dalekonosných střel - tedy jevu, jenž v GL bohužel chybí. Jen tak dál Petře...

Sigma: Blaha – Rossi, Kalas, Škerle, Heidenreich (85. Onofrej)– Kaščák , Hořava – Hubník (63. Navrátil), Ordoš, Petr (73. Bajer) – Šultes. Trenér Psotka.
Liberec: Hauzr – Zeman, Holeňák (79. Rehák), Dejmek, Liška – Dočkal, Vácha, Gecov (56. Vojta), Papoušek (82. Bosančič) – Kerič, Nezmar. Trenér Petr Myslivec.
Diváci: 3013

Autor: | Vydáno dne 06.05.2010
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup.

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru.

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis