Jako na střelnici - Sigma rozbila obranu Ústí - Sigma United
Sigma Fans ®

21.06.2021, 3 lidé online

| registrovat

Jako na střelnici - Sigma rozbila obranu Ústí

Kolikrát se vám stalo, že jste odcházeli od televize, jejíž program vám právě nabídl utkání naší Gambrinus ligy, s velkým odporem? U mě převládají takové pocity poměrně často. Olomoucký fanoušek by však momentálně ostatním příznivcům fotbalu mohl nadhodit jedno rozumné řešení - přijďte na Andrův stadion a odnesete si krásný zážitek. Že se na Hané promítá opravdu dobrá reklama na fotbal, se potvrdilo v neděli, kdy se Sigma utkala s nováčkem z Ústí nad Labem.

Už první minuty napověděly, že Sigma bude týmem, který jako tradičně udává tempo zápasu - a v tomto případě velmi zběsilé. Ani hráči Ústí se však úplně nezatáhli a předváděli alespoň na začátku celkem sympatickou hru.

Větší šance na skórování v podání Sigmy se střídaly s menšími, jedna obrovská se přihodila v 28.mintě - Vepřek zahrával rohový kop, který skvěle umístil do brány Kučera. Dosažení prvního gólu zabránil na brankové čáře dobře postavený obránce hostů, následný pokus Hubníka skončil trestuhodně vedle brány. Ve 35.minutě o sobě dal vědět Brazilec Rossi, když z úctyhodné vzdálenosti poškádlil pumelicí gólmana Nováka. Už to vypadalo, že Sigma nebude mít v první půli vůbec štěstí, po chvíli ale přišla blesková akce. Blaha vykopával, Šultes prodloužil hlavou na Petra a ten s klidem prostřelil strážce ústecké svatyně - 1:0.

Druhý poločas nabral snad ještě rychlejší obrátky, než ten první.V 56.minutě po trestném kopu Vepřeka napálil Hubník míč do tyče. Co chvíle, to šance na pojistku tří bodů, produktivita však nebyla v neděli silnou stránkou Hanáků. V 78.minutě vystřídal Navrátila Vašíček, jehož okamžik měl brzy přijít. Předtím ale ještě v 86.minutě potvrdil Pavel Šultes, že skloňování jeho jména a reprezentačního dresu není žádný nesmysl. Svou oblíbenou zasekávačkou se zbavil obránce a díky jeho křížné střele se na ukazateli mohlo rozsvítit číslo 2. O minutu později se mohl tentýž hráč radovat znovu, jeho sobecký pokus namísto přihrávky využit nebyl.

V nastaveném čase pak přišel onen okamžik Václava Vašíčka. Devatenáctiletý útočník jakožto čerstvý hráč přesprintoval obranu Ústí a napálil míč do břevna, Šultesovu dorážku poté zastavily obě dvě tyče. Kuriózní situaci dokončil právě Vašíček, když napotřetí dopravil balon do brány a na konto si připsal první ligový gól. Sigma porazila Ústí hladce 3:0.

SK Sigma: Blaha - Janotka, Kučera "K", Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi - Petr (63. Melinho), Navrátil (79. Vašíček), Hubník (84. Přikryl) - Šultes
Ústí: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Hyčka - Martykán, Doležal, Zachariáš, Volek - Kraut (73. Veverka), Jindráček (80. Benčík)

Autor: | Vydáno dne 11.08.2010
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup.

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru.

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis