Hartig se v neděli vrátí na olomoucký stadion - Sigma United
Sigma Fans ®

24.06.2021, 8 lidí online

    | registrovat

Hartig se v neděli vrátí na olomoucký stadion

Hartig se v neděli vrátí na olomoucký stadion
Ještě když měl Lukáš Hartig čtyřiadvacet let, hrál za tým v okresním přeboru a každé ráno vstával do zaměstnání v zámečnické dílně. Kdo by řekl, že bude jednou kopat za Bohemians, Spartu, Olomouc či Zenit Petrohrad. Hartig prostě rozkvetl později, ale o to krásněji, shodují se fotbaloví odborníci.

Hartig přišel do Olomouce v jakési roli spasitele. Měl před sebou nelehký úkol a to vytáhnout Sigmu ze sestupových vod a zlepšit tehdy žalostný útok. Přitom dostat Hartiga z Bratislavy se zdál jako nad- lidský úkol. Jenže trenér Petržela, jak je známo, sází na své hráče a o Hartiga hodně stál. Tak se s ředitelem Kubíčkem oba sbalili a jeli jednat o holohlavém útočníkovi do Bratislavy. Jednání bylo domluveno s majitelem Artmedie Ivanem Kmotríkem. “Kmotrík je celebrita, známý člověk. I poslanci na něj koukají jako na svatost. Nechal nás na něho dlouho čekat a při jednání to vypadalo, jako by, jsme byli menší, ještě menší až jsme byli nejmenší na celém světě.“ Řekl Kubíček po návratu z těžkého, ale na konec úspěšného jednání.

Hartiga si v Olomouci okamžitě zamilovali fanoušci. Byl to právě on, kdo se pral i o zdánlivě ztracený balon a chodil do všech soubojů na sto procent. Když nebyl dravý útočník na hřišti, bylo to evidentně znát a Sigma najednou nebyla pro soupeře v útoku tolik nebezpečná. Bohužel se Hartig celé angažmá v Olomouci potýkal neustále se zdravotními problémy a se špatnou fyzickou kondicí, kdy musel být střídán brzo po zahájení druhého poločasu. Bylo to dáno také tím, že se prakticky pořád po zraněních vracel do kondice. Jednu dobu se zdálo, že Hartiga na nějaký čas smůla, kterou měl v podobě zranění opustila. Bohužel v zápase s Plzní se Hartig opět zranil a měl na nějaký čas od fotbalu klid, chodil se na své spoluhráče dívat o berlích pouze na tribunu. Za nějaký čas hlásilo olomoucké vedení, že se jeho zranění lepší a že má ty nejlepší prostředky k tomu, aby byl co nejdříve na hřišti.

Jenže se stalo to, co asi nikdo z příznivců olomoucké kopané nečekal. Hartig si jednou po zápase Sigmy šel sednout do jedné olomoucké hospody. Tam podle všeho proběhla ostrá výměna názorů mezi Lukášem a hokejistou Olomouce. Na konec to všechno vygradovalo v bitku v nichž si Hartig obnovil zranění . Vedení Sigmy nemohlo dělat nic jiného, než Hartigovi vypovědět smlouvu.

Po vypovědění smlouvy se okamžitě ozval klub z Vršovic. Hartig šel do Bohemians 1905 velmi rád. Je to klub jeho srdce a dal to najevo, už když proti klokanům nastoupil ještě za Sigmu. “Dnes hraji za Sigmu a udělám vše proto, abychom tady vyhráli, ale klub mého srdce je Bohemka a chci sní ještě něco dokázat“, řekl forvard před začátkem utkání, které v Ďolíčku tehdy skončilo bezbrankovou remízou. Zranění se podařilo pomalu vyléčit a Hartig dopomohl klokanům k jasnému postupu mezi elitu.

Sigma hostí Bohemians 1905 už tento víkend. Pravděpodobnost, že Hartig nastoupí je vysoká. Nejspíš to bude specifické utkání pro olomoucké fanoušky. Možná si vzpomenou, co pro Sigmu udělal a odmění ho mohutným potleskem. Nechme se překvapit.

Autor: Tomáš Ostřanský | Vydáno dne 14.08.2009
Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. mili72 184 b.
2. MatejK. 180 b.
3. Lubos.k 179 b.
4. pepa001 173 b.
5. Pingpongac 167 b.
6. tlaci 165 b.
7. anka 161 b.
7. hooory 161 b.
8. michal01 159 b.
9. pany 156 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com