Diskuse (Zachráníme se,ale....) - Sigma United
Sigma Fans ®

07.07.2022, 4 lidé online

    | registrovat

Diskuse (Zachráníme se,ale....)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

17.03.2014 06:50

Pažout

Zachráníme se,ale....

Ačkoliv nepochybuji,že se Sigma zachrání,protože až tak slabí zase nejsme,abychom spadli,tak současná hra Sigmy je opravdu v některých směrech zoufalá.Třeba včera v Jablonci nás neprohrála penalta,ale slabá hra celý 1.poločas a potom dětinsky nepohlídaný čas těsně po naší vyrovnávací brance.Není možné z taktického hlediska pustit do brejku hráče až do 16 náctky a tam ho faulovat.
To je však nyní již jedno,tento mančaft je schopen uhrát pár dobrých výsledků,ale na příští sezonu je nutno to celé rozhodit a nově poskládat.Od toho snad Minář tady je,aby vytipoval,kde bota tlačí nejvíce.je ovšem otázkou,co vlastně vůbec chceme,zda to vedení vyhovuje nebo ne,jestli vůbec na něco máme,aby se ta kvalita dovedla.
Nakonec mi leží stále v hlavě trenér Kalvoda,jeho výsledky v lize za běhu všech znojemských trablů.Je nutno připomenout Kalvodovo 3.místo se Sigmou,což je myslím jedno z nejlepších umístění v historii.Zda tedy dokonce nebudeme muset uvažovat o změně i na tomto postu.Opět nám utekl Pavel Hapal,vypadá to,že v současné době lze uvažovat o obou jménech.prostě zkráceně asi tak.Každý nový trenér Sigmy by měl dostat podmínku setrvání v Sigmě za podmínky umístění do 3.fleku tj.pohárového.Nic jiného mne již do budoucna nezajímá.Tudíž tady to motání kolem 11.místa je hluboko pod čarou ponoru i se Psotkou,ačkoliv tohoto trenéra dost beru.Jenže zároveň není možné stavět fotbal v Sigmě na sympatiích.Proto do příští sezony 3.flek nebo konec pro každého.Smlouva jen na 1 rok.Uděláš nebo neuděláš a to samé pro hráče.Žádné takové,že třeba Škerle je v Sigmě již od roku ... a let .... . To je prosím obecně příklad.Fotbal Sigmy se musí povznést směrem nahoru a kdo to neumí nebo nechce musí jít někam jinam.Příští rok Sigma pouze pohárová.Sigma je zázrak!!!!

17.03.2014 08:13

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Zachráníme se,ale....

Souhlas...

17.03.2014 09:58

Tomasini

Re: Zachráníme se,ale....

Souhlas... to snad ani není možný, tolik souhlasů za tak krátkou dobu... asi Pažout prohlídnul. Palec hore

17.03.2014 10:05

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Zachráníme se,ale....

Pažouta formuje zdejší kultivovaný prostředí :-D

17.03.2014 21:58

Patino

Re: Zachráníme se,ale....

Smlouva na jeden rok podmíněná 3. místem v lize podle mne není rozumným řešením nejen v tuto dobu a nejen pro Sigmu. Na prvním místě je záchrana a pak práce s týmen k osvojení atraktivního ofenzívního stylu hry. Pan Vrba také potřeboval 2 roky, než přišly úspěchy. Navíc Sigma má svých 25 hráčů ročníků 93-96, převážně mládežnických reprezentantů, jejichž event. začlenění do A týmu není jednoduché.
Vychovávat špičkové fotbalisty je relativně levnější než v jiných sportech. Tvrdí to vynikající sportovní manažer Černošek, který v Prostějově založil fotbalovou školu, nejmladší ročníky již patří na Moravě ke špičce. U A týmu je zatím spokojen s 3. ligou, v kádru je několik internacionálů k podpoře návštěvnosti.
Liberec nemá v ligové soupisce jediného odchovance, Jablonec dva. Nejvíce jich má Sigma 17. Za ní jsou Brno, Slávia, Příbram,Baník, Slovácko. V tabulce jsou právě nyní Liberec a Jablonec výše.
V posledních letech hegemonie Sparty, Slávie, Sigmy a Baníku, kteří dodávali jasně nejvíc dorostenců do mládežnických reprezentací, podle mne končí. Většina ligových klubů věnuje výchově žáků a dorostenců mnohem větší pozornost. Je to vidět na vzrůstajícím podílu dorosteneckých reprezentantů z ostatních klubů, které před několika lety velmi zaostávaly.

18.03.2014 07:36

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Zachráníme se,ale....

Patino nezasekl ses?

Muzes mi prosim kdyz uz milujes ty mlade rict, proc pro klicovou cast kvalifikace U17 neni povolany zadny hrac ze sigmy?

A muzes mi prosim jeste osvetlit, jak je mozne, ze liberec bez odchovancu ma o trosku vic titulu jak my?

18.03.2014 08:21

Patino

Re: Zachráníme se,ale....

Velmi jednoduše. Přichází doba, kdy se práce s mládeží v ostatních klubech zlepšila, prostě si tam angažovali kvalitní trenéry mládeže.
I v Liberci a Jablonci. Např. naše U19 prohrála doma s Příbramí 1:4 a ač zápas ovlivnil čecháček rozhodčí, soupeř hrál výborně.
Já nikomu nevnucuji, že cesta Liberce a Jablonce v minulých letech bez své kvalitní mládeže nemůže být úspěšná. Když byla Slávia na dně s financemi, pan Karl koupil Dočkala, Váchu a Gecova a pak je solidně zpeněžil. Podobně se choval Pelta. Ale oba kluby dnes již dělají mládež na úrovni.
Rozhodnutí jak dělat fotbal je na majitelích. Já jsem jen přesvědčen, že cesta kvalitní práce s mládeží je v konečném důsledku efektivnější než cesta nákupů hráčů. Nikomu opakuji svůj názor nevnucuji.

18.03.2014 09:22

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

Patino
Ano,to je klíčová otázka a způsob filozofie vedení jak nadále k tomuto problému přistupovat.Všichni jsme také tomuto systému co zde uvádíš(tykám,je to tu zde zavedeno mezi kolegy) dlouhodobě věřili,ale uplynulo již hodně vody a stále titul a Poháry jsou v nedohlednu.Nelze tedy neustále čekat dál až snad jednou zde přijde nějaká zázračná sorta odchovů,která něco kloudného vybojuje,ale je nutno tomu již konečně pomoci.Tudíž je nutno odstoupit od té levnější cesty jak sám uvádíš(odchovy jsou levnější) a pomoci tomu, prošpikovat kádr zvenku vhodnými posilami a trenérům a hráčům dát právě tyto smlouvy jako nůž na krk.Mimochodem to,že se neplní dosažení 3.příčky není jen věcí odchovů a trenérů,ale také jak vidíme především starších hráčů.Tudíž my máme určitý mix této zkušené generace v kádru,ale na kvalitativně nedostatečné úrovni.Konkrétně tento ročník nám někteří hráči vůbec nezasahují do hry a ti co hrají nevypadají na pohárovou výkonnost.Téměř skoro všichni až na malé vyjímky.To je tím,že se zde taky sledovala dlouhodobě laciná cesta.
Nakonec první se zdůvodněním obměny letošního kádru přišel sám trenér Psotka,kdy jasně uvedl v médiích,že nechce hráče uspokojené.To znamená Patino,že se zde zcela otevřeně připouští,že v kádru byli a určitě nadále jsou hráči tkzv.uspokojení.
Takže celá situace je jasně záležitostí vedení,že volí pro tvorbu kádru lacinou cestu.která se skládá ze starší generace tkzv.uspokojených plus odchovů,kteří nemají v některých případech na špičku ligy.Je proto tedy nutno zvolit prestižnější způsob skladby kádru včetně trenérů,přičemž je nutno postavit nůž na krk formou jednoletých smluv za něco a to něco je jednoznačně 3.flek ligy.
Pokud není síla vedení takto postupovat, je nutno jednoznačně přiznat a vyhlásit,že nejsme klub se sportovními cíly,ale klub orientovaný na účast v lize s hlavním zřetelem na prodej hráčů tj.továrna na talenty.Je tedy potřeba si nalít konečně čistého vína a nechat již bokem teze o naučení kádru hrát ofenzivní fotbal, nebo teze o usazení se kádru.Sigma si nemůže dlouhodobě v tabulce hovět po boku Znojma,klubu s naprosto diametrálně odlišnými podmínkami a tvářit se, že je zajímavým klubem.Sigma,aby dosáhla původní prestiže tj.období,kdy hrála evropské poháry musí změnit zásadně celou svou filozofii co se týče tvorby kádru.Dosavadní způsob je odročování ze sezony na sezonu a tím se řadíme mezi průměrné až podprůměrné ligové celky.Laciná cesta tvorby kádru je cestou vedoucí k demotivaci celého okolí Sigmy a především fanoušků.Dotýká se i demotivace sponzorů,návštěvnosti a dalších z toho plynoucích jevů.Dosavadní průběh 2.části ročníku ukazuje,že nabytí 4 bodů ze 4 sehraných zápasů není zlepšením 1.části,ale jen pokračováním předešlé herní agonie.Proto je zřetelně vidět,že změny v kádru byly neúčinné,smlouvy s hráči působí spíš zabezpečovacím dojmem a trenéři nemají nad sebou nic jiného než hrozbu odchodu až v případě kolapsu tj.bezprostředního ohrození setrvání v lize Aby přistoupení p.Mináře do klubu bylo smysluplné,je nutno již nyní pomalu rozebírat jednotlivé hráče a uvažovat,kdo se pro příští sezonu bude hodit a kdo ne.Nové hráče potom nabírat na kratší nejlépe jednoleté smlouvy.Výhodné se jeví hostování s opcí.Delší smlouvy dávat hráčům jen v případě ročního důkladného prověření.Sigma je zázrak!

18.03.2014 10:11

P

Re: Zachráníme se,ale....

Teď jsem si po přečtení tvého závěru perekovi uvědomil,že stavíš věc formou buď anebo.Tady ale přeci nikdo nepíše,že je proti odchovům,ať jsou,ale ať je jejich zařazování do výkladní skříně klubu tj.A mužstva děláno s větším ohledem na možnost ucházení se o titul nebo poháry.Prostě jednoduše řečeno,zdá se nám, že tak masové nasazení do A neodpovídá sportovním cílům klubu,ale pouze obchodním.No a to již nebudu opakovat,daleko větší pozornost věnovat těm zkušeným.To jsem již napsal dostatečně,vždyť nyní nám nehrají hned 3 hráči ale pouze 2 Varadi se Škerlem a to je trochu divné z hlediska perspektivy do budoucna.

18.03.2014 10:37

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

Úplně se zde opomíjí se zmiňit o dalekosáhlých možnostech zařazování odchovů v nižších soutěžích formou hostování.Právě tato forma v žádném případě nenarušuje dosavadní tvorbu odchovů,nevylučuje dokonce sílu jednotlivých ročníků,spíše klade důraz na to,aby tito hráči byli pro ligu a tím pádem A.mužstvo Sigmy daleko lépe všestranně připraveni.To považuji za nutnost doplnit k tématu,poněvadž tato záležitost byla v koncepci " buď anebo" zcela pominuta.

18.03.2014 10:52

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

A zde se opět vracím k těm smlouvám,aby bylo správně v tomto konceptu pochopeno.Jednoleté,nebo hostování s opcí pro hráče z venku plus včané prodlužování na základě důkladného prověření hráčovi kvality.
U odchovů jsou to smlouvy víceleté s tím,že tito hráči jsou dáváni na hostování do nižších soutěží nebo do průměrných celků ligy a jen supervýběr do A mužstva Sigmy.Do supervýběru patří hráči výkonnostně ojedinělí,schopní hrát špičku ligy.Rekrutují se i z hráčů prověřených hostováním ve 2.lize.Minimum potom tvoří hráči přímo zařazení přechodem z U19.Myslím,že až na malé nedodělky je to celá kostra novodobé filozofie vedoucí k úspěchu. Finance se právě vytvoří z prodejů hráčů a ze zvýšených sponzorských příspěvků,které jsou však podmíněny již jednou začít v Pohárech.Mimoto zde vystupuje další oddíl příjmů a to je prodej venkovních hráčů po úspěšném projití A týmem Sigmy. Tento oddíl příjmů je do této doby prozatím v plenkách.

18.03.2014 16:58

Patino

Re: Zachráníme se,ale....

Hostování musí mít hlavu a patu, aby hráč pravidelně hrál. Svého času měla Sigma B tým ve druhé lize. Zkušenosti s hostováním jsou všelijaké. Také slýchám, že naši mladí hráči mají velmi dobré až skleníkové podmínky v klubu a na hostování v složitějších podmínkách se neuplatňují. Je to velká odpovědnost majitelů a trenérů, aby vychované talenty dokázali dovést do A týmu. Nyní se vytváří nový tým a čas ukáže, zda-li mladí na ligovou špičku budou mít či ne. Kluci z ročníku 93 byli zvyklí od žáčků zatím jen vyhrávat. Snad si to přenesou časem do A týmu.

19.03.2014 07:59

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

Všichni lidé dobré vůle by tyto ideje měli panu Lébrovi neustále rozmlouvat.Situace je totiž taková,že každoročně odchovy vygenerují zhruba 5 hráčů schopných hrát ligu. Z toho obvykle jsou 2 hráči skutečně špičkoví a 3 hráči ligově průměrní,mnohdy ještě spíše na hraně mezi 2. a 1.ligou.Nyní se stane to,že ty 2 musíme prodat podle pravidla o vyztužení ekonomických potřeb klubu a ty 3 mylně považujeme za adekvátní náhradu po těch 2 odcházejících.Poněvadž tento cyklus se pravidelně opakuje,nikdy nemůžeme složit špičku pouze ze svých mladých odchovů.Zde je nutno doplnit kvalitou z venku.Čím dříve toto bude pan Lébr s ostatními akcionáři respektovat,tím rychleji se dostaneme do Pohárů případně získáme titul.Idea,že líheň početně nahradí masově všechny špičkové hráče je mylná.Pokud ovšem klub nemá na důkladné vyztužení kádru posilami nebo nechce kvalitně posilovat,potom je zapotřebí toto otevřeně před fanoušky přiznat a nevyhlašovat před sezonou možnost boje o Poháry tj.3 flek.Fanoušci již nebudou donekonečna věřit vždy stejnému,že se skládá nový tým. Jen z odchovů se nesloží z důvodů výše uvedených.Tudíž příští sezona boj o 3.flek nebo přiznání barvy jak to vlastně s těmi posilami vedení myslí.Doufám,že příští rok nezažijeme opět další stejně nezajímavou sezonu té letošní.Sigma je zázrak!

19.03.2014 08:07

Patino

Re: Zachráníme se,ale....

Dnešní U17 jako U15 vyhrála moravskou skupinu a neuspěla v závěrečném turnaji o titul (turnaj výtězů tří českých a dvou moravských skupin). Jako U16 i U17 je vede vynikající trenér Gregovský, nejlepší hráči ročníku se zlepšují, v nominaci repre se objevili jen krátce. Pan Gregovský je u repre U17 jako asistent. Dnes je U17 v tabulce asi čtvrtá, týmy Sigmy bývají většinou první či druhé za Baníkem. Jako ročník jsou asi slabší, přesto budou hrát finále Marečkova memoriálu. Stejně tak U16. Je to konfrontace i s českými týmy. Jako opravdu nadějný ročník se jeví U15, která doma i v zahraničí vše vyhrává. S Realem Madrid prohráli 0:1. Nastoupili k zápasu den po výhře nad jiným španělským týmem. Byla to pro ně škola.

19.03.2014 08:19

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

Patino
Po obecném úvodu nyní již konkrétně k tobě a tvému příspěvku. Nikdo ti neupírá pravdu v tom,že by se dalo vybojovat poháry s vlastními odchovy,ovšem za předpokladu,že bychom neprodávali a během 3 roků by jsme takový kádr složili z vlastních odchovů . Krom toho je ještě nutno upozornit na některé slabiny i v tomto tvrzení,poněvadž 2 špičkoví hráči pro poháry jsou skoro moc,když se podíváme třeba na vratku Pospíšila ze špičkového klubu Plzně.Nebo na souhrn odehraných minut Rolincem v Baníku.Takže jestli jsem uvedl,že každoročně generujeme 5 hráčů pro ligu z toho 2 špičkové tak mám dojem,že i toto číslo jsem nadnesl.Dokonce zcela vymizelo oproti dřívějšku,že bychom prodávali hráče přímo do zahraničí.Jména Ujfaluši,Kováč,Rozehnal nyní jaksi ve výčtu chybí.To jsou možná opravdu ty skleníkové podmínky o kterých se zmiňuješ.Podle mého soudu není jen věcí výborných trenérů dostat hráče do A mužstva,ale především to musí být vlastní snaha hráčů.Je taková vždy? Nyní je utkvělá představa,že co hráč z U19 tak musí hrát pomalu za áčko.To nás ovšem výkonnostně sráží do průměru a dokonce ani obchodně nevykazuje zvláštní efekty.Dnes to ještě stačí na 11 místo tabulky,za 2 rok při tomto vývoji to bude stačit pouze na špičku 2.ligy.Tento trend mohou zastavit jen kvalitní posily zvenku.Kvalitní neznamená,že každý černoch do Sigmy toto splňuje jen proto,že je to černošský hráč.Mnohdy bude platit,že lacino koupeno,draho koupeno.Myslím,že na toto téma by se dalo napsat ještě řada dalších postřehů,ale v kostce jsme vše vystihli.Tudíž odchovy ano,ale opatrně a ne automaticky.Sigma je zázrak!

19.03.2014 08:33

Patino

Re: Zachráníme se,ale....

Obecně jistě platí, že z jednoho ročníku hraje ligu jeden dva hráči. Jestliže však v širší nominaci repre U21 je 9 odchovanců Sigmy a bez Kalase a Přikryla 7 současných hráčů Sigmy (2 x 92 a 5 x 93), cosi to již signalizuje. Proto bych byl nyní trpělivý a nechal trenéry a hráče pracovat. Z 94 ročníku jsou P. Ševčík- kreativní ofenzívní hráč a levonohý technický ofenzívní levý bek Hýbl hodně nadějní. Souhlasím, že především mladí hráči rozhodnou, zda-li budou nadprůměrní.

19.03.2014 08:55

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

Patino
Určitě každý názor má své silné a slabší stránky. Ještě bych tě chtěl upozornit,aby jsi vzal v potaz skutečnost,že pokud naše ročníky suvérenně vyhrávají turnaje a soutěže se svými soupeří,tak to nemusí vždy znamenat jen zvyšující se kvalitu odchovů Sigmy,ale třeba opak,snižující se kvalitu soupeřů. No a u té 21 repre,tam se mi to zdá úplně jaksi přitažené za vlasy ta masová účast hráčů Sigmy.Je to opravdu adekvátní sportovní vyspělosti nebo jsou tam i jiné vlivy např.obchodní představení hráčů? Když se totiž potom podívám na repre dospělých, tak tam naopak nevidím žádného hráče Sigmy.Čím to je se ptám? Jak to,že zde není návaznost? Proto si myslím,že despekt na tyto čísla je z mé strany namístě.Ukaž mi jediného reprezentanta Sigmy z novodobé historie v A mužstvu repre dospělých.Kalas sice odehrál v přípravě proti Norům,ale pod výkonnostním průměrem a byl vystřídán.

19.03.2014 09:29

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

Proto se dá vývoj hráče rozdělit do dvou základních skupin. Vcelku jednoduše.. 1.skupina do věku U19 a 2.skupina nad tuto hranici. No a já budu uznávat kvalitu té 1.skupiny tehdy,kdy se mi objeví návazné vysledky v té druhé.
Tudíž mládežnické výsledky v Sigmě do U19 výborné,nicméně ve 2.části 11.příčka znamená,že zde něco nehraje.První skupina nepotvrzuje své kvality ve druhé vývojové fázi hráčů. A toto by měli ti zkušení trenéři v Sigmě objasnit.Pokud tedy pan Lébr chce stavět na týmu z odchovů,potom se musí zdůvodnit a zkvalitnit návazná fáze hráčova růstu resp.tento hráč by již měl být vlastně natolik zralý a hotový,aby mohl být považovaný za schopného uhrát Poháry a tituly. Potom teprve lze přijmout teze o tom,že cesta odchovů v masovém měřítku tvorby kádru je lepší jak dílčí posilování.Sigma je zázrak!

19.03.2014 09:30

Patino

Re: Zachráníme se,ale....

Sleduji žáky a dorostence 4 roky a kluci ročníku 93 vyhráli tituly mistrů jako U15, U17 a U19 s rekordním počtem bodů a vstřelených gólů. Někdo mne okřikne, že se opakuji. Ročník Sparty 92 je považován za mimořádný (Krejčí, Kadeřábek, Brabec, Polom, Skalák, Jirásek,Krch hrají ligu). Z našeho ročníku 93 hráli v základním kádru repre U19 Kalas, Houska, Plšek, Habusta, Falta a Zahradníček byl pouze v širší nominaci. Dnes jsou v A týmu kapitán ročníku 93 vůdčí osobnost Svozil, Habusta jako defenzívní záložník se nadějně ukazuje v B týmu (za A tým již odehrál solidně zápasy v přípravě), Houska, Plšek, Falta a Zahradníček bojují o základní sestavu A týmu a Kalas je v Chelsea. V B týmu je ještě univerzální Texl, přeškolený pravý obránce Hladík a hrotoví útočníci A. Ševčík a Schmid. O těch platí, že se prosazují v dospělých později. U Rolince (ročník 92), bývalého krále střelců dorostenecké ligy, je postupný vzestup výkonů vidět. Až čas ukáže, zda-li ročníky Sparty 92 a Sigmy 93 se vymykají průměru.
Za úspěch práce s mládeží považuji výchovu tří velmi technických záložníků Hořavy, Pospíšila a Housky. Nebýt vážného zranění Jakuba Petra, asi by patřil k nejlepším odchovancům poté, co v Olomouci vyrůstali spíše defenzívní hráči pro repre.

19.03.2014 10:11

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

Patino
Ročníky 92 a 93 by se již měly pouze dovyvíjet, ne se začínat základně vyvíjet.Vždyť to jsou hráči již 21 letí,tudíž z mezinárodních požadavků a kritérií přestárlí. Takový 20 letý hráč se má již i mezinárodně prezentovat jako vyspělý hráč. V zahraničí bývá častým jevem,že v základu špičkového mužstva hraje i 18 letý hráč.Proto poukazuji na to,že vývoj hráčů Sigmy se v určité fázi jakoby zastavuje,nebo jsou zkresleny celkové výsledky růstu méně kvalitním prostředím jednotlivých soutěží,jinak to totiž není možné. Do A týmu Sigmy musí vstupovat hráči daleko lépe všestranně fyzicky i technicky připravení.
Vzpomenul jsi Kalase.Jeho působení v Chelsei ,nevím zda pro tohoto hráče je přínosem. Zřejmě je odložený proto,že nemá řadu předpokladů ,aby ze základu někoho vytlačil.Totéž postihlo Pospíšila a Přikryl ještě nedávno se zcela pevně neusadil do základu Sparty. A nebýt Hřebíka,tak by se mu to zřejmě podařilo s největšími obtížemi.Převedeno na Sigmu,kdyby Sigma nakoupila hotové hráče,tak řada našich 21 letých by seděla lavku.Ze stejných důvodů jako Pospíšil,Rolinc nebo Kalas. A myslím,že v tom je jádro pudla. Je to rozhodnutí,zda volit hotové hráče a hrát poháry a titul,nebo vychovávat až v áčku a periodicky přešlapovat namístě. Obávám se,že tento způsob je však víceméně obchodní pojetí fotbalu Sigmy,ale o tom jsem se již obsáhle zmínil.Podle mne je tedy řešením kombinace a rozhodně snížit zastoupení odchovů v A mužstvu Sigmy. Toto pochopitelně z řady důvodů vedení Sigmy nepřijme a proto je nutno se smířit s tím,že pohárová účast bude spíše náhodná a titul je stejně náhodným jevem jako voda na Marsu.Sigma je zázrak!

19.03.2014 10:25

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Zachráníme se,ale....

Patino ty ses asi fakt zasekl, nechces postouchnout?

Tady srovnavas hrace sparty, kteri uz pres dva roky hraji v a-tymu s nasimi hraci, kteri poradne do a-muzstva ani nenahledli. Je me jedno kolik odchovancu hraje, nejsem proti nim, ale nechapu proc kdyz mame takove hrace, tak porad zveme na testy rocniky 90-92. Jak pise pazout, maji 21 let, za komancu by meli uz deti a my z nich delame talenty. Jak dlouho budou talent? Do 28mi, kdy by meli byt na vrcholu?

19.03.2014 10:38

Pažout

Re: Zachráníme se,ale....

Patino
Vzpomeň si na ještě jeden důležitý důvod zastavení vývoje hráčů v Sigmě.Pamatuješ si,jak se říkalo,že Hořava již v Sigmě stagnuje? No,to je pochopitelné,když Sigma hraje průměr tabulky a to dlouhodobě.Takže na jedné straně pokud Sigma nebude hrát Poháry,tak v ní hráči budou stagnovat,ale na druhé straně pokud budeme v áčku masově rozvíjet odchovy,tak se tam nikdy nedostaneme.Co tedy zvolíš resp.vedení Sigmy? Zatím vedení jednoznačně volí obchodní stránku tj.masový vývoj odchovů v áčku.Jenže do budoucna bez pohárů bude špatně prodávat,takže.... ?
Pro mne je řešení stále stejné,snížit objem odchovů v áčku,posílit kostru mužstva kvalitou zvenku a odchovy doplnit.Śirší počet hráčů z odchovů ukazovat v rozhodnutých utkáních v kratších minutážích a urychleně pracovat na titulu a pohárech.Sigma je zázrak§

19.03.2014 12:40

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Zachráníme se,ale....

Kdysi o tom dělal velkej rozhovor Tomáš Sršeň (samože ze strany hokeje), teď třeba Přecechtěl z Mory... Mladí už nejsou tak draví, mají spoustu jiné zábavy a nemají tolik motivace dosáhnout něčeho ve sportu. Proto se všechno vyrovnává, staří hráči jsou pořád mezi těmi nejlepšími a reprezentace upadají.

Není umění nasadit do sestavy 11 dorostenců, je umění je motivovat tak, aby ti talentovaní opravdu chtěli hrát fotbal a aby ho chtěli hrát pro touhu něco v něm dokázat, ne pro to, aby prostě hráli fotbal.

19.03.2014 13:21

prospal

Re: Zachráníme se,ale....

dnes není poptávka po hráčích pod smlouvou, prodejem se těchto mladých hráčů proto neuživí. není o ně zaty prachy zájem. proto se může investice do vlastních hráčů vracet jen v případě, že na nich je postaven 90% kádru jako v sigmě a zbytek zamoří hostovačkami týmy až do úrovně třetí ligy. pokud se klub bude držet v lize tak to může bez nějakých ambicí fungovat a funguje. pro fanoušky to fakticky znamená jen přihlížet koloběhu mládežníků se starty v U-19- U-nevímkolik. pro trenéry áčka je pak těžké rozhodnout se, který z nich je vlastně ten největší talent a nechat ho v áčku, a rozhodně bych nepodceňoval vliv agentů.

19.03.2014 13:48

Patino.

Re: Zachráníme se,ale....

V širší nominaci hráčů U21 ročníků 92 a 93 máme o 2 či 3 odchovance více než Sparta a to jsou naši převážně mladší o rok. Opakuji, je tam 7 hráčů Sigmy. Z hráčů Sparty 92 hrál loni pravidelně jen Krejčí, k němu se přidali Kadeřábek a Brabec. Jejich hráči ročníku 92 žádný náskok před našimi ročníku 93 nemají. Je mi trapné obhajovat kluky ze Sigmy před fanoušky Sigmy. Já jen vím, že takový Houska je senzačně technicky vybavený fotbalista a že Habusta, Plšek, Falta a Zahradníček jsou velmi nadaní fotbalisté. A Kalas patří k nim.

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com