Diskuse (Pseudokauza už tak poškodila klub.) - Sigma United
Sigma Fans ®

25.10.2021, 6 lidí online

    | registrovat

Diskuse (Pseudokauza už tak poškodila klub.)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

03.09.2013 18:47

Patino

Pseudokauza už tak poškodila klub.

Po prostudování materiálů ke kauze bych očekával, že fanoušci budou věřit funkcionářům klubu. Pan Kubíček ještě na svazu rozsoudil spor Bohemek v neprospěch Střížkova. A tak se pan Kapr pravděpodobně rozhodl účelově pro diskreditaci Kubíčka tím, že si najednou po měsících vzpomněl na údajnou korupci. Ve slušné společnosti by si pan Kapr nekonečně pošramotil svou pověst. U nás ne, dokonce mu věří i fanoušci Sigmy... Pan Kubíček již byl v té době v těžkém konfliktu v mateřském klubu, který již neměl racionální řešení. Svědek Obermaier tvrdil, že jednal o úplatku s Drobiszem a ten jednal s Kubíčkem... Pan Kubíček byl v ohrožení. Bránil se mj. odposlechem funkcionáře, který o Obermajerovi řekl, že by pro peníze prodal babičku. Policie např.zjistila, že pan Kapr vyzvedl v den utkání Bohemians v Olomouci z pokladny 600 tis. Kč a po návratu do Prahy vrátil do pokladny jen 300 tis. Kč. Po návratu hráčů vložil do pokladny dalších 300 tis. Kč. Policie dále zjistila, že pan Kapr nikdy dosud nevyplácel prémie v kabině po zápase... Poté, co Sigma vstřelila druhý gól údajně pan Kapr bez podání ruky z VIP odešel... Drobisz byl vybrán jako "známá firma". Frustrovaný funkcionář Slovácka před léty před novináři obvinil Drobisze nesmyslně z prodání zápasu. Ačkoliv pan Komňacký o Drobiszovi řekl, že jeho charakter a korupce nejdou dohromady, UEFAHujeři Golda a Haindlová v čele komisí svazu nevinného Drobisze skandálně potrestali. Plnili přeaktivně doporučení UEFY, aby trestali korupci i při neprokázání korupce u soudu, mají-li jisté indície... Samotný zápas při vysokém fyzickém nasazení byl nejlepší odpovědí různým špinavostem, které se před zápasem nikoliv z iniciativy funkcionářů Sigmy staly. Koneckonců, pokud pan Kapr nabízel svým hráčům za výhru dvojnásobnou prémii (celkem 600 tis. Kč) v době, kdy jeho tým byl již zachráněn na 14. místě, pak by bylo třeba hráče Bohemians podplatit sumou nejméně 601 a výše tisíc Kč. Bohemians však v soutěži ani jednou nezvítězili na cizím hřišti... Kdo této korupci věří, ať tam běží. Jiná věc je, zda-li se funkcionáři Sigmy před zápasem neobávali nějakého zářezu ze strany rozhodčího nebo "Chramosty" v dresu Bohemians (víme co provedl Chramosta v poháru v Kroměříži a ve finále proti Sigmě). Poté co Chramosta podváděl dostal pouze trest, ovlivněný výsledek již nikdo nezrušil a zápas se v takových případech neopakuje. Četnost poškozování Sigmy Olomouc ze strany rozhodčích byla tenkrát vysoká... Jak známo, z kausy uplácení rozhodčích vyšla Sigma čistá. A pan Kubíček tenkrát četné zářezy ze strany rozhodčích vysvětloval tak, že se rozhodčí Sigmě mstí za to, že jim neplatila...
Pod panem Psotkou hrála Sigma vynikající fotbal. Vzpomeňme na formu útočníků Ordoše, Hubníka, Šultese a Petra. V této době kulminovala návštěvnost. Po odchodech Ordoše, Hubníka a Šultese potřeboval tým určitý čas, aby je nahradili Varadi, Schulmeister či Klesnil. Vykonstruovaná kauza a nespravedlivé tresty mužstvo psychicky oslabily. Sigmu zachraňoval v lize pan Uličný. Trenér Psotka mezitím odvedl vynikající práci v Senici na Slovensku.
Trenér Pivarník dosáhl s týmem solidních výsledků, Sigma však hrála defenzívně, podle toho také vypadala nízká návštěvnost. Nastřílela nejméně gólů z mužstev první poloviny tabulky. Jeho požadavek koupit za několik milionů dvě posily s tím, že Sigma bude bojovat o titul, považuji za nepochopení filosofie klubu, který chce vychovávat fotbalisty pro Evropu. Vlastníci klubu se v obtížném období ekonomické krize rozhodují ve své soukromé firmě tak, jak je tomu všude ve světě. Podíl města na jejich právech rozhodovat v se své soukromé firmě nic nemění. Sigma má dostatek výborných fotbalistů, aby každý rok bojovala o evropské poháry. Domnívám se, že nyní je mj. cílem velmi odpovědně zapracovat do A týmu nadějné mladé hráče. Dosáhnout toho bez poklesu ambicí klubu je těžké a proto by bylo na místě, aby fanoušci klub podpořili, neboť mohou být u zrodu vynikajícího mužstva v příštích letech.

03.09.2013 18:57

Radek Mašek (ramas)

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

Pan Psotka odvedl vynikajicí práci v Senici? Dyť kdyby narychlo neodešel, hrozil mu velmi rychle vyhazov !!!

03.09.2013 19:10

Radek Mašek (ramas)

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

A o zrodu vynikajícího mužstva v příštích letech už slyším asi 10 let. To by ale musel být ve vedení někdo, kdo bude toužit po sportovním úspěchu a udrží mužstvo delší dobu pohromadě. Teď jsme byli před vrcholem a za rok-dva se to mohlo povést. Ale podařilo se pouze to, že se rozprodal kádr a začínáme asi podvacáté zase od nuly.

04.09.2013 08:26

3 - 7

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

Takže trenér Psotka jak u nás, tak v Senici odvedl vynikající práci,Pivarnik jen solidní? To je názor.....Proč byl odsud po jedné výborné sezóně vyhozen,když jsme prohrávali jak na běžícím pásu,michalo se sestavou jak na stavbě a lidi nechodili? V Senici to taky žádný zázrak nebyl. Pivas byl prostě na čtvrtým fleku,bez posil a měli jsme na poháry. Což teď nebude hodně dlouho. Od postupu do ligy se tu hrál jednou za dva tři roky pohár. Nyní si zavirame cestu úplně. Ano,mládež máme skvělou,ale tu jsme měli od konce osmdesátých!!! Tak kde jsou ty tituly? Protože vyhlášení koncepce na tři roky dopředu tu poslouchám dvacet let

04.09.2013 09:38

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

A aby bylo jasno - já třeba nemám nic proti tomu, že se prodal Pospa do Plzně, ale pak se měl vytáhnout náš skauting a přitáhnout za pár švestek někoho třeba z Hungárie, to je mi jedno, ne že se bude čekat, až dvacetiletej Houska bude mít 22 a bude patřit k oporám. Protože v ten moment stejně půjde na prodej.

04.09.2013 09:57

Xawier

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

Patino mluvíš,jak zástupce vedení... Nejde o to,jestli ke korupci došlo,nebo ne! Jde o to,že vedení klubu se k ní přiznalo!!! Nebo jsme snad podali odvolání k trestu který nám byl ČMFS udělen? Nezaplatili jsme pokorně pokutu,nesouhlasili s odečtem bodů a neúčastí v evropských pohárech? Mohli jsme bojovat klidně dodnes za svoji čest! Ale vedení to neudělalo-a moc dobře vědělo proč! Já bych s hrdostí chodil na Sigmu i v druhé lize, jen kdyby jsme bojovali za pravdu až do konce... Lébr s Gajdou a Psotkou jsou tedy buď totálně neschopní, nebo byla pravda prostě někde jinde...

Ale o to nejde! Jde o to, kam svojí neschopností klub dostali! Mínus 9 bodů, několikamilionová pokuta, další nevyčíslitelná ztráta na financích od sponzorů, za účast v evropských pohárech a největší ostuda v historii klubu!!! V každé zdravé firmě může následovat jen okamžitá rezignace na všechny posty ve firmě a urychlený odchod z branže!!!

Místo toho brečí,že nemají peníze na nákup posil,že musíme prodávat naše klenoty,aby jsme měli peníze na další rok chodu klubu atd. atd. Bodejť by ty peníze byly,že?

Co se týče totální antikoncepční práce Gajdy s Lébrem,tak toho jsme svědky posledních minimálně deset let...

Pořát dokola: Zapracujeme do Ačka během třech let juniory. A když jsou na vrcholu,místo posílení z venčí a boj o evropu je prodáme za pár šupek do sparty,nebo Plzně... Zalepíme tím díry v rozpočtu vzniklé chybnými kroky vedení a jedeme znovu! Takhle pořát dokola a dokola a dokola... A vždycky se najde nějakej šašek z vedení,co se snaží oblbnout fanoušky tím,že by měli počkat dalších pár let,než se podaří zapracovat další mladé...

04.09.2013 11:27

"pseudokauza"

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

patino: od začátku bylo zřejmé, že ta kauza vypukla účelově a to proti kubíčkovi ze strany kapra, jenže jaksi se kapr minul. nicméně soud kuazu projednal a konstatoval, že k uplácení došlo- rozhodujícím faktorem pro disciplinárku (která to dala na dlouho k ledu) i pro soud byla zvuková nahrávka pořízena s tehdejším pokladníkem- ať už vznikla jakkoliv (a já tyhle estébácké metody z duše nenávidím) a podle mě neměla být brána jako důkaz u soudu, byli jsme odsouzeni jak soudem, tak disciplinárkou a tonám nikdo neodpáře.

04.09.2013 11:51

Patino

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

UEFA dala pokyn fotbalovým asociacím, že M O H O U potretat kluby za korupci i v případech, kdy soud korupci nedokázal. Tedy komise nezkušených právníků a neřízených střel Goldy a Haindlové mohly s klidem poslat Sigmu do druhé ligy. V tom je podstata "podivného " chování vedení Sigmy, které se v našich očích ne dost razantně bránilo. Věřím pevně, až soud konečně skončí, že Sigma bude chtít aspoň ty miliony od svazu zpět. Až Damková konečně vzala rozum do hrsti a po podobných zkušenostech jako s Kaprem, rozhodčím Adámkem a Křetínského kabelou dala do kodexu rozhodčích, že korupci jsou povinni hlásit ihned. Kdo ji nahlásí opožděně, kdy již neexistují důkazy ani pro či proti a na poškozeném zůstane jen špína, bude velmi tvrdě potrestán.
Trvám na tom, že trenér Pivarník (a je mi věřte způsobem vedení mužstva i kritikou vedení klubu a pod. sympatický) vedl Sigmu k defenzívnímu fotbalu, diváci na mužstvo nechodili. Pod Psotkou byly vynikající návštěvy. A ve sporu koupit či nekoupit posily dávám za pravdu panu Gajdovi nekoupit posily a pracovat s vlastními hráči.

04.09.2013 11:58

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

Patino na zaklade nam ma jako svaz penize vratit? Precti si oduvodneni rozsudku, tam se konstatuje, ze korupce se stala, ale neni mozne ji prokazat obzalovanemu (mame mrtvolu, ale nevime kdo ji zabil). Jinak pamatuji sezonu s prumernou navstevou 7700 divaku na utkani a Psotkova sezona to nebyla!

04.09.2013 12:07

Xawier

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

Tak dle Patina můžeme být rádi za to, k jak krásně útočnému fotbalu, kdy drtíme každého soupeře, nás vede Kotůlek A děkovat panu Gajdovi,že Sigmě přivodil největší ostudu a finanční ztrátu v její historii!!!

04.09.2013 12:14

Patino

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

Za Psotky chodilo přes 8 000 diváků, bylo to zveřejněno. Až pod ním se střelecky probudil Hubník, byl před odchodem do Polska v půli sezony králem střelců. Ordoš se po odchodu ze Slovácka nechytil na Bohemians i v Boleslavi, zpočátku se mu nedařilo ani v Olomouci a pak se stal králem střelců. Šultes se toulal po hostování a až pod Psotkou se prosadil a hraje v Polsku. I Melinho těsně před odchodem ze Sigmy pod Psotkou po těžkém zranění ožil. Také Marek Heinz se prosazoval pod Psotkou.

04.09.2013 12:28

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

A co takto to udělat bez růžovýh brýlí? Sezona 2003/2004 navsetvnost 6.126, sezony 1997-2000 navstevnost vice jak 5.850, posledni Psotkova sezona 5782. Takže za něj návštěvnost nebyla! Melinho hral nejlepe pod Ulicnym (Intertoto), Hubnik byl dric ne strelec, Ordose vybral Pulpit (ten to alespon tvrdi), Sultes chodil po hostovani stejne jako dneska Nepozitek. Marek Heinz se nejvice prosazoval jeste nez odesel do HSV. By me zajimalo kde mas ty navstevy nad 8.000

04.09.2013 12:56

prospal

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

patino: abych někoho smetl do druhé nebo třetí ligy je ideální být "nezkušený". krásný příklad bylo konání revizní komise, která případ projednávala, aniž se klub odvolával. je jasné, a v tom se shodneme, že vypuknutí kauzy byla na objednávku. nicméně je také všem jasné, že tam něco smrdí. co týče pivarníka: možná, že nepochopili "filosofii" klubu, proto ho vyhodili pár kol před koncem ze 4.fleku. trenér tuto filosofii chápající posunul tým od 10 příček níž.

04.09.2013 13:27

Patino

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

Pod Psotkou Sigma vybojovala postup a hrála pohár UEFA (dnešní EL), vyřadila týmy z Islandu a Skotska( po dvou vysokých výhrách vyřadila mateřský klub pana Fergusona)) a odehrála vynikající poločas v Liverpoolu s Evertonem. Za stavu 0:0 uznal domácí manažer, že měla kopat Sigma dva pokutové kopy. V této sezoně hrála Sigma finále poháru s Boleslaví, kdy za stavu 1:0 pro Sigmu 10 minut před koncem Chramosta podváděl, držel Škerleho za ruku a předstíral opak a rozhodčí nařídil penaltu... v penaltovém rozstřelu vyhrála Boleslav. V lize Sigma doplatila na nabitý program (6 zápasů v poháru UEFA a postup v poháru až do finále).
Po potrestání klubu odpočtem bodů Sigma nevyhrála jediný zápas, často pouze remizovala a na závěr sezony byl Psotka odvolán. Podle Prof. psychologie byl pokles výkonnosti mužstva dán špatnou koncentrací hráčů na zápasy, neboť jim někdo z Prahy odebral 9 perně vybojovaných bodů, hráči si byli vědomi, že se jedná o trest - bezmála výsměch do tváře.

04.09.2013 13:50

prospal

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

patino: zapomínáte na to, že p.psotku odvolalo vedení a ne fanoušci. jinak s tím ostatním lze souhlasit, nicméně, co tím chtěl básník říct? to přeci víme, že se s týmem ta nekonečná kauza táhla.

04.09.2013 17:22

Ivan Horváth (ivanh)

Re: Pseudokauza už tak poškodila klub.

a hlavne nikdo tu nerekl,ze Psotka byl v uvedene dobe spatnej trener. Resi se spise je manazerske schopnosti a ze dobryho trenera odvolal,aby misto nej nasadil nezkusenyho.Vse je podlozeno postavenim v tabulce za Pivase a ted za Kotulka.Stejne jako to,ze Kotulek nedokazal udrzet ani ten 4flek a prohry omlouval tehdy tim,ze uz o nic nejde.jak kurva nejde?letos uz taky o nic nejde,na co to teda vubec hrajem?

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com