Diskuse (první příprava) - Sigma United
Sigma Fans ®

07.07.2022, 4 lidé online

    | registrovat

Diskuse (první příprava)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

12.01.2014 09:36

3 - 7

první příprava

V prvním dopoledním zápase Sigma "A" porazila béčko Slovácka 6:1. Hrálo se na přírodní trávě, protože počasí je jarní (až začne liga, očekávám mínus deset a metr sněhu). Prvních dvacet minut bylo hodně "divných", z obou stran takový neuspořádaný, neučesaný výkon. Je začátek přípravy, hráči dostávají do těla a chvíli to trvá, než se dostanou do herní teploty. Potom jsme hru zpřesnili, soupeře tlačili a měli během chvilky pět tutovek, které jsme ale zahodili. Ordoš si kvůli jedné ložence dal sám za trest kotoul. Nedáš - dostaneš platí neustále, za moment byl překonán Blaha, kdy balon putoval dvakrát přes šíři vápna jen za dohledu našich obránců. Hráč Slovácka pak neměl problém.
Sigma se oklepala vzápětí a do půle nasypala soupeři čtyři fíky. To už jsme na hřišti kralovali. Stoperská dvojice Simerský - Svozil měla trochu problémy, nebyla si jistá a nebylo ji slyšet (na rozdíl od "brněnské" dvojice Dreksa-Šindelář). Je ale fakt, že nastoupili poprvé, několikrát jim nevypomohla ani záloha a na hlasitější usměrňování spoluhráčů z pozic nováčků prostě nemají nárok
Do druhého poločasu se to trochu prostřídalo, Sigma byla jasně lepší a měla další šance. Postupem času se sestavy točily čím dál víc, hra začala být opět neurovnaná, ale naši kluci v pohodě dosypali příděl na půltucet a šlo se do kabin.
Pospíšil odehrál 45.minut, hrál jak ho známe a je to nejpozitivnější zpráva za poslední rok. Navrc opět skvělý, je vidět, že z podzimní formy nic neztratil. Adam na pravém beku velmi dobře, ten se nám zamlouval nejen bojovností. Plšek má talent, ale pořád střídá lepší okamžiky s horšími. Ordži klasika, má to v noze, ví, kam se postavit. A tutovky zase začne proměňovat, tomu věříme. Doležalovi to pálí dál, tam jsme taky klidní. Jen druhý hroťák v případě zranění, karet, nebo poklesu formy není, Lietava se neměl dávat pryč. Soupeř to byl na rozehrání, šlo jen o počet gólů. Uvidíme, jak podobnou sestavu prověří za týden Myjava.
Na stadióně jsme viděli spoustu osobností. Zdravili jsme Johna Uličného, při obědě jsme vyrušili VELKÉHO KARLA Brücknera s repre trenérem Vrbou, objevil se i bývalý(?) manažer Gottwald.

Potom jsme se přesunuli do Brna na utkání Sigma ll - Jihlava. Naši nastoupili většinou ve velmi mladém složení, oproti tomu jihlavští s ligovou sestavou. Hra tomu od začátku odpovídala, naši i přes snahu tahali za kratší konec a hlavně fyzicky v soubojích byli jihlavští o parník před námi. To i kilově Stoperská dvojka Dreksa - Šindelář hrála dobře, Šindy komandoval a usměrňoval hráče před sebou celý zápas (tak by to mělo vypadat, jen Blažek z jihlavské brány byl ještě o něco hlasitější. Jedničkou byl ale trenér Rada, toho bylo slyšet na kilometry daleko). Vynikající byl náš mladý gólman Reichl! Toho musím vyzvednout, chytal fantasticky. V záloze ani v útoku jsme se moc neprosazovali, technicky jsou na tom naši hráči dobře, ovšem souhra až tak neklapala. Chybně jsme zbytečně často drželi míč, jednotlivci ho "tahali" sami tak dlouho, až ho ztratili, nebo prováhali timing na přihrávku. Náznaky tří šancí tam byli, ale do tutovky nás jihlavští nepustili. Sami několikrát mohli skórovat, ale trefovali boční konstrukce, nebo byl proti mladý Reichl. Celkově to nebyl od našich nijaký propadák, základnu máme dobrou, jen potřebují vedle sebe někoho zkušeného, aby se vyhráli a posbírali zkušenosti.

Na závěr jsme se autem přesunuli do HavlBrodu, abychom podpořili Moru v utkání s místními Rebely. Bohužel domácí 2-1 vyhráli, nutno podotknout, že za vydatné podpory rozhodčích.

12.01.2014 10:07

Patino

Re: první příprava

Nevím jak Vy, ale návrat pana Gottwalda bych si přál. Už se s majiteli trochu vzájemně poznali při krátké spolupráci, nyní by to už mohlo fungovat. Člověka s takovým přehledem ve fotbale by byla škoda nevyužít. Jinak dík za hezký komentář k přípravě.

12.01.2014 11:57

3 - 7

Re: první příprava

Já si myslím, že takoví protřelí šíbři se hodí dycinky. Bojujeme o záchranu a každá pomoc se hodí. I v zákulisí

12.01.2014 12:26

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: první příprava

jeden tlučhuba už se tam ztratí :-)

12.01.2014 12:39

3 - 7

Re: první příprava

No je fakt, že je zatím našim dlužníkem! Když nastupoval, měli jsme s ním asi hodinovou schůzku a hned sám bez našeho přičinění slíbil, že koupí fans v SU dvě bečky piva. Do dnešních dnů bečky nedorazily

12.01.2014 14:01

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: první příprava

Ale vyhazovat hráče od volantu, to jo :-)

12.01.2014 14:08

zdrh

Re: první příprava

Zaujalo mě, že v Brně Gajda nestál s Lébrem a Gottvaldem. Jen dodatek k zápasu s béčkem Slovácka. V podstatě se nejednalo ani o béčko, byl to de facto mírně přerostlý dorost, hráči ročníků 93-95. Slovácko má (stejně jako Sigma) béčko i juniorku a jednalo se o hráče juniorky a U19. Minulý týden v podobné sestavě tento tým prohrál se Znojmem také 1:6.

12.01.2014 19:17

3 - 7

Re: první příprava

Gajda přijel samostatně s uličným, samostatně taky stáli i odjeli (u toho málem srazili našeho kolegu MIKa, chudáka stodvacetikilovýho)

12.01.2014 21:27

michal šmoldas (mik)

Re: první příprava

No co počká ne já spěchal na hokej jinak včera super sportovní den, kterej jsem si docela užil ..

13.01.2014 07:50

3 - 7

Re: první příprava

Spíš by si o tebe Gajda to auto rozbil

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com