Diskuse (Kauza dolezal) - Sigma United
Sigma Fans ®

06.12.2021, 5 lidí online

    | registrovat

Diskuse (Kauza dolezal)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

27.01.2014 01:05

Ivan Horváth (Ivanh)

Kauza dolezal

Muj osobni pohled:

27.01.2014 01:05

Ivan Horváth (Ivanh)

Re: Kauza dolezal

Na zaklade podrobneho nastudovani vsech dostupnych informaci, jsem si utvoril vlastni nazor na "kauzu Dolezal".
Jednoznacnym vinikem za nastalou situaci je pro me Sigma, potazmo jeji sportovni usek, tehdy vedeny Psotkou.

osobni resume(vychazim z faktu a zverejnenych citaci v tisku):
V zari se Dolezal, spolecne se zastupcem klubu, podepsal pod Sigmou predlozene prodlouzeni kontraktu. Bezprostredne po tomto slavnostnim aktu, se dle "zaryteho zvyku", smlouvy odeslaly k rukam jeho manazera, pana Chovance. Ten je mel, ostatne jak byvalo prave tim "zarytym zvykem", odnest k registraci na svaz. Jelikoz vsak samotne podepisovani probehlo bez nej(o duvodu neucasti je zbytecne spekulovat,dulezitym faktem je,ze nebyl shledan pritomnym), tak zcela logicky na inkriminovanych smlouvach chybely jeho podpisy. A jak znamo, tak bez podpisu vsech zucastnenych stran(v tomto pripade Sigma, Dolezal, hracuv manazer)nemohlo dane prodlouzeni nikdy vstoupit v platnost.
!!!Zde se dostavame k vysvetleni, proc Sigma adresovala Chovancovi vsechny smlouvy a v soucasne dobe zadnou nedrzi!!!
Ihned po prevzeti se mel Chovanec dodatecne pripojit se svym podpisem a jiz platne dohody spravedlive rozdelit. Jednu poslat zpet na Sigmu, jednu zanest na svaz, jednu dat Dolezalovi a jednu si nechat(na svaz mozna 2, 3ks, to presne nevim).
!!!No a tady se setkavame s tim povestnym kamenem urazu!!!
Da se predpokladat, ze by vse probehlo tak, jak veli "zaryty zvyk", to by vsak Chovanec nesmel na smlouvach najit pro nej nepripustne zmeny.
Nema smysl spekulovat pro koho, a nakolik, by tyto zmeny byly vyhodne,stejne jako jestli tam vubec nejake byly. Nic to nezmeni na faktu, ze Chovanec nepodepsal, nezaregistroval.
Doted celemu prubehu rozumim.
Nerozumim nasledujicimu jednani ze strany Sigmy.

To byl tak obrovskej problem zavolat na svaz a informovat se, zda je vse v poradku?

Soucasti "zaryteho zvyku" nebylo vzajemne potvrzeni(klub,manazer)toho, ze vse probehlo standartne? A nasledne overeni.

To nam museli hlasit z jinych klubu, ze nam 4 mesice chybi smlouva?

Vsichni kompetentni vedeli, ze chybi podpis manazera a nikdo to nebyl schopen pohlidat?

Tohle je pro me absolutni amaterismus!!!!! Takhle by si nenechali utyct hrace ani v Nemilanech.
Je uplne jedno, jestli mel Chovanec neco za lubem predem nebo ne, vina lezi jednoznacne na bedrech Psotky, kterej mel zajistit pritomnost vsech tri stran. Jakmile by vsichni podepsali, tak uz by bylo "vcelku jedno" jestli Chovanec trefi na svaz. Platna smlouva by zustala tady.
Nehlede na to, ze jsem presvedcenej, ze Psotka chtel na Chovance udelat levou, schvalne ho pozval pozde, aby mohl do smlouvy "propasovat" delsi dobu kontraktu. Kdyz pominu to, ze Dolezal asi necte co podepisuje, protoze podminky spolecne s manazerem dojednali uz driv, tak nechapu Psotku, ze si asi myslel, ze Chovanec nad tim mavne rukou.

Poserou co se da, ale vinik je vzdycky jinde! Je tam vubec nekdo chlap?
A zase u toho v hlavni roli nechybi Psotka!!!

Dulezity je, ze jsme na vedouci funkce, v ramci setreni, dosadili uplny novacky bez spetky zkusenosti. Tak jsme usetrili. Jen tak dal.

K Dolimu se nevyjadruju, neznam podrobnosti obou kontraktu, ani prubehy a korektnosti jednani.

Ja bych ze Sigmy utikal milovyma krokama.

A hnat to Lebr muze kam chce, civilni soud Dolezalovi nic zakazat nemuze. Tohle navic zadnej stat. zastupce k soudu nepusti. Tady neni o cem. 1 ze 3 nepodepsal, tzn. zadnej smluvni vztah nevznikl. Tim to zacina i konci.

27.01.2014 01:52

Pavel Šaradín (Zeměměřič K.)

Re: Kauza dolezal

Mno, vcelku souhlasím, na druhé straně, když Chovanec řekne: "Ale já měl už domluvený jiný program. Tím, že jsem v Olomouci nebyl, v nabídnuté smlouvě se objevilo nepochybně 'náhodou' prodloužení o další rok a tím pádem jsme byli podvedeni ze strany klubu. Došlo ke změně dohody ze strany klubu a tu jsme neakceptovali, tudíž nemohla být smlouva parafovaná, uzavřená a ani registrovaná." Já bych v tento moment (kdybych byl manažer a měl zájem o smlouvu), neurazil bych se a zavolal na Sigmu: pánové, spletli jste se v datu, můžete to opravit? Asi bych se hned neurazil jako primadona. Ale těžko říct, jak to bylo. Na druhé straně, kdybych byl spoluvlastníkem Sigmy, nebo sportovním manažerem, zavolal bych panu Chovancovi: došly smlouvy v pořádku? Už jste to zanesl? Takhle je to opravdu šaškárna.

27.01.2014 03:44

Ivan Horváth (ivanh)

Re: Kauza dolezal

pokud se me chce nekdo pokusi podvizt,tak nemam jediny duvod s nim nadale jednat.
to,ze tam byla rada necestnych jednani je jasne.nic to ale nemeni na faktu,ze si ho nechali utyct svym amaterismem.
kdy zacnou padat hlavy?

27.01.2014 07:19

mik

Re: Kauza dolezal

kdo vlastní nějakou firmu ,tak musí uznat že starostí je hafol,ale od toho jsou zaměstnaci že a pokud udělá někdo nejakej průser za kterej je odpovědnej ,tak musí na hodinu letět... Mno a doležal by si za mě taky dlouho nezahrál....

27.01.2014 07:26

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Kauza dolezal

Smlouvy se pripravuji delsi casove obdobi. Trosku mi nesedi ta hura akce, kdy se zavola den predem, ze se bude podepisovat. "Hej Chovanec, zitra podepisujem" "Hele Zdeno, nemam cas, nedame to na pozitri?" tak nejak bych si predstavoval hovor. Cely mne to nejde do hlavy. A vubec nechapu, za co by chteli Doliho potahovat po soudech. Mj Ivane statni zastupce je potreba pri verejnopravnich sporech (trestne ciny) a ne pri obcanskospravnich.

27.01.2014 08:14

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Kauza dolezal

Možná už chápou, proč Kubíček zakazoval hráčům manažery :-)

Jinak taky souhlasím s tím, že z jedné strany je to prasárna, ze druhé amatérismus a lajdáctví.

Doli by si u mě už neškrtl a Chovancovi hráči by dostali dva měsíce na změnu agenta :-)

27.01.2014 08:32

Pavel Šaradín (Zeměměřič K.)

Re: Kauza dolezal

Má pověst tvrdého byznysmena.Když se přestěhoval do Olomouce, chtěl si koupit celý fotbalový klub. Před sedmnácti lety však u manažerů Jiřího Kubíčka a Jaromíra Gajdy nepochodil.

"Jsem za to rád. Dnešní stav je optimální," tvrdí v rozhovoru pro MF DNES Josef Lébr, spolumajitel a předseda představenstva Sigmy. V čele společnosti nahradil Gajdu a převzal i pravomoci rezignujícího Kubíčka.

27.01.2014 08:33

Patino

Re: Kauza dolezal

Smyslem dlouhodobého partnerství v podnikání je, že oba partneři na spolupráci přibližně podobně vydělají. Často se stane, že před event. obchodem jeden z nich kvůli vychýleným cenám jde do obchodu zvýhodněn a solidní partneři drží základní princip, že oba by měli na obchodu přiměřeně vydělat, tedy nezneužijí situaci jednostranně ve svůj prospěch. To co udělal Chovanec je jednostranné využití výhody, že se v Sigmě na něco zapomnělo. Zasluhuje si, aby s ním už Sigma v budoucnu nejednala. A nejen Sigma. Měl by se dostat do absolutní izolace. Takto to funguje v demokracii.
U Sigmy šlo o pouhé opomenutí, které by se dít nemělo. Od Chovance šlo o amaterismus, je to on,který se svlékl do naha, ukázal svůj charakter. Jako potenciálně dlouhodobý partner pro kluby poškodil svou pověst i pověst ostatních manažerů.

27.01.2014 08:35

Pavel Šaradín (Zeměměřič K.)

Re: Kauza dolezal

Ivane, že jde o fiasko, je jasné. Ještě bych chvilinku počkal na hlavního viníka. A ještě jednu věc, asi člověk, který by tu byl spokojený, cítil se dobře, zůstal by. Martin D. musel vědět, co se děje a co způsobí.

27.01.2014 08:39

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Kauza dolezal

Patino o amaterismus slo hlavne ze strany Sigmy. U Chovance prevazilo to zakladni proc se podnika, zisk. Za mesic si nikdo nevzpomene.

27.01.2014 13:48

Ivan Horváth (ivanh)

Re: Kauza dolezal

at je pravda jakakoliv,o dolezala jsme prisli jen diky najivite a neuveritelnymu amaterismu "manazeru" Sigmy. Kdyz nikomu 3mesice nechybela smlouva,stejne jako nikdo nebyl za stejnou dobu schopen zvednout telefon a zavolat na svaz,tak jsme si nic jinyho ani nezaslouzili!!!
jako vzdy budeme hledat vinika vsude jinde, jenom ne u sebe.
To,ze chovanec,dolezal a nakonec i pelta porusili eticky kodex nam hrace,potazmo penize za nej,nevrati.
a u primne? ja to lebrovi s psotkou ze srdce preju! nikdo v dejinach klubu nedokazal za rok to,co tihle dva!!!

dolimu se nemuzeme divit.je to mladej kluk.chovanec mu napovidal pohadku o poharech a barcelone,pelta se usmal,polozil na stul mega v cashi a uz ptacka lapali.kdo z vas by v 23 nepodepsal?
v tehle zumpe bud podvadis,nebo jsi podvaden.nic jinyho neexistuje.kazdej hraje sam za sebe a nikdo nikomu nenecha dobu hajeni,cas aby se rozkoukal.psotka se misto se sklopenou hlavou vratil jako mistr sveta,kterej uz nikdy nemini trenovat. na zahranicnich stazich nabyte manazerske schopnosti nam predvedl v cele sve krase.Jako bonus si ho na zaver velice uspesne kancelarske kariery udelal chovanec.musim se smat,kdyz si predstavim,jak s nim a lebrem vyjednavaji podminky a davno maj podepsany v jablonci :-D
silnejsi pes mrda!

27.01.2014 13:52

Ivan Horváth (ivanh)

Re: Kauza dolezal

dle serveru aktualne.cz se pelta rozhodl zachovat cestne a sigme vyplati adekvatni castku.
ja bych ji spis dal pokutu za blbost.

27.01.2014 14:19

Ivan Horváth (ivanh)

Re: Kauza dolezal

Jeste k samotnemu dolezalovi.
on v tom muze byt kluk uplne nevine.vse pro nej skoncilo zarijovym podpisem a pozovanim novinarum vedle tehdy jeste se smejiciho lebra,kterej se spokojene natrasal a vnitrne se hrde bil v prsou,jak se jim se zdenkem podarilo pojistit vlastni klenot a navic prelstit chovancev dobe trvanlivosti.kam se na ne hrabe kubicek :-D
3mesice zil ve stejnym svete jako cela sigma,o krocich chovance nemusel vubec vedet.ten ho pak jednoho dne nabral pred barakem,nakrmil pohadkou jak sigma nema penize,jak nebude na vyplaty,a ze ho chcou prodat do bangladese,ale ze nemusi mit strach,ze vse je zarizeny,ze jim jeste ukazou,kdyz si ho neumi vazit.no a ukazali :-D

nebo to bylo vsechno jinak...

podle lebra a aktualne.cz se da smlouva postavit,ze podpis manazera neni potreba.pak by ale musel smlouvy na svaz dopravit klub. k najivite a amaterismu nam pribyla lenost.
to je vazne hajzl ten chovanec :-D

27.01.2014 14:39

prospal

Re: Kauza dolezal

patino: u sigmy opomenutí, u chovance amatérismus. ..haha, neztrapňuj se. jinak, co se týče úvodního článku ivanaH, tak upozorňuji, že na smlouvě nemusí být parafa hráčova agenta, ta tam je, ne kvůli její právoplatnosti, ale kvůli tomu, kolik má hráč plnit agentovi za uzavření smlouvy. agent není členem fotbalovýho svazu

27.01.2014 17:33

Patino

Re: Kauza dolezal

Od Chovance to byl amatérismus. Vždyť je to mladý člověk a tímto chováním si zavřel tolik možností do budoucna... Jestli si myslíte, že dnešní podnikatelé jsou všichni tak hloupí jako Chovanec, tak se mýlíte. Etika v podnikání už "dorazila" i do naší postkomunistické země a slušnost a smysl pro partnerství je základní předpoklad dlouhodobého úspěchu v podnikání. Je mi hrozně líto, jak se na to díváte.

27.01.2014 22:48

Ivan Horváth (ivanh)

Re: Kauza dolezal

Patino: ja smekam pred chovancovym umem. uvedme si na konkretnim prikladu:
jeste pred nekolika dny byl dolezal clenem kadru,kterej bude hrat o byti a nebyti mezi ligovou elitou.dnes ma milion v kapse, vylepsenej kontrakt a ceka ho boj o pohary.navic jsou vsichni spokojeni. arbitraz,soud a slibovane zastaveni cinnosti jsou ty tam. klobouk dolu pane chovanec!
pamatuj,ze ve stadu ovci je dobre byti vlkem.
s poctivosti skoncis max. ve slavonine.

navic,fandim kazdymu, kdo zostudi nebo zesmesni,v idealnim pripade oboje,nasi "odbornou" dvojici psotka-lebr.
o to vic tleskam oboum akterum posledniho divadelniho predstaveni.

a znovu opakuji: dle vseho udelal jako prvni levou pan magistr. opet se projevil jeho charakter.
myslel si,ze kdyz byl v chelsea,tak si z nej vsichni sednou na prdel. no,myslim,ze chovanec mu dost razatne vysvetlil,jak se veci maji :-D
me mrzi jen to,ze opet namisto jedince pyka celej klub.

28.01.2014 00:08

Patino

Re: Kauza dolezal

Chovanec se zdiskreditoval a Jablonec by měl co vysvětlovat. V Jablonci věděli, že Chovanec Sigmu podvedl..., přesto s Doležalem za zády Sigmy podepsali smlouvu... To je podstatné svinstvo kauzy.
Ofenzívní způsob hry Sigmy pod trenérem Psotkou při jeho prvním působení u A týmu je důvod, proč mu moc fandím. Strašně mě mrzí, že Vy fanoušci stojíte proti klubu.

28.01.2014 07:24

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Kauza dolezal

Patino vytahni tu svoji dutou hlavu z psotkovi zasrane prdele a zacni ji pouzivat ke svemu ucelu. Tady jsou lidi co fandi sigme mnohem dyl nez kdyz prisel na lavicku psotka. Jak koukam podle tebe jsou vsichni okolo amateri a jenom chudak sigma natom trati miliony a cela republika se nam smeje, jak si s ni kazdej vytre prdel.

28.01.2014 08:34

Patino

Re: Kauza dolezal

Vy jste v konfliktu s klubem a já nevím, kdo z Vás udělal první faul, jestli Vy jste byli sprostí vůči šéfům klubu nebo oni vůči Vám. Ale jestli nedokážete rozlišit podvod ze strany Chovance a Jablonce a nepozornost někoho, kdo měl do fasciklu uložit již podepsanou smlouvu... Tak to nevypadá na chladné hlavy.

28.01.2014 11:49

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Kauza dolezal

Kdyz spadne letadlo do prostred atlantiku kvuli tomu, ze dojde palivo, tak je to chyba pilota, ze si zasoby nezkontroloval, a ne pumpera, co misto doplneni nadrze sel na kafe.

28.01.2014 12:06

Patino

Re: Kauza dolezal

To porovnání kulhá na obě nohy. To si děláte srandu.
Proč fanoušci klubu nadávají trenérovi Psotkovi?
1. V roce 2001 postoupil s B týmem do druhé ligy, kde tým pod ním hrál několik let.
2. V roce 2007 s týmem U19 vyhrál dorosteneckou ligu.
3. V roce 2007 byl vyhlášen nejlepším trenérem mládeže v ČR.
4. V roce 2008 3. místo s týmem U19 v dorostenecké lize.
5. V roce 2009 s A týmem 4. v lize.
6. V roce 2009 vyhlášen 3. nejlepším trenérem v ČR.
Kritiku typu že je špatný manažer považuji za střílení o boku těch, kteří o jeho práci nemají dost informací, aby ji mohli hodnotit.

28.01.2014 12:30

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Kauza dolezal

a dál? Když to vezmu čistě statisticky, tak musí být John daleko lepším trenérem. Přesto ho nikdo jako trenéra nehaní. Že je špatným manažerem, na to se stačí podívat stejnou optikou, jako hodnotíš jeho úspěchy. Konec konců, ani on se o sobě-manažerovi nevyjadřuje nijak pozitivně.

Jenže s někým, kdo bezmezně miluje někoho, kdo klub vede od desíti k pěti lze těžko debatovat.

28.01.2014 12:34

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Kauza dolezal

Psotka zavedl asi nejaky kult osobnosti, jinak si takove obhajovani nedokazu vysvetlit. Jeste chybi veta, ze Pivas byl defensivni a proto se ti tolik nelibil.

28.01.2014 12:45

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Kauza dolezal

Pivas byl defenzivní, měl jednu variantu útoku a nejen jeho vinou se zbabral začátek jara. Nicméně po jeho odvolání se nic nezlepšilo, spíš naopak. COž neznamená, že to teď Psotka nemůže napravit, protože konečně zase dělá to, co umí.

28.01.2014 14:10

Patino

Re: Kauza dolezal

Já bych stejně hájil Vrbu, Karla Jarolíma. dříve Jarabínského, Petrželu, Zemana v Itálii, nyní Skuhravého. Víte moc dobře, že ofenzívní fotbal v širších souvislostech je vyšší hodnotou, než systém "ze zajištěné obrany na brejky". Zasluhuje podporu fanoušků.

28.01.2014 20:35

Pavel Šaradín (Zeměměřič K.)

Re: Kauza dolezal

Patino: myslím, že nejsme v konfliktu s klubem, jenom tu řadě lidí vadí lhaní, zatajování informací atd. Loajalita je hezká věc, na druhé straně když si pořádá vedení dělá z fanoušků dobrý den a počítá, že se budou chovat jako ovce, tak to ne! Po dnešku je jasné mnoho. Ukázalo se, jaká je atmosféra v klubu, jak je řízen atd. Ukázalo se, co je Chovanec, co je Doležal. Ten chlapec sám podepsal smlouvu do roku 2017 a nutno říct, že se zachoval vůči klubu jako svině, fanouškům nakálel na hlavu. Charakter se ukazuje v kritických chvílích. Nechápu ani to, že ho Z. Psotka dle svých slov vychoval a vypiplal a on se nechal zvábit jidášským grošem /jak mluvil Íčko o svých oponentech . Ale znovu říkám, klub na tom má svůj podíl a je to odrazem jeho chování, které se projevuje i ve vztahu k nám.

28.01.2014 22:01

Patino

Re: Kauza dolezal

Nové mužstvo bude potřebovat velkou podporu od fanoušků. Do Turecka odcestovalo 6 kluků ročník 93 (Svozil, Plšek,Houska, Falta, Zahradníček, Schmid), hostují Habusta (2.liga Frýdek-M.), Texl s A. Ševčíkem (2.liga Karviná) a Múčka(Opava), Ješko po zranění začíná v B týmu. Ve hře je 11 kluků z jednoho ročníku. Další vyjímečný ročník U15 vyhrál v Trenčíně (2. na Slov.) 8:1, doma porazili 4. na Slov. Senicu 8:0 a Gyor asi 11:2. V hale porazili Spartu, Slávii i Brno. To není přece amatérismus.

28.01.2014 22:26

Pavel Šaradín (Zeměměřič K.)

Re: Kauza dolezal

Ano, mládež máme dobrou a také se chystají nové webové stránky; a pak že se pro fanoušky nic nedělá.

29.01.2014 08:00

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Kauza dolezal

Patino a co v tom turecku delaji, kdyz zbytek tymu maji jeste doma?

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com