Diskuse (Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015) - Sigma United
Sigma Fans ®

06.07.2022, 5 lidí online

    | registrovat

Diskuse (Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

14.03.2014 12:33

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

http://www.sigmafotbal.cz/aktuality/2014-14-03-s-jaromirem-gajdou-nejen-o-modernizaci-androva-stadionu

- Tribuna místo Fanshopu nebude?
- Náš klub je naprosto transparentní
- Máme štěstí, že mezi námi je pan Ing. Josef Lébr
- primátor a hejtman jsou v představenstvu naší akciové společnosti, tedy profesionálního fotbalu, pak je to důkazem toho, že profesionální fotbal má v Olomouci podporu a budoucnost. Nikdo si nemůže myslet, že by byli někde, kde by se děly nějaké nepravosti

14.03.2014 13:11

Tomasini

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Čteš mi myšlenky. Přišel jsem se podivovat zde na tuto diskuzi nad podobnými věcmi...
A Pepa, ta záruka, tehdy říkal, že mu Pelta slíbil 39 milionů na dostavbu té části nad fanšopem a že je to tajny (chápáno jako kompenzace za cenu Michala Hubníka)
Gajda, jako člověk, který už nemá být finančním ředitelem se zase vyjadřuje, jako by to pořád dělal :-) No transparentní klub...

14.03.2014 13:31

Pažout

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Tak ti Śpanělé s tím tréninkem mi vzali dech. Jak dalece jsme se již odloučili od sportovní stránky fotbalu.
No a ta druhá věc od pana Gajdy taky není ve všem fér.Opět nekritizuji investice jako celek,ale podíl prospěchu pro TV,V.I.P. a pro obyčejného fanouška.Pokud bude v některém zápase lít jak z konve,tak fanoušek z mokne jak kaňa,nachladí se a odleží to. A proč? Poněvadž Severní a Jižní nadále nebude zastřešená.Tudíž pokud zde pan Gajda hovoří o úrovni Andráku, tak potom je nutno to vždy porovnávat očima fanouška na prvním místě. A zde se i nadále nic nezmění.To není závist,to je objektivní zhodnocení vyýhledové situace.O zastřešení v souvislosti se šampionátem
se zde nehovoří a proto tuto poznámku mohu s klidným svědomím uvěst,protože je obhajitelná.A to je vždy důležité.
Co se týče toho zimního stadionu. Ano,nelze směšovat fotbal a hokej,znám historii výstavby,ale na druhé straně je to takový protiklad jdoucí na vrub města,že to až hezké není.Jedinou útěchou snad může být,že účastníci mistrovství budou od Plechareny odkloněni ve svých náhodných vycházkách.A to je tedy opravdu prezentace těsného okolí Andráku se vším všudy.Sigma je zázrak

14.03.2014 13:46

Pažout

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Je tedy velkým štěstím pro fanouška Sigmy,že Sigma hraje prozatím průměrný fotbal,který zaplňuje kapacitu Andráku jen na necelých 50%.Tato návštěvnost vyhovuje 2 zastřešeným tribunám a dává pocit komfortního stadionu.Při plné kapacitě se tento pocit mění v neprospěch hodnocení,které uvádí pan Gajda. O komfortním stadionu zde nemůže být plně ani řeči. Z hlediska zastřešení má Andrák vážné nedostatky.

14.03.2014 14:09

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

- clanek tribunu nevylucuje, ale je pravda, ze se ani nezminuje
- nas klub je transparentni a proto aby byl transparentnejsi, zrusil diskuze a sekci zeptej te se na svych strankach. Kdyz nebudou neprijemne dotazy, a jeste hloupejsi odpovedi, tak bude klub lepe komunikovat a bude transparentni
- Ano, pan Ing Lebr je tim pravym, stejne jako je dobre, ze svaz vede pan Pelta
- ano a dukazem cistoty sigmy je ucast politiku. Protoze jak vime politika je ta nejcistejsi vec v nasi zemi, dohani ji ale fotbal!

Co se tyce zakryti tribun a pazoutovych pripominek. Sever, jih ani zastreseny byt nemusi, spis by to chtelo protahnout strechu na podelnych tribunach at jsou kryta vsechna mista. A nechapu, na co mame tak velky stadion, kdyz sigma stejne fanouska nelaka. Priznejme si, ze pod p. Hollym se marketing vubec nezmenil, dokonce bych rekl ze zhorsil. A novy web (odstupem casu rikam pruserovy) to nezlepsi.

14.03.2014 14:24

Tomasini

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Peťo, Davida bych do toho netahal. Jak ho znám, tak má hlavu plnou nápadů, otázkou jsou možnosti a kolik dostal pravomocí.

Jinak Pažoute, snad po letech souhlas... Střechy na Severu a na Jihu by to chtělo... ten déšť a vítr jsou v těch počasích příšerny a lidi taky chodí podle toho, jak je hezky...

14.03.2014 15:51

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Pan Gajda se zmiňuje, že stadec bude, i bez té části nad fanšopem, vyhovovat požadavkům...

14.03.2014 15:55

Tomáš Ostřanský (fantozzi)

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

A taky souhlasím, že zastřešení v našich klimatických podmínkách je potřeba.

Velké tribuny s hotelem, kancelářemi, obchody, byty, to všechno je hezký, to vše je taky krytý. Akorát ten fanoušek trpí větry, a to nejen severními, deštěm, někdy (letos ne :-)) i sněhem.

A největší překážkou jejich zastřešení asi bude jejich tvar. Za to pak asi může pan architekt a ti, co o stavbě rozhodli. Tedy pánové kolem pana Gajdy.

14.03.2014 18:06

Pažout

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Fantozzi
Na Severní jsem viděl řešení,bylo to zpracováno,ale Jižní tam to asi nejde,poněvadž by ze skyboxů VI.P. neviděli na ty blbce jak moknou.

14.03.2014 18:08

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Tome bohuzel jsem cekal trosku vic, nez jen udrzeni stavu co se tyce marketingu

Jako zastreseni ano, ale tech utkani kdy prselo nebylo moc. Jizni tribuna je prakticky nezastresitelna a severni je, ale ta investice by byla pravdepodobne hodne vysoka. Co me trosku vadi, tak je zazemi jizni tribuny, za brankou je jeden uzky koridor. Vubec to neodpovida tomu, co je na modernich stadionech, velke prostory kde si fanousek da vklidu parek. A to je to prosim nejnovejsi tribuna!

14.03.2014 19:17

EH

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Chci zpět třeba ovály bez tribun s korunami stromů kolem, místa ke stání, trávník bez vyhřívání, stadion bez umělého osvětlení, utkání s jednotným výkopem v neděli po obědě, kdy lidi přijeli s plnými žaludky a nemuseli se shánět po studených sojových klobásách a teplém ochuceném CO2 i během zápasu a neustále tak otravovat ty, co přišli kvůli fotbalu, já nechci ty nedorostlé a nevyvinuté puberťáky zvané hráči, já chci pořádné fotbalisty - Laudu, Příložného, Marošiho, Druláka... Ty vole, já chci hlavně zpátky FOTBAL! Třeba s vločkami za krkem, nejen dešťovými kapkami v trenclích nebo větrem shrnujícím mou šamponem elsév du paris nahoněnou lysinu, jako v aerodynymickém tunelu.

15.03.2014 09:34

Pažout

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Chtěl jsem jen vystihnout moment pohledu na Andrák.Jestli Gajda řekne,že Andrák je komfortní moderní stadion,tak já říkám ano,v mnoha směrem je to pravda,ale z pohledu fanouška na dvou tribunách je to stále stejné. Pokud nebude střecha,tak se nic nezmění ikdyby tribuna byla ve vnitřku ze zlata.To je tedy jedna věc a vůbec není nutno uvádět kolikrát pršelo.Déšť je mimo dosah našich možností,poněvadž poručíme větru dešti se nepodařilo zrealizovat.
To je to samé jak s tím zimákem. Má taky dobrou ledovou plochu,má vyhovující kabiny,ale divák tam mrzne.Přitom by stačilo namísto dopředu nerealizovatelného projektu se držet při zemi,dosavadní halu obezdít,natřít konstrukci,spravit střechu a dát vykonnější osvětlení ohledně televize.Dopředu se muselo vědět,že předložit lidem megahalu za 1,5 miliardy je nesmysl na který Olomouc nikdy nebude mít peníze.
Co se týče toho zatřešení si nemyslím,že by střecha na Severní a Jižní tribuně byla megainvesticí,poněvadž by to byla střecha z laminátových oblouků vhodně ukotvených a co je hlavní,dala by celému stadionu pohled jakési jednolitosti.Holé tribuny působí jak oškubané kuře od peří.Vzhled stadionu by se ohromně zvedl a potom by již byl bezchybný.Možná by stačilo zakrýt takto jen části těch tribun,řekněme z jedné třetiny,kam by se lidé při náhodné bouřce mohli rychle přesunout,schovat se a zase se zpětně rozesadit.Prostě zpracovat návrh bezpečnostního zastřešení části tribun lehkými třetinovými střechami.Rozhodně nemám na mysli,že by se tyto tribuny měly zastřešovat masivním systémem střešních konstrukcí jaký vidíme na tribunách Východ a Západ.Laminátní oblouky by mohly být dokonce v hnědém provedení tak,aby částečně mírnily UV záření slunce.Takže vužití těchto střech by bylo nejen při bouřce,ale i v době silných veder,které na těchto odkrytých tribunách mohou na fanouška působit stejně obtížně. Za příklad takových oblouků ze sklolaminátu lze uvést stadion v Mladé Boleslavi.Nehledě k tomu,že taková investice se dá rozložit do etap,protože se jedná o skládanku sloup oblouk, sloup oblouk.
No a co se týče toho Zimáku už by se nemělo váhat,začít taky etapovitě,nejprve malou halou a velký stadion obezdít a postupovat taky v etapách.Nestavět cíle,které jsou dopředu nesplnitelné,poněvadž peněz nikdy nebude dost,spíš vždycky méně jako doposud.
Nelze se jen neustále ohánět krásou historie Olomouce.Pokud si každý z nás položí otázku co z nových věcí za poslední desetiletí v Olomouci nadchlo,tak bude těžko hledat odpověď.Rozhodně to není prstenec obludných monster marketů,není to ani Šantovka,která je duplicitní Marketů,není to ani Moritz na místě bývalého Prioru,který ponejvíce zeje prázdnotou.Asi tak nějak.Andrák je nutno dobudovat o to zastřešení a vcelku by se dal považovat za solidní dílo jedné generace.Zimák to je jednoznačně ostuda,který se zbytečně prodlužuje díky megalomanským projektům na které nikdy nebylo ani nebude.Za poměrně zdařilé považuji řešení přednádražního prostoru až na ty podzemní nevyužité garáže,kde měly být umístěny obchody.Na potlesk není ani prodloužení tramvajové trati na Nové Sady,dotační charakter Aquaparku.
Andrů stadion v tomto srovnání si vede ještě poměrně dobře,ale ne stoprocentně jak uvádí Gajda.

15.03.2014 10:10

Pažout

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

TŘETINOVÝ SYSTÉM ZAKRYTÍ TRIBUN
sice neřeší 100% míst,ale řeší alespoň část.Na ligu dostatečně,poněvadž vyjma možná 2 zápasů budou tyto 2 tribuny zaplněny taktéž třetinově,na pohárové zápasy by potom část nekrytých sedadel oproti krytým byla cenově odlišena. Celkové zakrytí celé plochy není technicky možné realizovat co se týče lehkých konstrukcí.Řešením jsou sice střechy výsuvného markýzového provedení,ale to je již nad rámec ekonomických možností nejen Sigmy.

15.03.2014 10:14

EH

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Ad) Zimní stadion - v NHL se nějaký rok hraje pár utkání pod širým nebem, tudíž divíci mrznou, sype se na sníh... A přece návštěvy trhají rekordy! Ad) zakrytí třetiny tribun - bude se hrát např. s Bayernem , plný dům, v případě deště přesun diváků pod zastřešenouz část, musí se mi zákonitě vybavit jediné - Brusel a zápas Liverpoolu s Juventusem! A to již vůbec nezmiňuji, jakým dojmem by ten stadion působil... Ad) U¨V záření - nejsem odborník, ale podle mne NEMÁ jakákoliv barva jakýkoliv vliv na intenzitu UV záření. Autor zřejmě zaměnil s faktem, že tmavá a světlá teplo buď přitahují nebo odpuzují. Ad) Znovu zimní stadion - stále se zapomíná, že tam to (údajně) vázne na pozemcích pod ním. A ještě málý postřeh k zimáku, zimě a návštěvám - nedávno jsem psal, ať klub vrátí stadion městu a to nechť na něm pořádá i jiné akce. Nevím, do jaké míry by to technologie dovolila, ale pokud mohu trávník vyhřívat, mohu jej i chladit (dusík, čpavek), nebo ne? Proč by na zkoušku nemohla hrát Mora pár lukrativních zápasů pod širým nebem? Ať jsem tedy kritik konstruktivní, nebo vůl...

15.03.2014 10:25

Pažout

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Heslovitě k EH.
Ano NHL takto se hrála,ale rozhodně to není příklad pro všechny zápasy.
Třetinové zakrytí na ligu dostatečné,pohárové zápasy aspoń částečné řešení,přesuny by se při plném vytížení tribuny uskutečnit nemohly,byla by cenová diferenciace, to jsem však uvedl.

Barva laminátu,hnědá zastiňuje víc jak průhledná a snad i pohlcuje UV,technologie k tomu existují.
No a další věci,Mora pod širákem,to je již ...... .

15.03.2014 12:24

Pažout

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

U Jižní tribuny bohužel je její zakrytí zřejmě technicky nemožné i z jedné třetiny. Není tam prostor na ukotvení a střecha by mohla bránit ve výhledu ze skyboxů.
Při pohledu na celou tribunu Jih by potom zbývalo snad jediné řešení a to oblouk střechy posunout až na úroveň hlavní střechy pomocí dvou bočních nosných sloupů a výztuhového upevnění na středu dosavadní střechy.Pohledový efekt by to mělo velmi dobrý a v podstatě by se to shodovalo s půlkruhovým obloukem na Severní tribuně složeným z dílčích laminátových dílů. Celý stadion by se tedy skládal ze dvou dosavadních rovných střech Západ a Východ a 2 půlkruhových laminátových, třetinových Jih a Sever.
Kapacitně by se tedy počet krytých sedadel zvýšil na Severu o 1 200 míst a na Jihu 500 míst tj.dohromady zhruba o 1 500 až 1 700 míst.Takže na ligu bohatě dostatečné pokrytí,na poháry částečné zlepšení,ale rozhodně lepší jak nic.Celkový vzhled stadionu by působil víc uceleně,podařilo by se vyretušovat dojem každý pes jiná ves.

16.03.2014 10:01

Miloš Sanetrník (Milda)

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Ať už to kdo myslel dobře jak chtěl, "náš" stadion je v důsledku paskvil. Tahle politika pro pár druhořadých repre zápasů mě nikdy nezajímala a střecha(y) bude chybět dál a dál.

25.03.2014 02:34

Ivan Horváth (ivanh)

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

eh 14.3. 19:17 nadherne napsano,dokonale vystizeno! co se tyce zastreseni,tak to skvele vystihl,v mnou vyse chvalenem prispevku eh.fotbal neni multikino.treba v dortmundu na westfalstadione,moderne nazyvanym jako signal iduna park,ktery jiz mmj kompletni rekonstrukci prosel,nejenze tribuny za branama,stejne jako u nas,postradaji zastreseni,ony jsou navic,pro zapasy bundesligy,stale 'na stani'.zvlastni je,ze si nikdo nestezuje,a ikdyby padaly trakare,tak budou vyprodany.pereko by tam byl ale spokojenej.dortmund totiz drzi rekord za nejvetsi pocet obcerstvovacich jednotek na stadione.na westfalu jich je 3500. Nicmene paradoxem je to,ze nejvice si na bezstresi stezuje ten,kterej sleduje fotbal vyhradne doma u compu,a kdyz uz svatecne na andrak dorazi,loni tusim jednou,tak si koupi listek za branku :-)

25.03.2014 12:28

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: Gajda o rekonstrukci pro ME U21 2015

Ivane, ja jsem v Dortmundu byl, vim jak to tam vypada A občerstvení je tam rychlé a hlavně super kelímky

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com