Diskuse (A najednou to jde!) - Sigma United
Sigma Fans ®

06.07.2022, 6 lidí online

    | registrovat

Diskuse (A najednou to jde!)

*

*

*

Pole označená * jsou povinná.

02.11.2014 09:25

Pažout

A najednou to jde!

A pravda se začíná potvrzovat.Vždy jsem psal,že vše je v rukou hráčů. A nyní se stejným vrcholovým vedením to pojednou jde. Tím neobhajuji dobu kolem korupční aféry,ale viditelně se potvrzuje,že to po hráčské stránce jde i bez všech zásahů z venku.Stačil k tomu zásadový postoj Lébra a Kalvody. Možná to trochu zaskočilo i iniciátory Výzvy. Ikdyž určitá zlepšení z této strany bych uvítal,například vstup Hapala do klubu na postu generálního manažera nebo zlepšení sckautingu formou působení Ujfalušiho.Nakonec i město si může zvolit své zastoupení ,to vše jsou rozumné důvody.Nicméně nejvíc vždy tahají za konec provazu hráči,to je nyní vidět zcela zřetelně. Sigma bude zase zázrak?

02.11.2014 20:15

gogo

Re: A najednou to jde!

Pravda se začíná potvrzovat? Kdyby bylo po tvém, odborníku, tak už tady běhali samí druhořadí balkánci a černoši (protože ti kvalitní by jaksi nebyli za co koupit). Vždyť tys po pátém kole posílal takřka všechny hráče do pryč. A vysmíval ses 3-7, že čeká s hodnocením na 10. kolo.

V Olomouckém deníku se nedávno spekulovalo o důvodech, které vedly ke zlepšení (podle mě zatím hlavně bodovému - hra má dosud do ideálu hodně daleko - i když to nechci nějak hrotit - hodnotím pouze na základě informací z médií, z názorů návštěníků utkání, vyjádření hráčů, trenéra či sportovního ředitele).
Jedním (a hlavním) z možných impulsů je právě osoba trenéra, který zachoval chladnou hlavu a nebál se překopat sestavu. Líbí se mi, že Leoš pojmenovává situaci věcně - podobně jako Pivarník. Jaký rozdíl oproti Psotkovým obecným blábolům a výmluvám, či nevýraznému Kotůlkovi . Čili to zlepšení je hlavně trenérova zásluha.
Pak se spekuluje, že i ta výzva mohla mít pozitivní dopad. To si taky myslím - konečně se trochu pročistil luft - jasně se ukázalo (spíš bych řekl znovu se jasně ukázalo - takže snad už pochopili naprosto všichni to, co tvrdím dávno), že tou hlavní brzdou pokroku je Gajda. Ten, o jehož jméně se spekulovalo ve spojitosti s korupční kauzou, ten, který se rozhádal s Kubíčkem a nechutně se vyjadřoval do médií nejen o něm, ale taky třeba o Radimovi Kučerovi.
Dalším pozitivním vlivem je silná lavička - to jsme taky říkali dávno - už za Pivarníka - že kádr musí posílit.
S tím souvisí to, co se v deníku nezmiňuje - přišel Rajnoch a na kvalitě obrany je to hodně znát. Ještě doufám, že se dá do kupy Bystroň, ať je kvality ještě víc. Nic proti Alešovi, je to jistě hodný kluk a rychlý hráč, ale konstruktivní nikdy nebyl. Vedle Radima to fungovalo, ale dirigentskou roli nezvládal.
V souvislosti s příchody Bystroně (který se sice zatím do áčka nedostal) a hlavně Rajnocha by se ještě měla zmínit osoba pana Mináře, který měl zřejmě na těch příchodech velký podíl. Prostě je potřeba občas přivést zkušenost, a né zkušené hráče jenom prodávat a nahrazovat je odchovanci, což jsme hojně kritizovali, a což nakonec taky vyústilo v 2. ligu.

Teď vše leží v rukách největšího soukromého akcionáře. Pokud on nebude chtít, tak se nic nezmění a budeme jen provinčním klubem a pračkou peněz. Ale pokud si dá říct a bude to s klubem myslet vážně, dají se dělat velké věci. Zásadový postoj jsem u něj zatím bohužel nezaznamenal - akorát nákup akcií (krytých pozemky v centru města a dalšími aktivy klubu) za poloviční cenu přelakoval v médiích na mecenášství. A výzvu sice narozdíl od Gajdy nerozcupoval, ale vyjadřoval se dost diplomaticky až rezervovaně. Jsem tedy spíše skeptický, ale rád se nechám příjemně překvapit.

03.11.2014 11:38

Pažout

Re: A najednou to jde!

Tak ten úvod jsi si pěkně přibarvil.

03.11.2014 11:58

Radim Kotrba (maxcoolhand)

Re: A najednou to jde!

Hezky shrnuto, gogo, takto to vidím i já

04.11.2014 09:21

3 - 7

Re: A najednou to jde!

gogo

04.11.2014 22:48

Vrba

Re: A najednou to jde!

Je jenom otázka, jestli je to jen v hráčích, nebo jesti třeba vedení nepřehodnotilo politiku, protože ty penalty a dokonce vyloučení brankáře jsou velmi výmluvné ...

05.11.2014 08:11

Petr Řekva Kopečný (pereko)

Re: A najednou to jde!

Nektere penalty vypadaji opravdu prapodivne, ale spis bych to pripisoval nekvalite rozhodcich. Presto napriklad proti vlasimi to byla penalta jak vidle, proste ukazkove stazeni hrace ala rugby.
Ale nesmime se spolehat ze nam porad neco nekdo piskne, chvilkama sem mel dojem, ze se o to nasi hraci snazi a bojim se ze v prvni lize s takovym chovanim nebude mit sudi pochopeni

05.11.2014 08:27

Pažout

Re: A najednou to jde!

Od samého počátku co je Sigma to bylo v hráčích. Kdysi jsem se bavil s uklízečkou na Andráku a ta mi řekla,že dřív ti hráči byli i v obecném chování úplně jiní.No a z toho pramení vše. Pochopitelně roli trenéra uznávám,ale ne zas tak,že se toho gogo nyní chytá jak houno košile.Kalvoda,kalvoda,to je ten zachránce.To jsme viděli v úvodu,že i s Kalvodou to prostě nešlo.Začlo to jít,až jim Lébr a Kalvoda společně naznačil jistéi věci,které by zatřásly s jejich životními jistotami.No a ten vzestup se sešel s Výzvou dost brzy jak možná mělo být.Proto taky ta Výzva jaksi zatím nemá to potřebné tempo,poněvadž se znovu prokázalo,že je to v hráčích. No a ty gogovi řeči,že jsem chtěl druholigové hráče ze zahraničí.Co je to za blbost?Vždyť nakonec i tito jsou druholigoví a v některých zápasech mají sakra námahu vyhrát s druholigovým celkem.Takže do první ligy s tímto kádrem stejně nemohou a museli by se posílit.A jak vzniká prvoligový hráč? nO PŘECI OBVYKLE Z DRUHOLIGOVÉHO NE? Takže když koupíme na Balkánu nadějného druholigového hráče,tak je to stejná chyba,jako když si ho druholigově vychováme ve svých odchovech.Sigma bude zázrak?

05.11.2014 08:50

Pažout

Re: A najednou to jde!

Pardon,je tam stylistická chyba.Chtěl jsem říci,že vzestup mužstva nahoru se sešel s Výzvou ne brzy,ale že se střetl defacto pozdě,až když již vzestup byl očividný.Proto taky dopad Výzvy nemá to potřebné tempo,poněvadž hráči prokazují,že to jde,když chtějí sami. Ty hybní stimuly však nedodal jen Kalvoda,jak tvrdí gogo,ale v počátku zásadovým způsobem vše ovlivnil Lébr a to je nepopiratelný fakt. A druhý je ten,že bez mecenáše Lébra by to vše plavalo na mělčině,ať to zde gogo a spol.malují v jiných barvách jak chtějí. Jakékoliv vize bez peněz jsou utopií v dnešním světě.,kdy existuje profesionalismus. No a nadále tvrdím,že pokud postoupíme do 1.ligy tak bude nutné mužstvo posílit zahraničními hráči tak jak to funguje v Teplicích.S těmi černochy to však v současné době bude asi horší ze zmíněných zdravotních rizik.Proto bych viděl spíš Balkán,Rusko atd.

05.11.2014 09:05

Pažout

Re: A najednou to jde!

Ještě se vyjádřím i k části gogovi úvahy o Gajdovi.Nazval jej všeobecnou brzdou pokroku.Já tedy neznám příčiny sporu Gajdy s Kubíčkem,nebo prvopočátky s Kučerou,ale jedno vím jistě.
Gajda s Kubíčkem byly hlavním motorem vzestupu Sigmy po řadu let,těch nejlepších let včetně celé výstavb stadionu a nakonec i působení všech těch slavných hráčů jak z Tuzemska tak i zahraničí.
Takže pokud Gajda označuje v dnešní době,že není schopen přijmout jen kritiku,tak mu rozumím. A víc není potřeba k tomu něco dodávat. Ke Gajdově a Kubíčkově éře vždy vzhlížím s úctou. Položili základní stavební kameny Sigmy a proto já zde žádnou brzdu nevidím.

05.11.2014 09:08

Pažout

Re: A najednou to jde!

oprava v textu
....byli hlavním motorem...
....vystavby...

05.11.2014 18:46

gogo

Re: A najednou to jde!

Pažoute, nech si ta svá moudra patentovat - vždyť to je nápad za zlaté prase.
Si vem, že díky tvému nápadu ušetří nadnárodní korporace všechny ty darmožrouty v managementech. Nově se struktura zeštíhlí a bude jen majitel a pak už pouze dělníci ve fabrikách po celém světě. Oni přece sami moc dobře vědí co a jak mají dělat. A když se jim nebude chtít dělat, tak s nimi stejně žádný vedoucí nic nenadělá. Přece stačí, když jim majitel z centrály pohrozí, že přijdou o svoje životní jistoty, a oni hned půjdou do sebe a začnou makat a vše pojede jak na drátkách.
Chtěl bych ten svět mít taky tak jednoduchý, jak ho máš ty.
Celkem to i vysvětluje, proč ses přiřadil k prosťáčkům, kteří se nechají Lébrem přesvědčit, že je mecenáš.

PS:
Neříkal jsem, že jsi chtěl druholigové černochy a balkánce - laskavě čti pořádně, času máš na to dost. Jen jsem říkal, že na jiné by nebylo. A nějaké bys koupit musel, když bys povyhazoval minimálně půlku současného kádru.
Nebudu soudit, jestli má Gajda zásluhy, nebo se jen celou dobu vezl s Kubíčkem. Jak umí myslet koncepčně ukázal, když místo jižní tribuny postavil bytovku, a když ji postavil, zjistil, že se mu tam vlasntě ani nevejdou ty hodiny (teda že by na ně nebylo vidět). Co je za kanóna dostatečně ukázal svými výlevy v médiích a případné zásluhy to nijak neomlouvají.

05.11.2014 20:55

Pažout

Re: A najednou to jde!

Určitě lze přirovnat systém práce s pár hráči se systémem řízení korporací. Nemám co bych k tomu dodal.

05.11.2014 21:20

Pažout

Re: A najednou to jde!

Víš jak ty mně připadáš? Jako člověk,který chce změnit dějiny v jejich historickém tedy uběhlém sledu. Tak na jedné straně je Olomouc chudé město bez významného průmyslu,takže stadion Sigmy se zde lepil jak vlaštovčí hnízdo,ale díky za to.Každý je tomu rád,že je to aspoň v této podobě,jen ty gogo na tom vidíš Gajdovy mušky resp.nedotažky. Psotka trenér za kterého Sigma hrála v určité fázi jeden z nejhezčích fotbalů v lize,opět to chceš popřít v celé šíři.Lébr táhne klub finančně nebo ne? Podle tebe jen prostodušší prosťáčci tomu věří a zase jen ty správně ne.Tebe neoblafne.Ukočírování pár kluků v áčku přirovnáváš ke kočírování nadnárodních korporací. Přitom každé malé dítě ví o morálce ligových hráčů ve fotbalu. Takže celé ty staťe o fotbalových primadonách vlastně nikdy nebyly napsány.Střídání trenérů v lize nikdy nebylo na úkor hráčů,kteří se v kádru udrželi.Atd.atd.atd. Jasně všichni jsme prosťáčci a víme houno,jen ty jsi ten povolaný všemu rozumět a hlavně správně vše vyhodnotit. Sigma je zázrak ne vlastně bude zázrak?

06.11.2014 22:45

gogo

Re: A najednou to jde!

Pažoute, ty korporace jsem ti navrhl jen proto, že na tom bys trhnul nejvíc.
Ale ta tvoje moudra se dají uplatnit kdekoliv. Klidně i v individuálním sportu. Třeba Berdych teď shání kouče. Kontaktuj ho a vysvětli mu, že žádného kouče nepotřebuje. A tučná provize tě nemůže minout.

Zpět na přehled vzkazů


© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com