V sobotu oslava, Dukla, oslava - Sigma United
Sigma Fans ®

06.07.2022, 6 lidí online

    | registrovat

V sobotu oslava, Dukla, oslava

V sobotu oslava, Dukla, oslava

Sigma si v posledním utkání na půdě Hradce Králové vybojovala jistou účast i v dalším ročníku 1. fotbalové ligy, přesto není sezona u konce. Čeká nás tečka proti dejvické Dukle Praha. Ta je formálně nově založený samostatný fotbalový klub, který se hlásí k odkazu tradic předlistopadové fotbalové pražské Dukly. Tým si účast v druhé lize vyměnil s týmem Jakubčovice fotbal, který v sezoně 2006/07 skončil na 11. místě v soutěži. V loňském roce Dukla vyhrála druhou ligu a tuto sezonu hraje nejvyšší soutěž.

Před revolucí byly názvem Dukla pojmenovány armádní celky. Každý ví, že neexistovalo povolání profesionální sportovec. Většina fotbalistů, hokejistů, boxerů byla tedy zaměstnána v podnicích, a ti nejlepší byli sdružování jako strážci socialistické vlasti v armádních, potažmo policejních (Rudá hvězda) celcích, kde měli pro sport nejlepší podmínky. Duklu tak nalezneme nejen ve fotbale, ale například i v hokeji (Dukla Jihlava) v boxu (Dukla Olomouc). Tyto týmy měly výhodu, že získaly na přestup každého, na koho ukázaly. A nevýhodu vtom, že jim naoplátku za toto privilegium skoro nikdo nefandil.

Proto taky ta fotbalová Dukla vyhrávala, co se dalo. Na domácí půdě získala 11 titulů, 8x Československý pohár. Poslední trofejí je federální pohár z roku 1990. Ten v Dukle v rámci dvouleté vojenské služby vyhráli odchovanci Modré laviny Pavel Hapal a Radek Látal. Za vojáky si také zahrála již nežijící olomoucká legenda Jiří Vaďura. Top hráčem dejvických se stal Jan Fiala, pocházející ze Slatinic. Jeho dva bratři Jaromír Fiala a Jiří Fiala hráli za Sigmu Olomouc.

I když jsou žluto rudí na krásném a možná i překvapivém místě, jistotu první ligy nemají. Zatím nesplnili licenční podmínky pro účast v soutěži. Dle vyjádření klubu se jedná o nedorozumění ohledně potvrzení o uhrazení závazku vůči Austrii Vídeň. V letošní sezoně získal klub 42 bodů za 11 výher a 9 remíz při skóre 41:33. Větší část vybojovali vojáci v domácím prostředí, venku se radovali z výhry jen 4x, 5x brali alespoň bod. Střelecky je klub jako host pasivní, 14 branek vstřelil (1 na zápas) a 17 obdržel (1,21). Modrá lavina by si však měla dávat pozor! Při svých nájezdech vojáci vyplenili Liberec (1:2), překvapili Ostravu (1:2), vykradli Hradec (0:2) a zesměšnili Jablonec (0:2). Dokázali udržet čisté konto i na Spartě, která měla na podzim vynikající formu.

Naši obránci by si měli hlídat útočníka Jana Pázlera, který má 6 zářezů na pažbě. Nejlepším střelcem je Ivan Lietava, který rozvlnil síť celkem 11x. Ten ale do utkání kvůli osmi obdrženým žlutým kartám nezasáhne. Dukla se snaží prezentovat kombinační hrou, avšak dokáží hrát i nepříjemně, o čemž se přesvědčila v posledním kole Sparta. Naše podzimní utkání, tedy spíše letní, skončilo bezbrankovou remízou. Nemuselo tomu tak být, bohužel Adam Varadi svoji příležitost prováhal. Zajímavostí tohoto výjezdu bylo, že plot byl čestvě natřený a umazala se vlajka Sigma United a že pokus hasičů, kam dostříkne hadice skončil na přední části plotu. Ti své náčiní sbalili a prohodili pár tweetů s fanouškem v našem sektoru.

Oslavy s pohárem začínají v 14:00, samotné utkání v 17:30. Doufáme, že se nás sejde co nejvíce. Kdy jindy poděkovat hráčům, když ne po záchraně a zisku první velké trofeje v historii klubu? Čekáme Vás v sektoru S.

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 11.05.2012
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com