V neděli všichni na stadion, přijede Hradec - Sigma United
Sigma Fans ®

06.07.2022, 9 lidí online

    | registrovat

V neděli všichni na stadion, přijede Hradec

V neděli všichni na stadion, přijede Hradec

Prvoligový vláček jménem Gambrinus liga se řítí dál a naši Modrou lavinu čeká další zastávka, Hradec Králové. Ten v minulém kole získal bod s nováčkem z Jihlavy. Nebo lépe řečeno dva body ztratil, hrál na domácím hřišti. Sigma mezitím vyválčila bod na půdě Slavie Praha.

Před sezonou se pod lízátky udály změny v realizačním týmu. Ten opustil trenér Václava Kotal a nahradil je navrátilec z Bosny Jiří Plíšek. Ten začal s trénováním v roce 1991, kdy ještě jako hráč Tatranu Smíchov vedl žáky v pražském klubu TJ Ruzyně. Po následných angažmá u mládeže Viktorie Žižkov, Motorletu a Mladé Boleslavi, kde působil jako asistent u A-týmu. V letech 2002 až 2004 vedl české juniorské reprezentace do osmnácti, devatenácti a šestnácti let. Od roku 2004 řídil jako hlavní trenér bosenský klub FK Željezničar Sarajevo, kde objevil útočníka Edina Džeka, kterého si po návratu do vlasti vzal do druholigového Ústí nad Labem. V létě roku 2006 se dočkal prvoligového angažmá v 1. FC Slovácko, se kterým sice v prvním ligovém zápase zvítězil, ale po následné sérii bez výhry a propadu na poslední místo v tabulce na post trenéra rezignoval. Na to přijal nabídku pražské Sparty na post sportovního manažera, kde měl hledat talenty pro český velkoklub. V létě roku 2008 nahradil Petra Radu ve funkci trenéra prvoligových Teplic, se kterými hned v první sezóně vyhrál svoji jedinou trofej, český pohár. V dalších letech však neplnil očekávání, a dohodl se na ukončení spolupráce. Kam jinam jít, než tam, kde to vše začalo? Uzavřel smlouvu s fotbalovým klubem FK Sarajevo. Zde však vydržel půl roku, z rodinných důvodů skončil a vrátil se do republiky.

Tým okolo Jiřího Plíška nezačal ligu zrovna ideálně. Jejich první cesta na venkovní hřiště skončila trojgólovým přídělem od silné Plzně. Na opravu měl dvě utkání na domácí půdě. Nejdřív se Votroci pokusili o reparát proti Jablonci (remíza 2:2) a pak již zmíněný zápas proti hráčům z Vysočiny. Dva body, a skóre 3:6 nevyznívá příznivě. Poslední vzájemné měření sil 9.května dopadlo pro modré barvy dobře. Petr Uličný mohl po výhře 2:1 na půdě Hradce začít slavit splnění úkolu. Na podzim však souboj dopadl naopak. Votroci vyloupili Androvu katedrálu 2:0. Utkání pískal Libor Kovařík. Ten jakoby měl vzájemné souboje Sigmy s východočechy rád, bude utkání řídit i tentokrát.

V historii Hradeckého klubu najdeme několik olomouckých jmen: Petr Uličný, Leoš Kalvoda, Dušan Radolský či Martin Pulpit Votroky vedli, kopačky hradeckých si vyzkoušeli Radek Hochmeister, rychlík Vojta Štěpán nebo Michal Šmarda. K významným hráčům české kopané můžeme počítat Dušana Uhrina, Ivo Lubase, Ivo Ulicha, Vratislav Lokvence, Luboše Kubíka, Václava Němečka, Rudolfa Skácela, Jaroslava Plašil, Karla Pitáka nebo nejnovější objev Václava Pilaře.

Nedělní utkání začíná v 17:00, zván je každý fanda vynikající olomoucké kopané a Modré laviny! Hradečtí fanoušci se chtějí na Hanou vydat busem. Podle informace na webu (čtvrtek 16.8. 17:00) mají však jen 15 přihlášených (cena pro členy fanklubu 100 peněz, ostatní 200). Doufáme, že naše hlasivky vytvoří důstojnou atmosféru. S podporou sektoru S, dvanáctého hráče, zajisté Sigma všechny 3 body získá.

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 17.08.2012
Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com