Sigma United hodnotila a plánovala - Sigma United
Sigma Fans ®

27.03.2023, 1 člověk online

    | registrovat

Sigma United hodnotila a plánovala

Sigma United hodnotila a plánovala

V sobotu dne 9.2.2013 proběhla v prostorách západní tribuny Androva stadionu Valná hromada občanské sdružení Sigma United.

Na programu bylo několik bodů.

Kontrola hospodaření občanského sdružení, volba nových členů rady sdružení a volba členů revizní komise, zhodnocení činnosti za minulý rok včetně pohybu členské základny, plán na letošní rok a volba dalšího čestného člena našeho sdružení.

Za chybějící členy rady byli zvoleni noví dva členové, Pavel Šaradín a David Schneider, čímž byl doplněn počet členů rady na plný počet sedmi. Novými členy revizní komise se stali Tomáš Elbl a Petr Kopečný.

Čestným členem Sigma United se stal in-memoriam iniciátor vzniku a spoluzakladatel našeho sdružení Libor Lenert, největší pražský fanoušek Sigmy. Velmi nám chybí.

To hlavní z naší činnosti za uplynulé období:

Pan trenér Karel Brückner přijal jako první Čestné členství v našem sdružení.

Web www.sigamunited.cz přešel pod křídla fungujících stránek Sigmafans, podařilo se rozšířit jeho obsah, převzali jsme oblíbenou Tipovačku a rozjeli další sigmácké diskusní fórum. Díky bratrům Tomáši a Petrovi Kopečným a Tomáši Ostřanskému vznikl nový fanouškovský web www.modralavina.cz s interaktivní mapou fanoušků SK Sigma Olomouc, „aukční síní“ s vlastní aplikací pro dražby dresů hráčů olomoucké Sigmy. Uspořádali jsme celkem tři velmi úspěšné aukce dresů Davida Rozehnala (dres Lille), Marka Heinze( Borusia Mönchengladbach) a Romana Hubníka(Hertha Berlín). Web modralavina.cz funguje také jako rozcestník pro všechny sigmácké weby a přemístili jsme sem „Hráče měsíce“, letos běží již 6.ročník.

Se Sigmou Olomouc jsme v červnu uspořádali tradiční turnaj fanoušků v malé kopané, 4.ročník SF Cupu.

Hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil vyjádřil svoji podporu fanouškům Sigmy a věnoval nám novou vlajku Sigma United. Ve spolupráci se Sigmou byly vyrobeny dva nové bannery SU rozměru 2x1 m, které jsou umístěny za brankou pod jižní tribunou.

Sigma United uspořádala autobusový výjezd na zápas v Mladé Boleslavi a její členové měli vstup zdarma také na zápasy na Letné a na Slovácku.

Sigma United byla partnerem velké listopadové akce, která se konala v Olomouci pod názvem Víc než hra. V jejím rámci se konala i Velká fotbalová výstava, jejíž součástí byla i fanouškovská výstava ke 30. výročí postupu Sigmy do ligy. Většinu artefaktů této výstavy dodali členové Sigmy United, svým velkým dílem přispěl i klub zapůjčením například obou vítězných pohárů,dresů a krásného sestřihu z evropských pohárů. K vidění byl i dres kapitána Aleše Škerleho z finálového zápasu v Plzni, který je v držení jednoho z členů SU.

Členové rady SU se v listopadu také vyjádřili Otevřeným dopisem k situaci v Sigmě, ve svém důsledku to pomohlo nastartovat změny v řízení klubu. Zkraje letošního roku se pak zástupci SU setkali s primátorem města Olomouce Martinem Novotným, předsedou Dozorčí rady SK Sigma Olomouc a.s. Stále je ve hře požadavek na členství jednoho zástupce fanoušků v Dozorčí radě. Zprostředkovali jsme setkání fanoušků s novým sportovním manažerem Zdeňkem Psotkou.

Plán akcí na letošní rok:

Rádi bychom představili naše sdružení aktivněji i na západní tribuně a chtěli bychom dalšími akcemi zatraktivnit naše sdružení i ve směru k rozšíření členské základny. Určitě podpoříme další výjezdy na zápasy venku a případně choreo na domácích zápasech, chceme podpořit fanoušky ve větší účasti na zápasech Sigmy v mládežnických kategoriích. Nabídneme fanouškům další zajímavé dresy olomouckých hráčů do aukce pro získání dalších finančních prostředků na naší činnost.

Již tuto sobotu se bude konat akce „Třicítka na krku“- setkání fanoušků se starou gardou Sigmy ve Slatinicích u příležitosti 30.ligových sezón s autogramiádou, besedou, posezením a malou tombolou sigmáckých artefaktů.

V sobotu před zahájením ligové soutěže chceme uspořádat další setkání fanoušků s vedením klubu.

V březnu bychom chtěli uspořádat výjezd do Vídně za účelem návštěvy stadionu Rapidu Vídeň a setkání s fanoušky Rapidu.

Na léto plánujeme „Sportovní den“, jeho součástí by měl být charitativní fotbalový zápas osobností, soutěže apod. Jestli jeho součástí bude i 5.ročník turnaje SF Cup se teprve rozhodne.

Rádi bychom našli mezi příznivci Sigmy někoho, kdo by pro nás fotil zápasy Sigmy.

Na valné hromadě padlo pár dalších nápadů, na kterých rada sdružení bude pracovat a které boudou vyžadovat také spolupráci s klubem. Uvidíme, čeho se nám podaří dosáhnout.

Dále chceme naplňovat všechny cíle, které máme ve stanovách a rádi přivítáme další nové členy v našich řadách.

Také budeme rádi za jakýkoliv finanční příspěvek na podporu naší činnosti z řad fanoušků, ať už od fyzických či právnických osob.

Sigma United pracuje pro Vás, pro fanoušky SK Sigma Olomouc.

Sigma United

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 11.02.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com