Setkání p. Lébra se zástupci SU - Sigma United
Sigma Fans ®

22.03.2019, 2 lidé online

    | registrovat

Setkání p. Lébra se zástupci SU

Setkání p. Lébra se zástupci SU

Zástupci sdružení fanoušků Sigma United, předseda Tomáš Vaida a místopředseda Petr Hořák, přijali pozvání předsedy klubu pana Lébra a v sobotu se setkali v nevytopené kanceláři po pánech Kubíčkovi a Gottwaldovi. Kromě toho, že klub nyní v zimě šetří na provozních nákladech, byla patrná i změna v opětovném propojení kanceláří mezi sebou.

Ve vzduchu visela spousta otázek z obou stran.

Snažili jsme se rozdělit naši debatu do několika okruhů, zvýrazněny jsou naše názory. Názory p. Lébra jsou volně interpretovány a nejsou od něj autorizovány. Nechal nám v tomto směru volnou ruku. Nejde tudíž o doslovné citace, ale o obsah.

1.otázka kultivace internetové diskuse a komunikace klubu s fanoušky

Vedení klubu není spokojeno s velkým množstvím urážlivých příspěvků na adresu vedení klubu a konkrétních osob, zejména na pana Gajdu a pana Lébra. Zástupci sdružení k této otázce sdělili, že toto již mnohokráte řešili např. s panem Rakem- bohužel k anonymním urážkám jak ve směru na vedení, tak mezi „diskutujícími“ navzájem, nelze zabránit, pokud má diskuse současnou podobu. Někteří z fanoušků již na účast z těchto důvodů také již zanevřeli a nezúčastňují se jí. S tím souvisí také požadavek fanoušků na lepší komunikaci klubu vůči fanouškům, kdy strohá prohlášení případně nevhodně formulované odpovědi zástupců klubu v sekci Zeptejte se, případně na sociálních sítích nevrhají na klub dobré světlo.

2.otázka účasti zástupců fanoušků v dozorčí radě:

Na valné hromadě dozorčí rady došlo k podstatným změnám v počtu členů DR, jejich počet se navýšil na číslo přesahující 20. Pro účast zástupce fanoušků by muselo dojít ke změnám stanov a to se 100% souhlasem všech členů DR. Podle p. Lébra by bylo ideální spíše snižovat počty členů DR než je navyšovat. Vedení klubu by dávalo přednost pravidelným schůzkám například s omezeným počtem zástupců fanoušků, kde by se vzájemně napřímo informovali o aktuálním stavu. I z našeho pohledu by byl ideální stav pravidelné schůzky p. Lébra vs. dva zástupci SU, výstup z těchto setkání by měl obdobnou formu, jako dnes. Nicméně požadavek na účast fanoušků v DR stále nevylučujeme.

3.Rossi-

P.Lébr vysvětlil průběh jednání o případném prodloužení smlouvy s D.Rossim. Ve hře je stále možnost, že by se Amigo mohl vrátit, pokud se mu nepovede najít angažmá jinde. Jednání byla podle informací p. Lébra oboustranně seriózní. Zdá se nám, že jednání klubu bylo vcelku pochopitelné s ohledem na finanční okolnosti a závazky, které vyplývaly z té současné smlouvy. Z pohledu fanouška jde samozřejmě o výrazné oslabení, přesto mohu za nás oba(T.V.+P.H.) říct, že postoje obou, klubu i Rossiho, chápeme.

4.Posily:

Výtka směrem k fanouškům byla ta, že obecně fanoušci neuznávají návraty hráčů z hostovaček, případně návraty bývalých hráčů ze zahraničí jako posily. V tom se pohledy obou stran skutečně rozcházejí. Minulý rok se koupil za 5 mil. Kč Varadi, který měl typově nahradit Hubníka,dal nakonec 6 ligových branek, ale stejně jako obě zimní sparťnaské „posily“ se neprosadil trvale do základu a nyní je na hostování v Senici. Přišel zadarmo Heinz a v zimě se vrátil z hostování z Třince Pospíšil. Na přestup zůstal po dlouhých jednáních Zlámal. Výhodně se prodal Spartě Přikryl, jehož cena byla z dnešního pohledu podle klubu nadstandardní. Podaný hrál díky výměně za trenéra Jílka v Sigmě zadarmo. Stejným způsobem chce klub postupovat i nyní.: Pojistit si opory a talenty novými smlouvami, jako v případě Pospíšila a dalších. A přivést kromě hráčů z hostování, kteří by mohli nastoupit v základu i dvě další posily do základní sestavy. Jedna by mohla být ze slovenské ligy, jedna prostřednictvím manažera Pasky, se kterým se opět navázala spolupráce.

Fanoušci by samozřejmě chtěli, aby nezůstalo u posil jen u slibů, tým se dále neoslaboval prodeji důležitých hráčů a naopak zaútočil na nejvyšší příčku a pokud by se povedlo přivést skutečnou osobnost, určitě by se to projevilo i na návštěvnosti.

Vedení klubu mrzí, že fanoušci neberou přestupy v mládežnických kategoriích jako posilování klubu (viz. příklady jako Hořava a oba Hubníci). Je pravda, že činnost klubu v oblasti mládeže nelze hodnotit téměř jinak než kladně, nicméně samy kluby mluví o dorostech, kteří přišli odjinud, jako o odchovancích. Že se získávají 14-18 letí mládežníci z jiných klubů je pravda, stejně jako to, že se někdy nepodařilo někdejší talenty v klubu udržet do jejich prosazení v áčku, případně se v áčku vůbec neprosadili a otázka je, který z nynějších dorostenců zvládne přechod do mužů, byť ta pravděpodobnost je vysoká.

Klub je přesvědčen, že na to mají a do dvou let někteří z nich budou v ligové sestavě.

Jmenovat je veřejně nebudeme, aby nezpychli a dál na sobě makali.

5.manažer Gottwald

Klub jeho krátké působení hodnotí velmi kladně a to zejména z pohledu na jeho podíl při řešení „kauzy Kapr“, což bylo ještě před jeho oficiálním uvedením do funkce manažera klubu a dále i při jeho působení v klubu.

Na to mohou mít a také mají fanoušci odlišný názor, pan Gotwald působil na fanouška Sigmy poněkud rozporuplně. To, že p. Gottwlad klubu určitým způsobem pomohl už při kause "Kapr" , je pro fanoušky určitě nová informace.

6.p. Gajda:

Ujistili jsme p.Lébra, že naprostá většina fanoušků uznává to, co pro klub za ty roky p. Gajda udělal.

P. Lébr vyzdvihl mj. také dobu na začátku 90.let, kdy pánové Kubíček a Gajda zajistili, že se klub neubíral cestou jednoho, dvou vlastníků a nejisté budoucnosti s finanční závislostí na jednom majiteli a klub není v dluzích.

Tato dlouhá éra nabrala konec tzv. obviněním a potrestáním klubu v tzv. „korupční aféře“ a pomalu se uzavřela odchodem p. Kubíčka z klubu (klub dokáže dokonce vyčíslit „ztráty“ spojené s jeho odchodem a jeho dalším působením), ziskem poháru a Superpoháru a nyní odchodem také p. Gajdy.

Po odstoupení p. Gajdy jsou omezeny některé činnosti v klubu a zejména v oblasti přestupů a podpisu smluv je situace skoro krizová. Potvrdilo se to, co se všeobecně vědělo, že p. Gajda měl velmi široký pracovní záběr. Jeho činnost nahradí zřejmě více zaměstnanců, jak bylo avizováno, což bude spojeno s vyššími provozními náklady. Podle p. Lébra bude jeho práce zejména v oblasti podpory přestupové politiky v mládežnických kategoriích velmi těžko nahraditelná.

Zástupci fanoušků nechtějí od vedení klubu podbízení, ale vstřícnost a komunikaci. Některé výstupy od klubu nejsou přijímány moc kladně. Slíbili jsme si, že se opět potkáme, nejlépe za týden. Určitě je zde ještě mnoho nezodpovězených otázek a to zejména z časových důvodů. Pokud něco k tomu máte, pište nám na adresu sigmaunited@sigmaunited.cz. Schůzka trvala více než dvě a půl hodiny.

Sepsali Tomáš Vaida a Petr Hořák

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 10.12.2012
Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. hunjan 69 b.
2. schnela 64 b.
3. Lubos.k 63 b.
4. Pingpongac 62 b.
5. pany 58 b.
6. tlaci 57 b.
7. GarFF 48 b.
8. King 44 b.
9. hooory 41 b.
9. vasekpatak84 41 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com