Rozhovor s legionářem- David Rozehnal, hráč Lille OSC, 4.díl - Sigma United
Sigma Fans ®

21.03.2018, 5 lidí online

    | registrovat

Rozhovor s legionářem- David Rozehnal, hráč Lille OSC, 4.díl

Rozhovor s legionářem- David Rozehnal, hráč Lille OSC, 4.díl
Dnes zveřejňujeme poslední část rozhovoru s Davidem Rozehnalem, který jsme s ním udělali o vánočních svátcích 2011.

Ty jsi začínal jako v áčku  Sigmy už jako dorostenec, ale v Sigmě jsi vlastně byl už od benjamínků. V dorostu jsi na chvilku odešel do Kožušan. Proč?
V dorostu jsem hodně vyrostl, před tím jsem byl malý, hrával jsem záložníka a také útočníka. V 17 letech jsem se vytáhl a začal jsem mít problémy se zády. Měl jsem je bloknutá, chodil jsem na cvičení.Hodně času jsem promarodil.

 

V tu dobu mě trénoval pan Jarolím a řekl mi abych si našel klub. Já jsem v tu dobu dělal maturitu, nějak jsem to neřešil. Řekl jsem si OK, nebudu to lámat přes koleno, budu se soustředit na maturitu a odešel jsem do Kožušan. Tam jsem nakoukl do dospělého fotbalu, i když to samozřejmě není první, druhá ani třetí liga, je to vesnický fotbal.

Každopádně mě to trošku zocelilo. Tam jsem poprvé hrál za dospělé, tam na mě nekoukali jako na někoho ze Sigmy. Užil jsem si to. Trénoval mě táta a hrával jsem se svým bráchou. Paráda.

Po půl roce mě vytáhl zpátky Gusta Chromý. Do té doby jsem pořád byl o rok napřed, když jsem odcházel tak ze sedmnáctky a vracel jsem se zase do sedmnáctky ke svým vrstevníkům. Trenér mě postavil na stopera.

Kolik vlastně měříš?
191 cm. Ještě kolem 14 15 jsem byl menšího vzrůstu.

A co kila? Nechyběly ti někdy?
Vůbec. Mám 80 kilo, ale mít o 10 kilo víc, tak bych se vůbec necítil dobře. Vůbec nemám problém s jídlem, mám výborný metabolismus. I když se v jídle hlídám, v tom mi pomáhá manželka. Dobře vaří.

A co trenéři, za tebe se to v Sigmě hodně točilo, co?
Do mužstva jsem nakoukl už za Matušky, ale první šanci mi dal Žemlík. Ale za osudového bych mohl označit trenéra Leoše Kalvodu. Ten mi dal nejvíc šancí. Zažil jsem i trenéra Uličného.

Ano, tam jste se půlrokem potkali. Když začínal, ty jsi v Sigmě končil. Ještě po Kalvodovi tam byl krátce Vaďura, pak Páník a Kotrba. S trenérem Uličným jste se pak úspěšně zachraňovali. Jak vlastně proběhl tvůj odchod do zahraničí?
Ze Sigmy tenkrát odešel do belgických Brugg Marek Špilár a měl jsem informace, že mě sledují. Ale já jsem to příliš neřešil. Chtěl jsem hlavně hrát ligu. V Bruggách to pak ale bylo perfektní, z našeho pohledu sice žádný velkoklub, ale belgická liga liga lepší než česká. Vyhrál jsem s nimi ligu, pohár, 2x superpohár.

Řešil jsi někdy, když jsi byl v Kožušanech, že by si začal dělat školu a fotbal by šel na vedlejší kolej?
Maminka učitelka mi v té době kladla na srdce, abych si hlavně dodělal maturitu, uvažoval jsem o vysoké škole, ale já jsem pořád věřil, že to ještě půjde ve fotbale a nakonec to dopadlo, tak jak to dopadlo. Ale je pravda, že jsem si dokonce podal přihlášky na výšku, ale pak to šlo hrozně rychle, půl roku sedmnáctka, pak půl roku osmnáctka a nakonec jsem podepsal první profesionální smlouvu a trénoval jsem s áčkem. Sice za pár korun, ale přece jen v té době to byla už profesionální smlouva. Pak jsem ještě dělal to pomaturitní studium němčiny.

S Davidem byl i jeho čtyřletý syn Luka, stočila se řeč i na něj. Zatím ho prý spíš baví běhání bez balonu než s balonem.

Když už jsme u toho vzdělávání, neuvažoval jsi, že by si po skončení kariéry ještě studoval.
Asi ne. Když jsem byl už v Sigmě v áčku, tak jsem dálkově dělal managment sportu a trenérství, ale nějak mě to nenaplňovalo.

Vraťme se ke sportovní kariéře.  Ještě dva a půl roku v Lille, že?
Přesně tak. A pak Olomouc. Chci se určitě vrátit, už kvůli synovi, aby začal v Česku chodit do školy. Plno kluků venku mělo doučování pro děti, pak tady zkoušky, to bych nechtěl.

Výborně, už trošku začínají fungovat ty návraty. Radim Kučera, Mara Heinz…
Proč ne. Chceme bydlet v Olomouci, znám to tady.

Tím náš rozhovor úplně neskončil, ještě jsme se bavili o reprezentaci, ale nechtěli jsme už Davida dál zdržovat. I tak nám věnoval plno času a vy se budete moct těšit na jeho dres, který nám věnoval. Dres podepsal a jistě jej brzy dáme opět do aukce.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 06.03.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

20.03.2018 - Ztráta dvou bodů

Sigma na jaře výrazně tápe, nedaří se jí střílet góly, hostování Řezníčka zatím bez efektu a lidi nechodí (není se co divit). Shrnutí prozatímní jarní části.

Sigma - Karviná - 1:1 -

Branky: 67. Plšek – 68. Budínský. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Dubravský. ŽK: Hála, Polom, Řezníček, Zahradníček. Diváci: 2456.

Sigma: Reichl – Sladký, Radaković, Polom, Falta – Kalvach – Zahradníček, Texl (59. Plšek), Houska (86. Kotouč), Hála – Řezníček
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/smolna-ztrata-sigma-si-doma-rozdelila-body-s-karvinou-20180317.html

15.03.2018 - Olomouc padla v Edenu

I když Sigma ještě ke konci utkání vedla, Slávie přeřadila na nejvyšší rychlostní stupeň a svou kvalitou nás zadupala. Stále ale držíme třetí flek.

Slávia - Sigma - 3:1 -

Branky: 74. Škoda, 81. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála. Rozhodčí: Orel – J. Paták, Mokrusch. ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14117.
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/vyborny-reichl-na-vse-nestacil-oslabena-sigma-padla-v-edenu-20180311.html

SIGMA: Reichl – Sladký, Radaković, Polom, Falta – Kalvach – Zahradníček (83. Manzia), Houska (86. Yunis), Texl (70. Plšek), Hála – Řezníček
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/vyborny-reichl-na-vse-nestacil-oslabena-sigma-padla-v-edenu-20180311.html

04.03.2018 - První jarní šťastná výhra

To bylo hodně o štěstí. Slovácko bylo lepším týmem, ve druhém poločase Sigmu zatlačilo a mělo šance. Náš gól dal po hrubici Heči Řezníček, který slaví první olomouckou trefu. První jarní gól a pochopitelně první jarní tři body.

SIGMA - Slovácko -1:0 -

Branka: 37. Řezníček. Rozhodčí: Proske – Pochylý, Poživil. ŽK: Hofmann, Janošek – Plšek, Falta. Diváci: 3087.


Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/nevidany-kiks-brankare-pomohl-sigme-ke-trem-bodum-20180303.html

Sestava Sigmy: Buchta (75. Reichl) – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek  – Moulis (80. Zahradníček), Plšek, Kalvach, Houska, Falta – Řezníček (64. Texl)
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/nevidany-kiks-brankare-pomohl-sigme-ke-trem-bodum-20180303.html

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 76 b.
2. schnela 72 b.
3. hooory 71 b.
3. tlaci 71 b.
4. GarFF 66 b.
5. pany 62 b.
6. Haloska 55 b.
6. Jelen 55 b.
7. King 52 b.
8. vena 51 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com