Rozhovor s legionářem- David Rozehnal, hráč Lille OSC- 2.díl - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 1 člověk online

    | registrovat

Rozhovor s legionářem- David Rozehnal, hráč Lille OSC- 2.díl

Rozhovor s legionářem- David Rozehnal, hráč Lille OSC- 2.díl
Pokračujeme v rozhovoru s Davidem Rozehnalem, který vznikl mezi svátky v kavárně Opera se členy SU Tomášem Vaidou, Honzou Zlámalem a Petrem Hořákem

Jak si vysvětluješ, že se Lille objevilo v posledních letech nahoře ve francouzské špičce?

Lille bylo vždycky v 1. pětce. Když Lyon vyhrál 6x po sobě ligu, tak nikdo nekoukal na nikoho jiného. Těch týmů nahoře ale bylo vždycky víc… Marseille, PSG, Bordeaux, vyletělo Auxere. V posledních 5 let Lile hrálo na pozicích Evropské ligy a Champions League, minulou sezónu to vyvrcholilo doublem. Takže už nás lidi začínají vnímat a to je dobře. Teď ještě ten nový stadion a klub to určitě posune na vyšší úroveň s vyšší sledovaností. Vnímání toho klubu bude určitě lepší… nový stadion, ten tým je dobrý a máme na to hrát pravidelně do třetího místa. A doufám, že to takhle zůstane.

Jaký je největší soupeř Lille? Hrajete nějaká derby? Je v regionu další ligový klub?
Měli jsme derby, ještě když bylo Lens v lize, ale ti sestoupili. To je blízko, nějakých 30 km. Druhé takové derby je s Valenciennes. Ale to jsou sice derby, ale nejsou to velké kluby. V Lens byla kulisa hodně dobrá, hrál tam Šmicer, vyhrál s nimi ligu. Stadion je tam úžasný, když je zaplněný těmi jejich žlutočervenýma barvami, tak je to paráda. Teď, když jsou ve 2.lize, tak je derby s Valenciennes, to je hodně vyhecované, ale se těmi zápasy jako PSG-Marseille nebo Sparta-Slavia se to nedá srovnávat.

Mohly by si popsat tréninky ve Francii?
Záleží na tom, jestli máš dlouhý nebo krátký týden. Krátký týden myslím, pokud hraješ středa neděle středa neděle, tak moc netrénuješ. Zvlášť když hráváš. Pokud hraješ, máš druhý den po zápase výklus,takže netrénuješ, dva dny po zápase máš lehký trénink. Dva dny po zápase máš vlastně dva dny před zápasem. Den před zápasem máš trénink, aby tě to nabudilo a pak už je zase zápas, takže to se moc netrénuje. Když je dlouhý týden, tak máme jeden trénink dvoufázový, spojený s tréninkem výbušnosti, děláš spodek, vrch, ale moc se tam netrénuje.

Máš nějakého kámoše v týmu?
Největší kámoš? Tam v Lille je to supr, já jsem ještě nikdy nezažil takovou partu. Možná ještě tenkrát v Sigmě, když jsem začínal, tak to byl takový ten teambuilding jak se říká, chodilo se společně na večeři, na pivo. Nebyly nějaké velké partičky. V Česku se to moc nenosí, ale venku je to normální, že se utvoří partičky. Nechci se nikoho dotknout, ale tvoří se party černoši s černochama, místní s místníma, cizinci s cizincema a to já nemám rád. V Lille je dobré, že si můžeš pokecat s kýmkoliv. Nejvíc si rozumím s těma klukama, co mluví anglicky. Teď přišel nový gólman Enyeama, přišel v létě, nemluví francouzky, tak jsem mu trochu pomáhal, reprezentant Nigérie. Teď také přišel Joe Cole z Liverpoolu, ne že bychom byli největší kamarádi, ale trochu si pokecáš a oprášíš angličtinu. Je tam fakt dobrá parta, i s konkurentama mám dobrý vztah a není to jak někde jinde, když je s tebou tak tě plácá po zádech, a když je s někým jiným, tak tě pomlouvá. Tak to tam není.

Joe Cole přišel z Liverpoolu jako velká hvězda?
Cole je absolutně v pohodě. On je normální kluk, který přišel hrát fotbal, ale oni ho berou jako hvězdu. Na hřišti dává najevo, že má na to, že je ta opora, podává opravdu kvalitní výkony, začíná nám opravdu hodně pomáhát, ale co se týče jeho povahy, tak si na nic nehraje. V Lille skutečně není ani jeden hráč, ani ten mladý Hazzard, který by byl nějak nahoře a dělal rozbroje v kabině (to jsem upravil- David řekl bordel).

Jakým stylem hrají stopeři v Lille?
Aurélien Chedjou, kamerunský reprezentant, ten je takový technický, hraje dobře nohama, je z nás nejtvrdší, dokáže zajet, Marko Baša je techničtější, ale není tam takový markantní rozdíl, že by byl jeden jenom technický a elegantní a ten druhý míň.

A v Paříži, když jsi tam hrál, tam ten rozdíl byl?
Jo. Mario Yepes, kolumbijec, ten to řezal, chodil do skluzů, hrál to jednoduše. Mě tam měli za toho techničtějšího, který to rozehrával. Fungovalo to, i když jsme neměli extra výsledky, ale hrával jsem.

pokračování příště

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 06.01.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com