Rozhovor: Daniel Silva Rossi - Sigma United
Sigma Fans ®

19.10.2018, 4 lidé online

    | registrovat

Rozhovor: Daniel Silva Rossi

Rozhovor: Daniel Silva Rossi

Daniel Silva Rossi : Z Olomouce bych odešel, jenom kdyby Sigma neměla zájem na mém dalším působení.

O rozhovor jsme tentokrát požádali klíčového hráče našeho týmu Daniela Rossiho. Jeho odpovědi nás v mnohém pozitivně překvapily a snad i přesvědčily některé pochybovače z řad fanoušků, že fandit Sigmě má smysl. Rozhovor se uskutečnil ještě před zápasem s Baníkem, kdy “Amigo” Rossi vstřelil dvě branky a tím nejlepším způsobem oslavil svůj stý zápas v české lize. Díky bohu všechny za Sigmu Olomouc.

SU: Minulý týden už jsme odehráli první kolo nové sezóny, ale mohl by jsi nám prosím ještě říci pár vět o té minulé?Byla celkem zajímavá. Hodně dobrý podzim, ale na jaře už se výsledky neopakovaly. Co se stalo? 

DR: Podle mě byl rozdíl v tom, že odešel Michal Hubník. Měl formu, dal hodně gólů a byl klíčovým hráčem týmu. Myslím, že i na jaře jsme hráli pěkný fotbal, ale neproměňovali jsme ani ty největší šance. Byl tam rozdíl v gólové produktivitě. Po jeho odchodu jsme i trochu změnili naši hru.

SU: Po smolné prohře v Jihlavě ve finále národního poháru jsi prohlásil, že chceš v Olomouci zůstat, protože tento tým je připraven na úspěch. 
DR: Jo, já si to doopravdy myslím. Jsem tady čtvrtým rokem a myslím, že každou sezónu jsme se někam posunuli. Jsem tady šťastný, mám už 30 let a chci stabilitu, nechce se mi moc měnit prostředí. Z Olomouce bych odešel, jenom kdyby Sigma neměla zájem na mém dalším působení.

SU: Podle názoru lidí pohybujících se ve fotbalovém prostředí, ty a Tomáš Hořava máte na to si zahrát i v lepším týmu než je Sigma. Jak ty sám to cítíš, že možná by si zasloužil si někdy zahrát v kvalitnějším týmu ? 
DR: Myslím, že velkou roli hraje to, že s Tomášem jsem na hříšti už tři roky, oba dva hrajeme ve středu zálohy. Vím, co od něj mohu očekávat, a jsme domluveni, jak hrát, abych já pomohl k lepším výkonům jemu a on zase mě. Kdybych měl změnit prostředí, musel bych si zvykat na nový styl hry, nové spoluhráče. Ale o zásluhách to moc není. Mám podepsanou smlouvu, jsem profesionál a mám rád Olomouc. Kdyby se mi něco nelíbilo, tak si řeknu a problém by se řešil.

SU: Když jsem s tebou dělal rozhovor před 2 roky, říkal jsi, že nemáš manažera. Změnilo se něco od té doby? 
DR: Ne, nezměnilo. Všechno si vyřizuji sám. Nevím, jak to bude dál, ale teď nemám a ani nechci mít.

SU: Dostal jsi někdy během tvého působení v Sigmě nabídku od jiného klubu?

DR: Ne. Objevovaly se jenom spekulace. Oficiální nabídka nikdy nepřišla.

SU: Jaké bylo tvoje letošní léto doma v Brazílii? Byl jsi jen doma a užíval i rodiny, kamarádů nebo jsi i trochu cestoval? 
DR: Byl jsem jenom doma a užíval si klidu. Přece jen jsem tolik času neměl a v zimě jsem byl v Čechách, takže domů jsem se dostal až po roce.

SU: V sobotu čeká Sigmu zápas s Baníkem. V minulosti bývala perfektní atmosféra, ale díky prodeji lístků na občanku se část fanoušků rozhodla zápas bojkotovat. Jaký je na to tvůj názor? 
Slyším o bojkotu části fans poprvé od tebe. Je to kvůli bezpečnosti, pamatuji, že po utkání s Baníkem docházelo k roztržkám mezi fanoušky. Ten bojkot mě mrzí. Ale do té problematiky moc nevidím, moc jsem nad tím nepřemýšlel jak to udělat, aby byli spokojení jak fanoušci tak i klub.

SU: Od minulé sezóny funguje sdružení Sigma United. Zlepšila se podle tvého názoru atmosféra na stadionu?
DR: Určitě. Od té doby, co jsem v Olomouci, fandění bylo minulou sezónu nejlepší. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří se snaží něco dělat.

SU: Na začátku této sezóny do Sigmy přišly 2 hráči z Brazílie. Užíváš si pobyt v Olomouci ještě více? 

DR: Je to pro mě lepší. Jsem prostě jihoameričan a potřebuji kolem sebe lidi se stejnou mentalitou. Už na jaře tady byl Stefan ( Jerome ), s kterým si hodně rozumím, ale teď je to ještě lepší.

SU: Poslední otázka. Na tvojí postavě je na první pohled vidět, že jsi zhubnul (pozn. redakce asi 4 kila). 
DR: Celý to začalo v zimě, kdy jsem se chtěl pořádně připravit na jarní část sezóny a rozhodnul se zůstat tady. Vždycky, když jsem se vracel z Brazílie, tak mě dělalo problémy se aktimalizovat, možná i díky tomu jsem býval na jaře zraněný. Vyplatilo se mi to, cítím se líp. Taky s tím souvisí životospráva, snažím se odpočívat a nechodím moc na večírky ( smích).

SU: Díky moc za rozhovor, za to, že jsi udělal čas. 
DR: Není problém, kdykoliv jindy se zase můžeme sejít.

Za SU se ptal Honza Zlámal

Související články

Autor: | Vydáno dne 07.08.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

02.10.2018 - Další výprask v Liberci

Po dalším výbuchu, tentokrát na severu Čech, si už musíme přiznat boj o záchranu. Sigma ani jednou za celý zápas nevystřelila na branku, což je alarmující. 

Liberec - Olomouc - 3:0 -

Branky: Karačaba, Koscelník, Hybš. 3890 diváků.

ČK 82. Falta

Sestava: Buchta, Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek, Kalvach, Zahradníček (Yunis), Houska, Texl (Nešpor), Falta, Plšek.

24.09.2018 - Vydřená výhra po dlouhé době

Po mnoha zápasech utrpení a bez bodového zisku zase olomoučtí zabrali a bojovným výkonem porazili poslední Duklu. Nebyl to zrovna oku lahodící zápas, ovšem v naší pozici se bodovat musí jakýmkoliv způsobem. 

Sigma - Dukla - 1:0 - 

Branka: 33. Jemelka.

Diváci 2924

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek -  Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (71.Texl), Hála (84.Yunis) - Plšek (88.Polom)


archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 31 b.
2. hunjan 22 b.
3. Haloska 21 b.
3. pany 21 b.
4. tlaci 19 b.
5. King 17 b.
5. Pingpongac 17 b.
6. 3 - 7 16 b.
6. schnela 16 b.
7. GarFF 14 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com