Rozhovor: Daniel Silva Rossi - Sigma United
Sigma Fans ®

20.08.2018, 3 lidé online

    | registrovat

Rozhovor: Daniel Silva Rossi

Rozhovor: Daniel Silva Rossi

Daniel Silva Rossi : Z Olomouce bych odešel, jenom kdyby Sigma neměla zájem na mém dalším působení.

O rozhovor jsme tentokrát požádali klíčového hráče našeho týmu Daniela Rossiho. Jeho odpovědi nás v mnohém pozitivně překvapily a snad i přesvědčily některé pochybovače z řad fanoušků, že fandit Sigmě má smysl. Rozhovor se uskutečnil ještě před zápasem s Baníkem, kdy “Amigo” Rossi vstřelil dvě branky a tím nejlepším způsobem oslavil svůj stý zápas v české lize. Díky bohu všechny za Sigmu Olomouc.

SU: Minulý týden už jsme odehráli první kolo nové sezóny, ale mohl by jsi nám prosím ještě říci pár vět o té minulé?Byla celkem zajímavá. Hodně dobrý podzim, ale na jaře už se výsledky neopakovaly. Co se stalo? 

DR: Podle mě byl rozdíl v tom, že odešel Michal Hubník. Měl formu, dal hodně gólů a byl klíčovým hráčem týmu. Myslím, že i na jaře jsme hráli pěkný fotbal, ale neproměňovali jsme ani ty největší šance. Byl tam rozdíl v gólové produktivitě. Po jeho odchodu jsme i trochu změnili naši hru.

SU: Po smolné prohře v Jihlavě ve finále národního poháru jsi prohlásil, že chceš v Olomouci zůstat, protože tento tým je připraven na úspěch. 
DR: Jo, já si to doopravdy myslím. Jsem tady čtvrtým rokem a myslím, že každou sezónu jsme se někam posunuli. Jsem tady šťastný, mám už 30 let a chci stabilitu, nechce se mi moc měnit prostředí. Z Olomouce bych odešel, jenom kdyby Sigma neměla zájem na mém dalším působení.

SU: Podle názoru lidí pohybujících se ve fotbalovém prostředí, ty a Tomáš Hořava máte na to si zahrát i v lepším týmu než je Sigma. Jak ty sám to cítíš, že možná by si zasloužil si někdy zahrát v kvalitnějším týmu ? 
DR: Myslím, že velkou roli hraje to, že s Tomášem jsem na hříšti už tři roky, oba dva hrajeme ve středu zálohy. Vím, co od něj mohu očekávat, a jsme domluveni, jak hrát, abych já pomohl k lepším výkonům jemu a on zase mě. Kdybych měl změnit prostředí, musel bych si zvykat na nový styl hry, nové spoluhráče. Ale o zásluhách to moc není. Mám podepsanou smlouvu, jsem profesionál a mám rád Olomouc. Kdyby se mi něco nelíbilo, tak si řeknu a problém by se řešil.

SU: Když jsem s tebou dělal rozhovor před 2 roky, říkal jsi, že nemáš manažera. Změnilo se něco od té doby? 
DR: Ne, nezměnilo. Všechno si vyřizuji sám. Nevím, jak to bude dál, ale teď nemám a ani nechci mít.

SU: Dostal jsi někdy během tvého působení v Sigmě nabídku od jiného klubu?

DR: Ne. Objevovaly se jenom spekulace. Oficiální nabídka nikdy nepřišla.

SU: Jaké bylo tvoje letošní léto doma v Brazílii? Byl jsi jen doma a užíval i rodiny, kamarádů nebo jsi i trochu cestoval? 
DR: Byl jsem jenom doma a užíval si klidu. Přece jen jsem tolik času neměl a v zimě jsem byl v Čechách, takže domů jsem se dostal až po roce.

SU: V sobotu čeká Sigmu zápas s Baníkem. V minulosti bývala perfektní atmosféra, ale díky prodeji lístků na občanku se část fanoušků rozhodla zápas bojkotovat. Jaký je na to tvůj názor? 
Slyším o bojkotu části fans poprvé od tebe. Je to kvůli bezpečnosti, pamatuji, že po utkání s Baníkem docházelo k roztržkám mezi fanoušky. Ten bojkot mě mrzí. Ale do té problematiky moc nevidím, moc jsem nad tím nepřemýšlel jak to udělat, aby byli spokojení jak fanoušci tak i klub.

SU: Od minulé sezóny funguje sdružení Sigma United. Zlepšila se podle tvého názoru atmosféra na stadionu?
DR: Určitě. Od té doby, co jsem v Olomouci, fandění bylo minulou sezónu nejlepší. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří se snaží něco dělat.

SU: Na začátku této sezóny do Sigmy přišly 2 hráči z Brazílie. Užíváš si pobyt v Olomouci ještě více? 

DR: Je to pro mě lepší. Jsem prostě jihoameričan a potřebuji kolem sebe lidi se stejnou mentalitou. Už na jaře tady byl Stefan ( Jerome ), s kterým si hodně rozumím, ale teď je to ještě lepší.

SU: Poslední otázka. Na tvojí postavě je na první pohled vidět, že jsi zhubnul (pozn. redakce asi 4 kila). 
DR: Celý to začalo v zimě, kdy jsem se chtěl pořádně připravit na jarní část sezóny a rozhodnul se zůstat tady. Vždycky, když jsem se vracel z Brazílie, tak mě dělalo problémy se aktimalizovat, možná i díky tomu jsem býval na jaře zraněný. Vyplatilo se mi to, cítím se líp. Taky s tím souvisí životospráva, snažím se odpočívat a nechodím moc na večírky ( smích).

SU: Díky moc za rozhovor, za to, že jsi udělal čas. 
DR: Není problém, kdykoliv jindy se zase můžeme sejít.

Za SU se ptal Honza Zlámal

Související články

Autor: | Vydáno dne 07.08.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

19.08.2018 - Další prohra v lize

Na rozdíl od poháru se Sigmě v lize nedaří. Se slabým Slováckem prohráli hlavně kvůli nedůslednosti bránění standartek. Zůstáváme na chvostu tabulky s pouhými třemi body. 

Slovácko - SIGMA - 3:1 -

Branky: 32. a 82. Hofmann, 73. Sadílek - 54. Houska 

Sestava: Reichl - Hála,Štěrba,Jemelka,Vepřek - Zahradníček (76.Nešpor),Plšek,Houska,Pilař (61.Texl) - Yunis (65.Falta)


12.08.2018 - EL: Důležitá výhra

Po devíti letech se olomoučtí vrátili do pohárových bitev a se silným protivníkem si v parádním duelu poradili! Do odvety skvělý výsledek. Kazí to jen obrovská nedisciplinovanost kapitána Vepřeka a neuvěřitelné zatmění Hály (že spoluhráče neviděl mu nesežere nikdo).

SIGMA - Almaty - 2:0 -

Branky: 21. Sladký, 50.Pilař

Diváci 6118. ČK: 68.Vepřek - 37. Sujumbajev 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Pilař (62.Hála), Plšek (85.Yunis), Houska, Falta - Nešpor (75.Zahradníček) 

12.08.2018 - Smolná ztráta s Plzní

Olomouc hrála více jak vyrovnanou partii s mistrovskou Plzní, i šance na výhru byly, ale nakonec odchází poražena.

SIGMA - Plzeň - 0:1 -

Branka: 88. Procházka

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (65.Hála), Houska (88. Yunis), Plšek, Falta - Nešpor (73.Texl)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Haloska 11 b.
1. Pingpongac 11 b.
2. 3 - 7 9 b.
2. Lubos.k 9 b.
2. tlaci 9 b.
3. hunjan 5 b.
3. Stardock 5 b.
4. GarFF 4 b.
4. schnela 4 b.
5. Jiří Kodeš (Pingpongac) 3 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com