První srpnovou neděli přijede Slovácko - Sigma United
Sigma Fans ®

06.07.2022, 9 lidí online

    | registrovat

První srpnovou neděli přijede Slovácko

První srpnovou neděli přijede Slovácko

Píše se rok 2000 a na Slovácku dochází ke sloučení odvěkých rivalů 1. FC Synot ze Starého Města a FC Synot Slovácká Slavia Uherské Hradiště z Uherského Hradiště. Tak nějak vznikl klub 1.FC Synot, který se později přejmenoval na 1.FC Slovácko. Ten svá domácí utkání hraje na Městském stadionu Miroslava Valenty, který můžeme zařadit mezi ty hezčí v první lize.

Loňská sezona znamenala pro jihomoravský celek sedmé místo, za dvanáct výher, pět remíz a třináct proher. Bílí vstřelili 29 branek, a obdrželi 32. V soubojích s Modrou lavinou rozvlnili síť jedním gólem (na svaté půdě Androva stadionu vyrovnával Pavelka) a dva obdrželi. Trefil se Petr a v odvetě Klesnil. Ten v posledních vteřinách utkání hraném na Slovácku nastartoval záchranářskou jízdu. Stejně jako vloni bude při domácím utkání na hřišti i lavičce chybět Zdeněk Zlámal. Tenkrát byl povolán zpět do Itálie, dnes je tomu kvůli nepříjemnému zranění z utkání v Budějovicích. Tam musel být po souboji s Markovičem v 16. minutě vystřídán Martinem Šustrem.

První kolo hrála Sigma venku, prohrála ve strašidelné bouřce plné vody na půdě Českých Budějovic 0:1 gólem z penalty. Slovácku se nevedlo o moc lépe, jen s rozdílem, že mělo k dispozici domácí prostředí. O tom, že žádný bod nezůstane na stadionu Miroslava Valenty rozhodl brněnský Pernica z rohového kopu. Svoji hru hodnotil kriticky trenér Miroslav Soukup: “Podali jsme zbabělý výkon. Takovým se nemůžeme prezentovat před domácími fanoušky. Soupeři pomohl první gól po standardní situaci. Pokračovali jsme ve špatném výkonu, záložníci nebyli adresní, měli jsme hodně ztrát”.

Kádr rivalů se oproti loňsku moc nezměnil. Jihomoravany pro letošní ročník posílili Jan Martykán, Stanislav Hofmann a Radek Szmek. Klub naopak opustil brankář Miroslav Filipko, útočník Václav Ondřejka a kariéru ve svých 28mi letech překvapivě ukončil Vít Valenta.

Slováckem prošlo v historii i několik pro nás zajímavých jmen. Odchovancem je Milan Kerbr, v dresu slovácka si zahrál bývalý kapitán Tomáš Randa, nebo rodák ze Slavičína Aleš Urbánek. Směrem hanácká metropole se v roce 2007 vydali hráči Darko Šuškavčevič a Petr Drobisz. Klubem prošel i olomoucký král střelců sezony 2009/10 Michal Ordoš.

Mezi kvalitní hráče zapsaných v kronice Slovácka můžeme počítat střelce Jiřího Kowalíka, Vladimíra Malára, obránce Miroslava Kadlece, stříbrného z EURO96, jeho syna Michala, současného reprezentanta České Republiky, nebo brankáře Zdeňka Jánoše.

Utkání se hraje na Andrově stadionu v neděli 5.srpna 2012 od 17:00. Přijďte všichni fandit do sektoru S! S týmem Slovácka přijíždí velmi početná a hlavně dosti hlučná skupinka fanoušků. Nechceme, aby na svaté půdě Androva stadionu vládli hosté!

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 03.08.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com