Příchody a odchody hráčů Sk Sigma Olomouc v zimní přestávce 2013 očima fanouška - Sigma United
Sigma Fans ®

19.02.2018, 5 lidí online

    | registrovat

Příchody a odchody hráčů Sk Sigma Olomouc v zimní přestávce 2013 očima fanouška

Příchody a odchody hráčů Sk Sigma Olomouc v zimní přestávce 2013 očima fanouška

S pravidelností jsou fanoušci po konci podzimní i jarní části ligy udržováni v příjemném napětí. Trenér, většinou však vedení totiž hovoří o posilách, většinou má jít o super jméno, hotového hráče, který Sigmě pomůže hrát o evropské poháry.

Naděje, že se tak opravdu stane, je povznášející. Víme však, že realita bývá zpravidla jiná. Jména jako Latka, Ševinský, Jarolím, Lafata, Volešák, Kováč, Gecov, Fenin, Vácha, talent Tecl a vlastně také Rossi a Hubník, to jsou letos posily pro jiné kluby... To  asi by bylo lepší rovnou říci: Nikdo nepřijde. Nemáme na to peníze. Nebo naše ambice nesahají tak vysoko a ty poháry ukopeme i s tím, co máme.

Podívejme se tedy na to, jaký pohyb nastal na soupisce SK Sigma Olomouc. Jak se našim manažerům daří nebo nedaří posílit kádr před jarní polovinou ligového ročníku. Na místě sportovního a obchodního ředitele se usadil náš bývalý trenér Zdeněk Psotka.

Nejprve se podívejme na odchody:

Z pohledu fanouška je asi největším oslabením odchod oblíbeného Amiga – Daniela Rossiho, který se s klubem nedohodl na prodloužení smlouvy. Zklamání je ještě umocněno tím, že tento Brazilec posílí našeho soupeře o pohárové příčky – Jablonec. Druhou hvězdou, která asi opustí Sigmu, je Marek Heinz. Odehrál zde dobré zápasy, ale v podzimní části hrál v základu ligu jen v prvním kole a naposledy v poháru proti Prostějovu. Záloha je opravdu nabitá a Marek má ještě asi na víc, než na třetí ligu. Dostal tedy svolení k odchodu. Odmítl nabídku Příbrami a nyní zkouší Znojmo. Smlouva byla ukončena stoperu Igoru Golbanovi, který nenaplnil očekávání a hrál převážně za B-tým. Přesto, že defenzivních hráčů má Sigma nedostatek, jde asi o logický krok.Stejně tak novou smlouvu nedostal brankář Martin Šustr. Při vyrovnané dvojici Zlámal - Blaha by na něj zbylo jen místo trojky, což při jeho kvalitách je asi škoda. Snad najde lepší uplatnění.Na hostování do prvoligové Jihlavy odešli Václav Vašíček a Václav Tomeček. U obou je to krok k jejich dalšímu rozvoji. Otázka je, zda Vašíček neměl být vyzkoušen v zimní přípravě. Přece jen ve druhé lize se gólově prosazoval. Oba však potřebují hrát a v nabité sestavě Sigmy by asi nedostali dostatek prostoru.Do týmu nebyl zařazen Petr Vavřík, kterému také skončila smlouva a novou s klubem nepodepsal.

Nejžhavější novinkou je odchod Michala Hubníka do Jablonce. V názorech na tento přestup se s mnoha fanoušky rozcházíme. Nejčastěji se hovoří o tom, že se tím posílil náš soupeř v boji o čelo tabulky. Uvidíme. V lize není moc týmů, které by byly schopny a ochotni vysázet požadovaný obnos na stůl, takže z tohoto pohledu je to asi dobrý obchod.

A kdo tedy přichází?

Ze Znojma přichází pravonohý obránce Ondřej Sukup. Defenzivní hráče Sigma potřebuje. Měl by nahradit Rossiho a být konkurencí pro Janotku. V přípravě kromě dobré obranné činnosti i skóroval, takže snad se zabydlí natrvalo.Z hostování se po čtyřech letech vrací Jan Javůrek. Odchovanec, který naposledy hrál druhou ligu v Pardubicích, hrával v dorostenecké kategorii společně s Jakubem Petrem nebo Pavlem Dreksou. Pak jej přibrzdilo zranění. Pro olomoucké fanoušky je to velká neznámá, pojednává o něm samostatný článek na tomto webu. Z hostování  ze slovenské Senice se vrátili obránce Václav Koutný a útočník Václav Varadi. Podaří se jim prosadit do základu?

Soupiska A-týmu byla doplněna mladými nadějemi z Juniorky. Jde o Michala Reichla, Šimona Faltu a Davida Housku. Michal Reichl je brankář a bude asi krýt záda osvědčené dvojici Zlámal-Blaha.Šimon Falta by měl vyztužit obranné řady a pokusit se proniknout do základní sestavy. To stejné čeká i záložníka Davida Housku. Oba budou připraveni zejména v případě zranění některé z opor, aby chytili svou šanci řádně za pačesy.

Závěr?

Došlo, nebo nedošlo tedy k posílení kádru? Na konci podzimní sezony se hovořilo o jednom až dvou hotových hráčích do defenzivních řad. Takový byl i požadavek trenéra Pivarníka. Také jsme slyšeli, že jsme schopni přivést jednoho hráče po skončení smlouvy a jednoho koupit. Jednání údajně probíhala se slávistou Martinem Latkou, ale ten skončil v Düsseldorfu. Vzduchem létala i další jména, mluvilo se o posilách ze slovenské ligy, ale žádná další posila zatím na Hané nezakotvila.

K posílení kádru zatím určitě nedošlo, spíše naopak. Kádr se doplnil o mladé odchovance a vrátili se někteří hráči z hostování.Tato cesta byla nastolena již dříve a zatím to vycházelo tak napůl. Je otázkou, jak mladý tým bude reagovat ve složitých situacích, v těžkých sériích zápasů, kdy se nebude dařit a bude potřeba to „urvat silou“. Přece jen zkušenosti se těžko nahrazují.

Stále tedy doufáme, že se do konce přestupového období objeví ta avizovaná opravdová posila do základu….

sepsal fanoušek ing.Mašek s přispěním doc.Šaradína

Související články

Autor: Sigma United | Vydáno dne 23.01.2013
Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

16.02.2018 - Příprava - první prohra

 SIGMA -Liberec - 1:2 -

Branky: 49. vlastní Kerbr – 37. Oscar, 65. vlastní Surzyn. Rozhodčí: Dubrovský – Dresler, Pochylý. Diváci: 450.

Sigma: Buchta – Sladký (62. Surzyn), Radaković, Jemelka (62. Polom), Vepřek – Zahradníček (62. Manzia), Houska, Kalvach (75. Sláma), Plšek (46 Texl), Falta (46. Hála) – Řezníček (46. Yunis)
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/prvni-a-posledni-porazka-pripravy-sigma-nestacila-na-liberec-20180210.html

16.02.2018 - Přípravy v Turecku

SK Sigma Olomouc – Radnički Niš 1:1 (0:1)

Branka Sigmy: 68. Plšek

SK Sigma Olomouc – Maribor 3:0 (3:0)

Branky: 2. a 14. Hála, 25. Plšek. ČK: 20. Houska
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/sigma-smetla-ucastnika-ligy-mistru-20180202.html


Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/sigma-proti-srbum-spalila-velke-sance-remizu-zaridil-z-primaku-plsek-20180130.html

25.01.2018 - Příprava - další vítězství

V přípravě s celky z nižších soutěží zatím Sigma nezaváhala a potvrzením je i výsledek ze souboje s lídrem ll.ligy Opavou. Opět se trefil Řezníček, což je do ligy příslibem.

SIGMA - Opava - 3:0 -

Branky: 11. Plšek, 32. Řezníček, 61. Jemelka.
Olomouc - I. poločas: Reichl - Surzyn, Radakovič, Jemelka, Sláma - Zahradníček, Plšek, Kalvach, Manzia - Zlatohlávek, Řezníček. II. poločas: Reichl - Sladký, Kotouč, Jemelka, Surzyn - Zahradníček, Houska, Sláma, Falta - Vašíček, Yunis.

 

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 65 b.
2. hooory 61 b.
2. tlaci 61 b.
3. Lubos.k 58 b.
4. Jelen 55 b.
5. GarFF 54 b.
6. Haloska 52 b.
7. pany 51 b.
8. vena 46 b.
9. 3 - 7 44 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com