Příchody a odchody hráčů Sk Sigma Olomouc v zimní přestávce 2013 očima fanouška - Sigma United
Sigma Fans ®

11.07.2020, 4 lidé online

    | registrovat

Příchody a odchody hráčů Sk Sigma Olomouc v zimní přestávce 2013 očima fanouška

Příchody a odchody hráčů Sk Sigma Olomouc v zimní přestávce 2013 očima fanouška

S pravidelností jsou fanoušci po konci podzimní i jarní části ligy udržováni v příjemném napětí. Trenér, většinou však vedení totiž hovoří o posilách, většinou má jít o super jméno, hotového hráče, který Sigmě pomůže hrát o evropské poháry.

Naděje, že se tak opravdu stane, je povznášející. Víme však, že realita bývá zpravidla jiná. Jména jako Latka, Ševinský, Jarolím, Lafata, Volešák, Kováč, Gecov, Fenin, Vácha, talent Tecl a vlastně také Rossi a Hubník, to jsou letos posily pro jiné kluby... To  asi by bylo lepší rovnou říci: Nikdo nepřijde. Nemáme na to peníze. Nebo naše ambice nesahají tak vysoko a ty poháry ukopeme i s tím, co máme.

Podívejme se tedy na to, jaký pohyb nastal na soupisce SK Sigma Olomouc. Jak se našim manažerům daří nebo nedaří posílit kádr před jarní polovinou ligového ročníku. Na místě sportovního a obchodního ředitele se usadil náš bývalý trenér Zdeněk Psotka.

Nejprve se podívejme na odchody:

Z pohledu fanouška je asi největším oslabením odchod oblíbeného Amiga – Daniela Rossiho, který se s klubem nedohodl na prodloužení smlouvy. Zklamání je ještě umocněno tím, že tento Brazilec posílí našeho soupeře o pohárové příčky – Jablonec. Druhou hvězdou, která asi opustí Sigmu, je Marek Heinz. Odehrál zde dobré zápasy, ale v podzimní části hrál v základu ligu jen v prvním kole a naposledy v poháru proti Prostějovu. Záloha je opravdu nabitá a Marek má ještě asi na víc, než na třetí ligu. Dostal tedy svolení k odchodu. Odmítl nabídku Příbrami a nyní zkouší Znojmo. Smlouva byla ukončena stoperu Igoru Golbanovi, který nenaplnil očekávání a hrál převážně za B-tým. Přesto, že defenzivních hráčů má Sigma nedostatek, jde asi o logický krok.Stejně tak novou smlouvu nedostal brankář Martin Šustr. Při vyrovnané dvojici Zlámal - Blaha by na něj zbylo jen místo trojky, což při jeho kvalitách je asi škoda. Snad najde lepší uplatnění.Na hostování do prvoligové Jihlavy odešli Václav Vašíček a Václav Tomeček. U obou je to krok k jejich dalšímu rozvoji. Otázka je, zda Vašíček neměl být vyzkoušen v zimní přípravě. Přece jen ve druhé lize se gólově prosazoval. Oba však potřebují hrát a v nabité sestavě Sigmy by asi nedostali dostatek prostoru.Do týmu nebyl zařazen Petr Vavřík, kterému také skončila smlouva a novou s klubem nepodepsal.

Nejžhavější novinkou je odchod Michala Hubníka do Jablonce. V názorech na tento přestup se s mnoha fanoušky rozcházíme. Nejčastěji se hovoří o tom, že se tím posílil náš soupeř v boji o čelo tabulky. Uvidíme. V lize není moc týmů, které by byly schopny a ochotni vysázet požadovaný obnos na stůl, takže z tohoto pohledu je to asi dobrý obchod.

A kdo tedy přichází?

Ze Znojma přichází pravonohý obránce Ondřej Sukup. Defenzivní hráče Sigma potřebuje. Měl by nahradit Rossiho a být konkurencí pro Janotku. V přípravě kromě dobré obranné činnosti i skóroval, takže snad se zabydlí natrvalo.Z hostování se po čtyřech letech vrací Jan Javůrek. Odchovanec, který naposledy hrál druhou ligu v Pardubicích, hrával v dorostenecké kategorii společně s Jakubem Petrem nebo Pavlem Dreksou. Pak jej přibrzdilo zranění. Pro olomoucké fanoušky je to velká neznámá, pojednává o něm samostatný článek na tomto webu. Z hostování  ze slovenské Senice se vrátili obránce Václav Koutný a útočník Václav Varadi. Podaří se jim prosadit do základu?

Soupiska A-týmu byla doplněna mladými nadějemi z Juniorky. Jde o Michala Reichla, Šimona Faltu a Davida Housku. Michal Reichl je brankář a bude asi krýt záda osvědčené dvojici Zlámal-Blaha.Šimon Falta by měl vyztužit obranné řady a pokusit se proniknout do základní sestavy. To stejné čeká i záložníka Davida Housku. Oba budou připraveni zejména v případě zranění některé z opor, aby chytili svou šanci řádně za pačesy.

Závěr?

Došlo, nebo nedošlo tedy k posílení kádru? Na konci podzimní sezony se hovořilo o jednom až dvou hotových hráčích do defenzivních řad. Takový byl i požadavek trenéra Pivarníka. Také jsme slyšeli, že jsme schopni přivést jednoho hráče po skončení smlouvy a jednoho koupit. Jednání údajně probíhala se slávistou Martinem Latkou, ale ten skončil v Düsseldorfu. Vzduchem létala i další jména, mluvilo se o posilách ze slovenské ligy, ale žádná další posila zatím na Hané nezakotvila.

K posílení kádru zatím určitě nedošlo, spíše naopak. Kádr se doplnil o mladé odchovance a vrátili se někteří hráči z hostování.Tato cesta byla nastolena již dříve a zatím to vycházelo tak napůl. Je otázkou, jak mladý tým bude reagovat ve složitých situacích, v těžkých sériích zápasů, kdy se nebude dařit a bude potřeba to „urvat silou“. Přece jen zkušenosti se těžko nahrazují.

Stále tedy doufáme, že se do konce přestupového období objeví ta avizovaná opravdová posila do základu….

sepsal fanoušek ing.Mašek s přispěním doc.Šaradína

Související články

Autor: Sigma United | Vydáno dne 23.01.2013
Počet komentářů: 6 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Pingpongac 121 b.
2. tlaci 106 b.
3. pany 102 b.
4. King 90 b.
5. hunjan 88 b.
6. 3 - 7 87 b.
7. Lubos.k 83 b.
7. pepa001 83 b.
8. GarFF 69 b.
9. dom95 67 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com