Ozvěny Modré laviny z Letné 27.4.2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

06.07.2022, 8 lidí online

    | registrovat

Ozvěny Modré laviny z Letné 27.4.2012

Ozvěny Modré laviny z Letné 27.4.2012

Sigmu ve 27. kole čekala taková předfinálová generálka, proti u nás nepříliš populárnímu klubu, AC Sparta Praha. Jak utkání viděli fanoušci? Jeden, co vyjel vlakem, pro druhého to byla spíš cesta přes Prahu.

Sigmák

Je Pátek odpoledne a my se pomalu chystame jít na nadraží, abychom si užili dalšího výjezdu jménem SPARTA. Naše výjezdy se pokaždé nezúčastní mnoho sigmáků, ale tedka to už bylo o něčem jiném. Je 15:15 hod a právé dorazime do Olomouce, kde si povšimneme že nastupuje menší skupina sigmaku (cca 10lidi), každopádně bylo to pár jedinců z SU, neleníme a seznamujeme se. Příjezd do Prahy nám trvá 3 hodiny, kdo měl u sebe nějakeho pivsona, tak pil, protože bylo neskutečné vedro. Někteří si povídali atd.

Přijíždíme do Prahy a nemůžeme si nevšimnout, že k nám přichází malej houf policistů. Seřadili jsme se a pomalu pokračovali na staďák. Atmosféra byla pro nás velice příjemná, pokřikovali jsme co to slo. Vysli jsme z hl.nadrazi a směřovali jsme po Praze směr metro, kde nás vzali poliši, abychom se vyhli nějakému konfliktu. Na stadion přicházíme kolem 18:40hod +/-, kde si samozřejmě kupujeme listky. Do sektoru hosti jsme vpusteni za 10min.

Začíná 1. půle zápasu, v sektoru je nás cca 30-40 fandu Modré laviny. Bez váhání podporujeme naše kluky řvaním, tleskanim apod. Po obdrženém gólu Kweukeho, jsem ještě doufal že ''sigmička'' urve aspon remízu za snahu, ale nepodařilo se. Nic ještě není zahozeno máme ještě jednu šanci a tou je vyhrát Pohár Česke posty.

Tímto bych chtél za sebe říct, že na to, že jsme prohráli, nemění nic natom, že atmosféra byla užasná, když se sejdou spravni lidi! Doufám, že jim to oplatíte v tom poháru.:))

Musim podoknout, že měli výbornou klobásku a o pivu ani nemluvim :)))

Tomasini

Před pohárovým finále jsem hodně váhal, jestli navštívit Letnou osobně, nebo jestli se zaparkuju někde v nějaké příjemné pražské zahrádce, protože hlavu bylo potřeba pročistit po náročném pracovním týdnu. S vědomím, že důležitější zápas nás čeká ve středu, jsem se přeci jen vyrazil na projížďku tramvají a pozdravit kamarády, s kterými jsem se nějaký ten pátek už neviděl a taky se domluvit na tu středu. Ano po vzoru předsedy, pokladníka SU a dalších „bezvýznamných“ členů sdružení – i já JEDU na finále

Před vstupem na stadion jsem byl opakovaně dotazován, jestli opravdu chci lístek do sektoru hostí a že tam jsou ti radikální fanoušci, že hlavní tribuna je jinde. No když jsem přišel do sektoru, tak jsem si oddychl, protože nejradikálnější fanoušek byl podle mě Řekva. Přikryla častoval přísným pokřikem: „Přikryl je Sparťan“

Celá struktura fanoušků se mi velice zamlouvala. Fandění probíhalo bez nějakých excesů, fandilo se celkem slušně. Velice kvituju to, že jsem neslyšel žádné rasistické urážky, žádné extrémní názory a byl jsem opravdu rád, že se to tak zlepšilo. Asi za to můžou i ti fanoušci pokročilejšího věku, kteří mají nadhled. Snad se dočkám doby, kdy na fotbal budou jezdit i na výjezdy rodiny a bude to vypadat jako na hokeji. Takže velká chvála za ten pokrok.

Co se fotbalu týče. Byl jsem zvědav na Máru Heinze, jestli předvede výkon, za který by se aspoň on sám nemusel stydět. Bohužel opět to jaksi nebylo ono. Naopak třebas mě osobně se líbil výkon Pavla Dreksy, Šumáka – jako již tradičně a i dalších. Zápas měl určitě remízové parametry, za zápas jsem napočítal tři střely celkem. No pak se teda ustřelil Kweuke a Sparta vyhrála. Čekal jsem, že se budeme snažit držet hodně balón, aby Sparťani museli běhat a na to finále byli alespoň trochu unavení. Jak se to povedlo, to se dozvíme v Plzni. Stadion jsem tedy opouštěl tak nějak v neutrální náladě a bylo mi asi poprvé v sezoně trochu fuk, že Sigma prohrála. Ale alespoň jsem se pozdravil s kámošema, dal si tři fajnové desítky do základu na večer a aby žaludek nebyl o něco ochuzen, proběhla i ta klobáska.

Závěrem, těším se na středu, doufám, že to dopadne pro Sigmu vítězně a konečně budeme mít pořádnou trofej do vitríny.

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 30.04.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com