Ozvěny Modré laviny - Slavia Praha 1.4.2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

18.02.2018, 2 lidé online

    | registrovat

Ozvěny Modré laviny - Slavia Praha 1.4.2012

Ozvěny Modré laviny - Slavia Praha 1.4.2012

Tři veledůležité body se Slavii Praha přináší trošičku klid naší Sigmě. Náskok pěti bodů doufáme trošku uklidní borce Modré laviny. Jaké bylo utkání pohledem fanoušků?

Zeměměřič K.

Apríl. Nedělní zápas snad nejlépe vystihuje právě toto slovo. To, že se hrálo 1. dubna, jsem si potvrdil několikrát. Ráno sněžilo, odpoledne svítilo slunko. Sigma hrála se Slávií, i nehrála. Rozhodčí měl posuzovat zápas, ale občas jako by na hřišti nebyl. Šel jsem na fotbalový zápas, ale několikrát to byla vybíjená.

Když jsem jel ke stadionu po Dobrovského ulici, viděl jsem skupinku deseti dvanácti fanoušků Slávie. Dvě malé děti, maminky a pár tatínků. Doprovod luxusní: jeden pomalu jedoucí anton a šest příslušníků antikonfliktního týmu. Daňový poplatník musel zaplakat, stejně jako před stadionem. Asi padesát policistů v autech, úplně zbytečně.

Když jdu na Slávii, nejčastěji si vzpomenu na zápas, kdy jsme doma vyhráli 4:3. To byly oba týmy v jiné kondici. Na lepší výsledek mne navnadila remíza Slávie se Spartou, ovšem zklamání bylo veliké. Sigma si hrála svůj standard, Modrá lavina je ovšem eufemismus. Vyhráli jsme šťastným gólem, ale spravedlivě. Naprosto chyběl tvůrce hry, hráči ve vyložených šancích kazili, co mohli. Slávie mohla otočit zápas, kdyby to ovšem nebyla Slávie. Takový zmar jsem tu dlouho neviděl. K brance Sigmy se její hráči dostali jen tehdy, když Sigma, respektive Michal Vepřek, chybovala. Absolutní nemohoucnost jejích útočníků se ukázala v praxi.

Klasicky jsme zvládli první poločas 1:0. Jak víme, pro Sigmu je to varování, protože pak obvykle zápas vypustí. Na konci prvního poločasu jsme hráli tragicky, věřil jsem, že v šatně promluví John. Druhý poločas tomu nasvědčoval, ale s blížícím se koncem jsem se začínal modlit. Aby to neskončilo remízou. Fotbalový Bůh je.

Blahopřeji Zdeňkovi ke gólu, nicméně někdy kolem 70. minuty už měl střídat. Fyzicky nestíhal, stejně jako Schulmi. Ale nevěděl jsem, koho tam dát. Možná jednoho pána, co sedí řadu let za mnou v sedmnácté řadě a rozumí všemu.

Poslední poznámka. Rozhodčí chyboval možná dvacetkrát. Na úkor Sigmy. To už tu dlouho nebylo. Přehlédl snad čtyři ruky, pár ofsajdů a faulů. Naštěstí se neupískl v pokutovém území. Špatně písknutá penalta proti Sigmě by odpovídala jeho charakteru. Aprílové počasí, aprílový fotbal, aprílový rozhodčí. Ať žije okresní přebor!

Petulka**

Tak sem zjistila, že pondělku 2. dubna se říká MODRÉ. Všem je doufám jasný proč to tak je. Ne kvůli Velikonocím, ale kvůli tomu, že celá Česká republika slaví vítězství našich borců v modrém....a tak to má být.

Ale teď k zápasu. Bylo to takový utkání nahoru dolů. Hned v úvodu sme se dočkali 1. a zároveň poslední branky, která byla po krásně zahrané standardce Šumáka a dorážce Zdeni Klesnila do branky Slavie. Pak ale zase přišly ty naše chybičky v obraně ale štěstí při nás stálo a jak řekl Bob začaroval sem si branku a balony lítaly jenom na tyčky. No rozhodčího rači nekomentovat. Kotel podal solidní výkon, choreo a hlavně balonky na hřišti byly parádní. A nakonec děkovačka....ta neměla chybu největší emoce a radost po zápase ukázali Zdeňa Klesnil a Zlámal. Doufám, že Zdeňu někdo natáčel, protože to stálo fakt za to. Takže HOŠI DĚKUJEM!!

Ramas

Na zápas se Slavií jsem se moc těšil. Nejen proto, že jde o tradičního soupeře zvučného jména, ale i proto, že výhra by nás posunula opět blíže k záchraně. Zvláště po vítězství Žižkova nad Bohemkou. Takže vzhůru na stadion pro tři body !!

Scházíme se jako obvykle na předzápasovém soustředění. Ale něco je jinak… Scházíme se v nezvykle velkém počtu a všichni jsou na místě včas. Děje se totiž něco neobvyklého. Začínáme soustředění minutou ticha za našeho zmizelého kamaráda Mika. Poté křtíme nový přírůstek do naší party – Mišánka. Kojenecká lahev s výživným nápojem pak koluje mezi všemi jeho kmotry a kmotřičkami. Po zdárném dokončení křtin se konečně vydáváme na fotbal. Počasí moc nepřeje, a i návštěva na Andráku je nižší, než by se na slavného soupeře slušelo. Jen něco přes 5000 diváků. Boj o záchranu obvykle nepřináší moc hezkého fotbalu…

Na svých místech jsme tedy včas. Sigma nastupuje v očekávané sestavě, do které se nevešel po předchozích nevýrazných výkonech Mara Heinz. Fotbal je od začátku ve svižném tempu a je vidět, že Slavia nepřijela jen bránit. Naštěstí se hned v 10. minutě trefuje po centru a následné skrumáži ve vápně zblízka Klesnil a naše Sigmička vede 1:0 !!!

V dalších minutách se hra přelévá z jedné strany na druhou a opticky v ní má trochu navrch Slavia, což potvrzuje dvěma nastřelenými tyčkami po chybách v naší obraně. V polovině zápasu se „naštěstí“ zraňuje tvůrce její hry Latka a Sigmě se daří hru vyrovnat.

Nakonec se dílo podařilo a Sigma uhájila hubenou, ale vzhledem k postavení v tabulce „zlatou“ výhru 1:0. S pocitem spokojenosti opouštíme stadion. Cestou ještě sledujeme malý incident několika Slávistů s policií za účasti dýmovnice. Celé pěkné odpoledne zakončujeme každý dle chuti jedním nebo několika chmelovými nápoji. A to je – slovy klasika – taková pěkná tečka, za tím naším fotbalem...

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 02.04.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

16.02.2018 - Příprava - první prohra

 SIGMA -Liberec - 1:2 -

Branky: 49. vlastní Kerbr – 37. Oscar, 65. vlastní Surzyn. Rozhodčí: Dubrovský – Dresler, Pochylý. Diváci: 450.

Sigma: Buchta – Sladký (62. Surzyn), Radaković, Jemelka (62. Polom), Vepřek – Zahradníček (62. Manzia), Houska, Kalvach (75. Sláma), Plšek (46 Texl), Falta (46. Hála) – Řezníček (46. Yunis)
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/prvni-a-posledni-porazka-pripravy-sigma-nestacila-na-liberec-20180210.html

16.02.2018 - Přípravy v Turecku

SK Sigma Olomouc – Radnički Niš 1:1 (0:1)

Branka Sigmy: 68. Plšek

SK Sigma Olomouc – Maribor 3:0 (3:0)

Branky: 2. a 14. Hála, 25. Plšek. ČK: 20. Houska
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/sigma-smetla-ucastnika-ligy-mistru-20180202.html


Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/sigma-proti-srbum-spalila-velke-sance-remizu-zaridil-z-primaku-plsek-20180130.html

25.01.2018 - Příprava - další vítězství

V přípravě s celky z nižších soutěží zatím Sigma nezaváhala a potvrzením je i výsledek ze souboje s lídrem ll.ligy Opavou. Opět se trefil Řezníček, což je do ligy příslibem.

SIGMA - Opava - 3:0 -

Branky: 11. Plšek, 32. Řezníček, 61. Jemelka.
Olomouc - I. poločas: Reichl - Surzyn, Radakovič, Jemelka, Sláma - Zahradníček, Plšek, Kalvach, Manzia - Zlatohlávek, Řezníček. II. poločas: Reichl - Sladký, Kotouč, Jemelka, Surzyn - Zahradníček, Houska, Sláma, Falta - Vašíček, Yunis.

 

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 65 b.
2. hooory 61 b.
2. tlaci 61 b.
3. Lubos.k 58 b.
4. Jelen 55 b.
5. GarFF 54 b.
6. Haloska 52 b.
7. pany 51 b.
8. vena 46 b.
9. 3 - 7 44 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com