Ozvěny modré laviny - FK Teplice 11.4.2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

20.06.2019, 9 lidí online

    | registrovat

Ozvěny modré laviny - FK Teplice 11.4.2012

Ozvěny modré laviny - FK Teplice 11.4.2012

Tentokrát jsme požádali o hodnocení pohárového zápasu fanouška, který není členem našeho sdružení Sigma United. Je znám svými kritickými názory k dění kolem Sigmy a publikuje je pod svým nickem Blahar. Upozorňujeme čtenáře, že jsme do textu nijak nezasahovali a jeho příspěvek vyjadřuje subjektivní názor jednoho z fanoušků. Je to další kamínek do mozaiky názorů s kterými někteří mohou anebo také nemusí souhlasit.

Druhým dnešním přispěvatelem je Pany, který naopak patří mezi zakládající a velmi aktivní členy SU.

Pany

Na zápas letím na poslední chvíli, čímž chci poděkovat České televizi za výborný nápad, vysílat tento zápas ve skvělém termínu 16:00 hodin, což je pro fanoušky, zvláště ty pracující, opravdu skvělý… Příště by se snad mohlo hrát i v 10 hodin, v tento čas by to bylo ještě lepší. Před zápasem si stihnu tak akorát koupit pivo ve stánku před východní tribunou, což se ukazuje jako výborný nápad, jelikož pivo je nečekaně dobrý, opravdu.

Na tribuně sotva stihnu pozdravit pár známých a jde se na to. Vybírám si opět místo v kotli, protože mě to tam prostě baví a nerad sedím. Již po pár minutách jsem zjistil, že kdybych tady nebyl, vlastně o nic bych nepřišel, a tak skoro celý zápas prokecám s lidmi kolem mě, s kelímkem v ruce. V průběhu zápasu se na hřišti vlastně nic moc neděje, snad kromě 2-3 skvělých zákroků Boba Zlámala, který nás opět podržel a bez něho v bráně si to tady nedokážu příští sezonu představit. Trochu vzrušení přineslo snad jenom posledních 10 minut, kdy po prostřídání sestavy se mi zdá, že by snad ten gól mohl přijít. Bylo i několik málo šancí, ale já věřím, že v Teplicích ten gól dáme a do finále postoupíme.

K fandění snad není co říct, Metla si vzal včera volno, což je naprosto v pořádku, a ani my ostatní jsme to nevytrhli, ale na tu strašnou návštěvu to chvilkama nebylo úplně nejhorší. Pracující prostě nepřišli a není se čemu divit. Když jsem zjistil, že finále poháru bude v Plzni, a ještě k tomu ve středu, tak i kdybychom tam postoupili, tak nevím, kolik nás tam dorazí.

Na zápase vidím několik pozitiv:

  • Výborný pivo před východní tribunou,
  • Krásný počasí,
  • Bezva lidičky, kvůli kterým tam vlastně chodím…

No a ještě že byla ta pozápasovka, ta je vlastně na tom všem nejlepší. Člověk se dozví spoustu novinek, zasměje se a o tom to celý je. Takže už se těším na neděli a na ten odpolední náročný program, začínající tam, co vždycky, v tolik hodin, co vždycky a končící neznámo kdy…

Blahar

Je středa ráno a rozhoduju se, zda dnes vyrazím na první semifinálové utkání Českého poháru (Pošta cup) s Teplicemi na Andrův stadion. Hraje se totiž už ve čtyři, což mi vzhledem k pracovním povinnostem vůbec nevyhovuje. Navíc je zápas v televizi, takže očekávám velmi slabou návštěvu (potvrdilo se) a utkání bez atmosféry, čili bez toho zásadního, kvůli čemu stojí za to vidět fotbal naživo. I když mě nečekají moc lákavé vyhlídky, nakonec se rozhoduju pro účast - přece jen semifinále je semifinále. Obzvlášť v našem případě by postup do finále (a naděje na evropské poháry) znamenal záchranu zpackané sezóny. Je tedy rozhodnuto a domlouvám si dřívější odchod z práce. Ten pochopitelně nevychází podle představ a odcházím 10 minut po úvodním hvizdu rozhodčího.

Pak marně hledám parkovací místo poblíž vchodu východní tribuny a nakonec končím v jedné z postranních uliček a běžím na stadion. Skoro půlhodina je v tahu, takže jsem neviděl teplický gól z ofsajdu, ani pár nedotažených pološancí obou týmů. Zato jsem před vchodem na tribunu zahlédl osamocenou povědomou postavu "samozvaného vůdce kotle" ML, který plní slib a přenechává stupínek mladému klučinovi. Ten se snaží, a snaží se i kluci a holky v sektoru S. Na to, kolik jich tam dnes je, předvádějí solidní výkon. Do konce poločasu se dostává do šance Zdena Klesnil, ale střílí z pravé strany pravou nohou na vzdálenější tyč a už od začátku je z východní tribuny vidět, že míč skončí vedle branky. Po přestávce si na stupínek stoupá mladá dívčina pojídající tyčku a popíjející pito, takže o nějakém vedení kotle už se nedá mluvit. Kupodivu to na fandění není vůbec poznat. Žádná změna není vidět ani ve hře. Mladý Hála sice párkrát zamotá hlavu obráncům pod východní tribunou, na druhou stranu vyrobí s Alešem obrannou hrubici, po které pálí Dolejš do pavučinek v šibenici, kde ale číhá pavouk Boby a zachraňuje, stejně jako chvíli před tím a ještě jednou po následném rohu. My jsme prostřídali a pár (polo)šancí jsme si vytvořili, leč vše bez gólového efektu a tak se soupeři rozcházejí smírně. I oba trenéři se shodnou na tom, že zaslouženě.

Ještě bych se rád znovu pozastavil nad nesmyslným časem výkopu - PROČ? Dotaz padl i v sekci "zeptejte se", ale nebyl zodpovězen. Takže spekulace - permanentkáři mají vstup zdarma a těch pár blbců, kteří si jako já koupili lístek, klub nevytrhnou. Takže se utrží nějaká ta kačka od televize a fanoušci nám můžou políbit šos.Český fotbal pro fanoušky!

Ač vše proběhlo tak jak proběhlo, dostávám pořádnou chuť udělat si výlet do vzdálených Teplic na odvetu. Sice v sobě stále mám nepříjemný dojem z "korupční" kauzy a především z postoje klubového vedení k ní. Naši bafuňáři mě pěkně štvou. A smazaná registrace a zablokovaný přístup na klubové stránky mi taky na náladě nepřidaly. Ale přece jen - hráči za toto nemůžou, tak proč je nepodpořit. Uvidíme, jestli se podaří dát pár lidí do kupy a příští čtvrtek výjezd uskutečnit.

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 12.04.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 95 b.
2. Pingpongac 93 b.
3. hunjan 88 b.
4. pany 80 b.
5. Lubos.k 79 b.
6. tlaci 74 b.
7. King 72 b.
8. GarFF 69 b.
9. hooory 63 b.
10. Stardock 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com