Ozvěny Modré laviny - Baník Ostrava 21. 3. 2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

27.03.2023, 3 lidé online

    | registrovat

Ozvěny Modré laviny - Baník Ostrava 21. 3. 2012

Ozvěny Modré laviny - Baník Ostrava 21. 3. 2012

Netradičně v pátek vám přinášíme Ozvěny modré laviny. Důvodem této mimořádnosti je středeční pohárový zápas proti Baníku Ostrava, který naši borci vyhráli 2:1 a do odvety na Bazalech tak povezou nadějný, ale přesto ošemetný jednogólový náskok. Co na středeční zápas říkají naši fanoušci? 

lubos.k

Sigma Olomouc : Baník Ostrava 2:1

Zápas naší Sigmy s Baníkem Ostrava byl tak trošku jiný a netradiční. A to jak termínem utkání tak i nábojem. Nejednalo se totiž o boj o záchranu, který se týká obou mužstev, ale o boj o triumf v Českém poháru. Hráči tudíž nenastoupili pod tlakem, který na ně doléhá v ligových zápasech. Škoda jen, že tato soutěž je častokrát přezírána a brána druhořadě. Osobně si myslím, že se jedná o mnohem lehčí cestu do evropských pohárů než z ligové soutěže.

Před zápasem proběhl již tradiční sraz s kamarády, rozebrali jsme situaci a tipli si, co nás asi bude čekat a pak už hurá na zápas! Na stadionu nebylo nijak extra narváno, což jsem předpokládal. Dá se říct, že "přišli všichni". Nikdo navíc, což je škoda. Osobně si myslím, ze mohlo přijít i víc diváků. Počasí bylo ideální, čas výkopu rozumný a jestli si někdo stěžoval na "vysoké vstupné", které bylo stejné jako na ligu, tak ať jde k šípku nebo do Lidlu podívat se, není-li tam nějaká akce s 30ti% slevou na květák :-) 

Překvapilo mě, že dorazilo i dost fandů Baníku a další překvapení bylo, že pokud vím, tak během zápasu nedošlo k žádnému incidentu. I k návštěvě jaká byla se mi líbila atmosféra zápasu. Fandění z obou táborů bylo pěkně slyšet a kulisa zápasu byla z tohoto pohledu dobrá.

banik03Hra jako taková už zas tak úžasná nebyla. Trošku jsem se bál hlavně u naší Sigmy, jakou zvolí trenér sestavu. Osobně si myslím, že by měla být nejsilnější možná a ne poskládaná z hráčů lavičky, protože je to "jen" pohár! Trenér to poskládal docela rozumně, sice někteří hráči základní sestavy nehrály, ale ta základní osa týmu zůstala, což bylo dobře. Hra samotná se mi hlavně v první půli moc nelíbila. Bylo to takové nějaké divné. Nemastné neslané a to z obou stran. Ale to už je teď poslední dobou až na výjimky tradice. Nějaké náznaky akcí tam byly, ale nic moc. Trošku to vylepšil gól Tomečka po pěkné akci. Tímto bych mu chtěl ke gólu pogratulovat. V poločase se ukázala snad jediná výhoda nižší návštěvy na zápase. U okýnek s občerstvením se nedělaly fronty :-) Občerstvení se mimochodem na východní tribuně oproti podzimu výrazně zlepšilo. A teď zpět k zápasu. Druhý poločas se mi líbil už trošku víc, hráčům se občas podařila i nějaká pěkná akce a hra měla spád nahoru dolů. Padl náš druhy gól po takové divné "sparťanské" a dost přísné penaltě, ale buďme rádi za to. Počítá se. Překvapením pro mě bylo i to, že to pak hráči Baníku nezabalili a pořád se snažili hrát, což se jim nakonec vyplatilo, když se jim podařilo snížit. Pro Sigmu to není nejlepší, ale aspoň bude i odveta zajímavá a doufám, že pro nás úspěšná!

Během zápasu jsem si všímal jedné naší zimní posily ze Sparty. Už v minulých zápasech se mi zdálo, že tento hráč hraje jakoby na půl plynu. Tímto dojmem na mě bohužel působil i v zápase s Baníkem. Jako hrotová hráč a zakončovatel by měl podle mě přidat na důrazu mnohem víc a ne jen tak stínovat a pobíhat kdesi ve předu bez nějakého zvláštního efektu. myslím si, že kdyby tam místo něj hrál nějaký mladý útočník z 19ky, který by chtěl hrát a dal by toho všechno, nemohlo by to být nijak moc horší. Alespoň, že tento hráč proměnil již dříve zmíněnou penaltu. Po tom už se mi zdál i trosku platnější v poli a měl dokonce pár hezkých dalších akcí. Jinak bych řekl, že nikdo z hráčů nijak nevyčníval nad jinými. Některým to už zase nešlo, jiným to ještě pořád nešlo, některým to trošku i šlo, ale zase né moc. Snad se ale blýská na lepší časy, určitý posun k lepšímu tam vidět je! Výhra potěšila!!!

Celkově můžu říct, že rozhodně nelituji toho, že jsem na zápase byl a určitě příště přijdu zase! Fotbalu zdar a Sigmě obzvlášť :-)

Sigmák R. 

Na čtvrtfinále národního poháru, dříve Ondrášovka, nyní České pošty, jsem se opravdu těšil, vždyť přijel slavný BANÍK OSTRAVA! Kde jsou ty časy,když hrál ještě o titul. Ale stejně jako naše SIGMA ,má problémy se záchranou.

Utkání se hrálo ve středu 21.3. v 17 hodin ,za krásného slunného počasí,před návštěvou asi 3800 diváků.A u těch diváků bych se rád zastavil. Jejich počet se mi opravdu nepozdává. Pokud počítají permanentky, tak dobře,ale co utkání s Libercem minulé kolo,tam bylo určitě víc než zmíněných 6800 diváků?! Že by Sigma nezapočítala diváky z Mory? Těžko. Na to, že opovrhují permanentkáři,jsem si zvykl....Dobře souhlasím,nalákají diváky ZADARMO,ale vždy jen na jeden zápas,nic víc ,nic míň...a permanentkáři utřou. Ale nechci se pouštět do křížku s těmi co to vedou,jen jsem vyslovil svůj názor.

A ted už konečně k fotbalu.Na to,že hráli dva zachranující se týmy z ligy,bylo utkání dobré urovně. Sigma byla lepší,snažila se hrát dobředu, i když trochu v pozměněné setavě oproti lize. John dal přednost i hráčům z lavičky,kteří normálně v základu nehrají.Z nich mě zaujal zejména Václav Tomeček,autor uvodního golu z 21.minuty.Nepožitek hrál podle mě také dobře,zato Márovi Heinzovi se opět moc nedařilo,dost kazil.Líbil se mi i Kuba Podaný. Jirouš nic moc, i když dal druhý gol z penalty v 52. minutě. Rossi dnes průměr,Zlámal jistota,stejně jako Škerle.Zato Jay Jay Janotka - bohužel gol,který jsme dostali asi v 58. minutě od Fantiše byl jeho.Rozhodčí pískali celkem rovinu,i když pomezní pod východem byl asi slepej, hlavní nerozhodnej,zdálo se mi že některé zákroky píská naopak :-)))

Nakonec jsme vyhráli 2:1,gratuluju a děkuji,ale pohárová matematika je ošemetná. Škoda obdrženého golu, výsledek 2:0 by byl pro postup skvělý. Doufám,že kluci v Ostravě zabojují a postoupí do semifinále,kde nás bude čekat Liberec nebo Teplice. Uvidíme jak vše dopadne,budu držet palce a věřím v postup...SIGMA!!!

Max Coolhand

Sigma vstoupila do jarní části Gambrinus ligy velmi nadějně, patří mezi nejúspěšnější týmy jara, a vytvořila si tak určitý prostor pro to, aby se pokusila uspět i v domácím poháru nově pod hlavičkou České pošty. Jednoznačným cílem byl tedy postup přes Baník do semifinále a všichni jsme byli velmi zvědaví, jak silnou sestavu trenér postaví. Změn oproti bylo "liberecké" sestavě nakonec víc, než jsem čekal, přesto jsme zápas rozehráli velmi dobře, když se poměrně zavčas trefil nováček v sestavě Tomeček. Krátce po přestávce pak po typicky sparťanské (zdaleka nejen co do klubové příslušnosti obou zainteresovaných hráčů v našem dresu) penaltě zvýšil Jirouš a zdálo se, že o postupu rozhodneme už doma. Škoda, že jsme nakonec po zaváhání Hály s Jay Jayem inkasovali, bude to tak s Baníkem ještě bitva.

banik02Co se týče nových hráčů v sestavě, potěšil mě především autor úvodního gólu Tomeček, který svým dobrým pohybem a technikou kvalitně větral ostravskou obranu. O své místo na slunci se energicky pral i Podanka, škoda, že své akce kromě té penaltičky většinou nedotáhl, gól nebo asistenci by si určitě zasloužil. Na ostatních postech ale bylo citelné oslabení, Jirouš, Hála ani Nepožitek mě příliš nepřesvědčili a nejvíc mě zklamal bohužel Mr. Invisible Mára Heinz. Stejně jako ostatní fanoušci doufám, že zase brzo zvedne hlavu a bude pro nás opět tím lídrem, kterým chceme, aby byl.

Počtem diváků na pohárovém utkání jsme sice překonali rekord, rozhodně se ale není čím chlubit. Nejen že je to číslo tristně nízké, s ohledem na způsob výpočtu je i značně zavádějící, neboť reálně bylo přítomno ještě o dost lidí méně. Po příjemné zkušenosti z Liberce jsme opět zápas sledovali z jižní tribuny, celkový dojem je ale i přes výhru o něco horší, a to nejen kvůli imbecilním komentářům nedaleko sedících "fanoušků", ale při absenci Šumáka, Pospeho a povětšinu zápasu i Oržiho, jakoby naší hře trošku chyběla šťáva. Pevně věřím, že odvetu nepodceníme, vstřelíme alespoň gól a bezpečně postoupíme.

Související články

Autor: Tomáš Ostřanský | Vydáno dne 23.03.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com