Ozvěny Modré Laviny - 1.FK Příbram 15.4.2012 - Sigma United
Sigma Fans ®

28.09.2023, 1 člověk online

    | registrovat

Ozvěny Modré Laviny - 1.FK Příbram 15.4.2012

Ozvěny Modré Laviny - 1.FK Příbram 15.4.2012

I na tomto utkání jsme oslovili fanoušky, aby se vyjádřili k utkání Sigmy. Tentokráte hodnotí přestřelku proti 1.FK Příbram, týmu, který měl podle předpokladů nudit. Stav 4:4 a pěkný utočný fotbal, tak nějak by mohlo vypadat každé utkáni v lize.

Milda

FK Příbram má snad skoro mezi všemi fanoušky ostatních klubů špatnou pověst svým betonářským pojetím fotbalu, "početnými" fanoušky nebo kontroverzním majitelem a tak nejen u mě je na pomyslném žebříčku až někde hodně dole. V součtu s dalšími známými okolnostmi jsem se k návštěvě zápasu musel dost nutit. Za sychravého počasí jsem se vypravil na Andrák, kam se dostavil, jak jsem očekával, o dost menší počet diváků než bývá letos zvykem (vyjma poháru). Jak se brzo ukázalo jejich velká chyba!

K zápasu. Příbram začala velmi svižným útočným fotbalem a podle mě prvních 25-30 min. byť 2x prohrávali,byla lepším mužstvem na hřišti. To se výsledkově potvrdilo ještě do poločasu.Sigma se však nenechala zahanbit a druhou půli začala velkou útočnou aktivitou která jí vydržela až do konce zápasu s tím že ani P. nezalezla a hrála stále velmi sympatický fotbal, místy to bylo jak se říká "nahoru dolů" což publikum kvitovalo s povděkem.O konkrétních situacích se nebudu rozepisovat, bylo toho opravdu dost a pokud by takto měl vypadat průměrný ligový zápas, tak se diváci na stadióny cestu znovu najdou.

Vypíchl bych ze zápasu pár momentů, které si možná mnozí nevšimli. Např. všemi kamenovaný Kučera se vydal začátkem 2.půle asi tak 3-4x hluboko do soupeřovi obrany a dost to tam provětral. Aleš to samé provedl tak 2x a myslím že právě tito hráči (i když pak chybovali vzadu) mají velký podíl na tom že se miska vah potom začala převažovat na sigmáckou stranu a pokud by se sudí rozhodl odpískat faul ve vápně na Klesnila mohlo být ještě veseleji. Bylo vidět, že kvalita a útočnost zápasu nechala strhnout i jindy "mrtvé" publikum ale je to po hříchu pouze v těchto výjímečných případech, protože poté hráči "jezdí" po hřišti daleko živěji. Je to začarovaný kruh.Toť k "běžným" fanouškům. V kotli jsem přímo nebyl ale choreo, vlajky nic, myslím že v týdnu byl M_L zbytečně napadnut ale pokud tam není on s megafonem tak to není ono.Otázka je proč si tam nenalezne cestu víc mladých ambiciózních fanatiků ke kterým už se já osobně neřadím ale rád se k většině pokřiků připojuji.

Dost mě mrzela reakce některých pískalů na Radima, myslím si že si to na závěru kariéry na domácím stadiónu opravdu nezaslouží ani Marek v jiných zápasech. To jestli má nastoupit rozhoduje trenér a pouze on je zodpovědný jak celé mužstvo hraje. Kolik tam má Uličný alternativ, já myslím že moc ne. Diváci mají plné právo reagovat jak chtějí ale je tohle k něčemu dobré? Jinak celkově velká spokojenost, podle mě se Sigma v pohodě zachrání.

Pospat

V rámci 25. kola k nám přijíždí Příbram, která hrála v posledních sezónách o záchranu a byla pověstná svým herním stylem, který se dal nazvat betonem. Jenomže letos je to naprosto jiná Příbram, než v minulých sezónách, jak po stránce herním, tak postavením v tabulce. Sílu Přibram ukázala již doma na podzim, kdy nás dokázala porazit 4:1 Příbramské 5. místo, gólová forma Šlapáka, přestřelka 4:3 z minulého kola proti Jablonci a naše výhra 2:3 s Bolkou, bylo předpokladem toho, že utkání neskončí bezbrankovou remízou.

I přes časovou tíseň v poslední době, nasedám v neděli po obědě do kolejáčku a vyrážím na hodinovou cestu směr Olomouc. Kolem třetí hodiny dorážím na základu, kde je hojná účast jako pravidelně v poslední době. Zúčastnění klasicky ladí "fotbalovou" náladu pivem, i když někteří již dobře naladěni dorazili.

Po příchodu na stadion, přestože scházelo 10 minut do výkopu, mi bylo jasné, že v hledišti to nebude žádná sláva. Což se potvrzuje po úvodním hvizdu, když je na stadionu kolem 4300 diváků, přestože tak špatné počasí zase nebylo. Hned od začátku zápasu se hra přelévala ze strany na stranu a jako první si větší šanci vypracovala Příbram. Hlavičku Krbečka naštěstí reflexivně vyrazil Zlámal.

Vedení se v 17. minutě po rohu Shulmeho a následné hlavičce Ordoše na zadní tyči ujala Sigma. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a Mareš umístěnou střelou ze střední vzdálenosti srovnal na 1:1. Opět do vedení nás vrací Klesnil, který dorážel odražený balón po střele Navrce. Jako po prvním gólu tu byla opět rychlá odpověď, když po centru z prava uklidil míč za Zlámala v dobré formě hrající Šlapák. Ve 34. minutě se poprvé v zápase do vedení dostala Příbram, když Pavlík kličkou obešel Hálu a Aldu. Následně proti němu neuspěl ani Kučis a Pavlík přihrál volnému Krbečkovi, který měl dostatek času uklidit míč za Zlámala. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:3

O poločase probíhá testování občerstvení a ten kdo neměl párek ... jako by nebyl člen Sigma United :-)

Do druhého poločasu se šlo na naší straně bezezměn. Našim hráči přitvrdili hru a podařilo se jim zmáčknout soupeře a vypracovat si několik gólovek. Nejblíže gólu byl v 57. minutě Ordoš, který přehozením gólmana trefil břevno. Vyrovnání přišlo až v 68. minutě, když zahrál Navr míč do vápna a Andrejevič si dal krásného vlastence. Stavem 3:3 to nekončilo a po rychlém protiútoku, přetáhla Příbram vedení na svojí stranu. Sigma zbraně nesložila a v 85. minutě Pospíšil krásnou střelou vyrovnal na 4:4. V úplném závěru zazvonila ještě tyč Příbramské branky.

Byl to opravdu strhující a krásný zápas, až mi bylo líto jednoho pána, že to nemohl vidět, protože je někde v lese s vevrkama :-) Vypadat to takhle každý zápas, tak chodí minimálně 8 000 diváků

Atmosféra: V sektoru S se schází torzo kotle, ale přesto snaha fandit byla. Ve druhém poločase se fandění trošku zlepšilo. Za zmínku snad stojí jen dva minutové bloky fandění, po srovnání na 3:3 a 4:4

Rozhodčí: Zásadní chyba ze strany rozhodčích, která by ovlivnila zápas nebyla. Hlavní rozhodčí jen nechal bez povšimnutí neustálé držení a tahání za Ordoše a Klesnila. Ke konci ještě udělil nesmyslnou žlutou kartu Janotkovi. Rozhodčí na stranách párkrát odmávali offside, když nebyl a obráceně.

Sečteno a potrženo ... Byla to reklama na fotbal a remíza tomuto zápasu sluší nejvíce

Související články

Autor: Petr Kopečný | Vydáno dne 16.04.2012
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com