Olomoucká stopa na zimním přestupovém trhu - Sigma United
Sigma Fans ®

10.08.2022, 2 lidé online

    | registrovat

Olomoucká stopa na zimním přestupovém trhu

Olomoucká stopa na zimním přestupovém trhu

aktualizováno 11.2.2015

Zimní přestupový termín nebývá příliš zajímavý, ale letošní zima nabízí v tomto směru přece jen více než obvykle. A to zejména proto, že přesuny se týkaly i mnoha exolomouckých hráčů. Nepamatuji, že by jich tolik měnilo dres během jednoho přestupového období. Navíc se zdá, že ze všech českých klubů nejvíce žilou upustila Sigma, která půjde do jarních bojů o postup s výrazně omlazeným kádrem.

Odchody ze Sigmy:

Zdeňku Zlámalovi skončila v Sigmě smlouva a přestupuje do Bohemians 1905, Aleš Škerle jde rovněž do prvoligových Bohemians 1905, ovšem jen na hostování.

Tomáš Janotka a Adam Varadi  jdou na půlroční hostování do Českých Budějovic. Janotkovi končí v létě v Sigmě smlouva. Pro Varadiho je to během čtyř sezón v Sigmě již druhé hostování. 

Radim Nepožitek, Pavel Dreksa a Jaroslav Svozil jdou na hostování do Znojma (2.liga). Druhou ligu si rovněž zahraje hráč třetiligového béčka Matěj Hýbl, pokusí se zachránit FNL v Kolíně. Jakub Habusta je na zkoušce v Opavě, odkud se vrátili Petr Ševčík a Petr Vavřík.

Vlastimil Vidlička ukončil hostování v Jihlavě a řeší, kde bude hrát na jaře, v Sigmě s nepočítají. Jakub Petr se na podzim neprosadil ve Slavii a přesto, že ani Sigma ani on sám s návratem příliš nepočítali, opak je pravdou a na jaře by měl hrát za Sigmu. Vrací se po roce a půl. Naposledy za Sigmu nastoupil ve 2.kole minulé sezóny 2013/14, pak rok hostoval ve Slovácku a půl roku ve Slavii. 

Přestupy olomouckých odchovanců:

Ze Sparty odcházejí na hostování Kamil Vacek do Mladé Boleslavi a Tomáš Přikryl do Dukly.Ve Spartě zřejmě nezůstane ani Radoslav Kováč. Pavel Šultes se vrací z neúspěšného hostování v Hradci Králové zpět do Mladé Boleslavi, kde ovšem je jeho další působení nejisté.

Tomáš Černý skončil v řeckém Egrotelisu. Přestoupil do Hibernian Edinburgh, který hraje druhou skotskou ligu. Po dvou štacích na Balkáně, je zpět v zemi, kde zřejmě našel svůj druhý domov díky své skotské manželce Lauře, kterou tam poznal během svého angažmá v Hamiltonu.

Tomáš Kalas (hráč Chelsea) zamířil z hostování v německém Kölnu na hostování do druholigového Middlesbrough (Anglie).

Perlička na závěr: sparťan Jakub Podaný, který získal se Sigmou Český pohár, na podzim vyhrál titul v indické lize s Atlético de Kolkata a vrací se zpět do Sparty. Zde se opět pokusí prosadit do kádru.

Z výčtu je patrno, že se žádné přestupové bomby nekonají, hráčům skončily smlouvy nebo se jedná o hostovačky. Většina změn dresů má trpkou pachuť a hráči se v nových klubech budou pokoušet znovu nakopnout svoji kariéru. Přejme jim úspěšný restart. 


Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 02.02.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com