Odpověď na „Otevřený dopis“ - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 3 lidé online

    | registrovat

Odpověď na „Otevřený dopis“

Odpověď na „Otevřený dopis“
V úterý dne 31.7.2013 jsme obdrželi odpověď na náš Otevřený dopis ze dne 25.6.2013. Odpověď generálního manažer Zdeňka Psotky uvádíme v plném znění bez komentáře

Odpověď na „Otevřený dopis“

1.Souhlasíme s tím, že cíl splněn nebyl. Ale trenér Pivarník nebyl odvolán pouze z důvodu neuspokojivých výsledků. Trenér Pivarník nechtěl v kádru pro jaro Hubníka, Heinze, neměl nic ani proti odchodu Rossiho. Ovšem potom do médií prohlašoval, zjednodušeně, že jeho tým nestojí za mnoho a nemá tam ty zkušené hráče. Přitom v jarní části sezony byli v kádru tři členové repre A, pět členů repre U 21, navíc hráči Zlámal, Škerle nebo Vepřek patří mezi nejlepší hráče v lize na svých postech. Cíl tedy splněn nebyl, ale jistě ne proto, že byl totálně marný kádr.

2.Oznámení změny hracího dne, zde mají fanoušci pravdu, v tomto případě jsme marketingově a informačně chybovali, změnu jsme oznámili až v době, kdy již byla zahájena výměna permanentek. Ovšem jinak klub s fanoušky komunikuje, během jarní části ligy měli fans možnost zúčastnit besed s hráči, trenérem, generálním manažerem i předsedou představenstva. Pravidelně odpovídáme v sekci Zeptejte se na klubovém webu na dotazy fans. Což platí i o termínu hracího dne, který jsme již v minulosti několikrát s fanoušky konzultovali.

3.“Absurdní divadlo“ o posilování kádru se projevuje pravidelně. Loni v létě do klubu přestoupil Zdeněk Zlámal, před ním to byli Marek, Heinz, Radim Kučera, David Kobylík, Goce Toleski nebo Rudolf Otepka. Ve všech případech jde o kvalitní a zkušené hráče. Stejně tak i letos přišli zkušení hráči Vlastimil Vidlička a Ivan Lietava.

4.Svědky totálního výprodeje fanoušci SK Sigma Olomouc nikdy nebyli a také nebudou. SK Sigma Olomouc také není pouhou farmou jiných českých klubů. Nikdy to tak nebylo a ani nebude. Byť hráči například do Sparty přestupovali z našeho klubu vždy (dříve to byli například Mlejnek, Baranek nebo Kováč, naposledy Přikryl). Náš tým patří v posledních pěti letech podle uhraných bodů do první šestky, takže pomalu dozrává i přes kádrové změny. V těchto letech jsme získali jediné dvě trofeje v historii klubu, a to s týmem, který je složený převážně z odchovanců.

5. Změny v klubu, a na klubovém webu o nich informujeme pravidelně, stále probíhají a nejsou u konce. Pan Ficner fanouškům vadí konkrétně z jakého důvodu?

6. Do SK Sigma Olomouc žádné veřejné peníze nejdou, nedostávají se do něj. Financovaní klubu je průhledné, podléhá pravidelnému auditu, ve vedení klubu, včetně dozorčí rady, jsou také zástupci Statutárního města Olomouc. Do SK Olomouc Sigma MŽ přichází prostřednictvím FAČRu peníze z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na provoz SCM a SpSM, jejichž čerpání je každoročně kontrolováno ministerstvem.

7.Na tuto otázku už zástupcům Sigma United odpovídal v zimě předseda představenstva Josef Lébr. V dozorčí radě jsou zastoupeni majitelé klubu, pokud si do ní nominuje město někoho z fanoušků, klidně tam být může. Ale další dva akcionáři tam již své zástupce mají. Všichni majitelé klubu všechny své kroky zvažují tak, aby SK Sigma Olomouc fungoval dobře a byl bez existenčních problémů.

Závěrem chceme upozornit, že náš tým byl v minulé sezoně na 5. místě, rok předtím jsme vyhráli domácí pohár a Superpohár, v kádru áčka máme spoustu reprezentantů, v dalších kategoriích rovněž. Přestože jsme tento ročník neodstartovali dobře, v historické tabulce Gambrinus ligy je tým SK Sigma Olomouc na čtvrtém místě, pravidelně dostáváme licenci nejvyššího stupně, a to bez výhrad, máme jeden z nejlepších stadionů v republice. K tomu, aby někdo společně i nadále vyvíjel tlak, případně ho i stupňoval a radikalizoval, nevidíme žádný důvod. Fanoušci chtěli z klece do sektoru S, jsou tam, fanoušci chtějí vlajky na žerdích, mají je, fanoušci chtějí stupínek pro lídra kotle, je tam, tolerujeme dokonce i pyro, i když za to klub dostává pokuty. Věříme, že budete nadále klub podporovat v časech dobrých i zlých. A pokud budete mít potřebu se nás na cokoliv zeptat, jsme ochotni připravit další besedy.

Zdeněk Psotka, SK Sigma Olomouc

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 31.07.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com