Očima fanouška-odvolání Psotky: GL11/12 - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 3 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška-odvolání Psotky: GL11/12

Očima fanouška-odvolání Psotky: GL11/12

Olomoucký deník 23.a 30.11.2011- období kolem 15.kola Gambrinus ligy 2011/12- odvolání trenéra Psotky

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které mi pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku. Pokusím se postupně zkracovat časový odstup.

Pelta do čela svazu a odvolání Psotky

Ol. Deník 23.11.11 Český fotbal má nového šéfa, který ho umí dělat

Po měsících bezvládí se fotbalové hnutí konečně hnulo z místa a má nového předsedu fotbalové asociace. Pár dní před svými sedmačtyřicátými narozeninami se majitel FK Baumit Jablonec Miroslav Pelta nechal zvolit do čela FAČR. Tento varnsdorfský rodák, který kdysi působil také jako generální ředitel Sparty Praha, byl ovšem zvolen po docela zajímavém průběhu. Aby zvýšil svoje šance na zvolení, zaměřil svoji předvolební kampaň na Moravu. Těžko říct, co zde komu nasliboval, každopádně dosáhl svého a získal zde nadpoloviční většinu všech mandátů moravské komory.

Pan Pelta jako kandidát do čela fotbalové asociace se těsně před svým zvolením prezentoval skutečně královsky a zcela tím zastínil své soky. Prvním jeho krokem bylo zasponzorování přenosu odvety fotbalové baráže české reprezentace v Černé Hoře. Během vysílání na ČT4 jsme nemohli přehlédnout logo jeho klubu jako sponzora přenosu.

Vítězství fotbalistů na Balkáně nepatří k těm, kvůli kterým bychom museli utíkat slavit na náměstí a objímat se s ostatními fanoušky. Přesto jejich přílet nezůstal bez povšimnutí. Vše si pečlivě zaznamenali na mobilní telefony a prostřednictvím internetu nás seznámili s tím, jak se vlastně dívají na ty, kteří je dokážou někdy dost nemilosrdně kritizovat. Protože mi nemůže vydavatel tohoto listu zaručit, že si tyto řádky nebude číst nějaké dítě před desátou hodinou večerní, tak raději ani nebudu citovat vulgarity, kterými počastovali jednoho z nejhlasitějších kritiků české reprezentace a bývalého vynikajícího útočníka Sigmy a reprezentanta Radka Druláka.

A tady bych zmínil druhý předvolební krok kandidáta Pelty. V rámci svého předvolebního boje navrhl pro reprezentanty amnestii. Pod tlakem veřejného mínění však během povolebního víkendu, už jako novopečený předseda fotbalové asociace, otočil a poté, co byl kapitán Rosický dotlačen k omluvě, následovala pro celý tým ještě solidní pokuta. Snad se chlapci neurazili.

Ol. Deník 30.11.11 Trenér Psotka odvolán, konec jedné olomoucké éry

Po ostudně prohraném zápase doma s Hradcem Králové, se v neděli večer narychlo sešlo představenstvo klubu a odvolalo trenéra Sigmy Olomouc Zdeňka Psotku. Přesto, že ještě po zápase se Spartou mu byla vyjádřena důvěra, další dvě prohry však důvěru vedení však zcela zlikvidovalo. Odvolán byl přesto docela nečekaně ještě před posledním zápasem před zimní přestávkou. Je pravdou, že domácí prohru s Hradcem také nikdo nečekal a optimismus a odhodlání čišelo i z hráčů na předzápasovém tréninku, kam je fanoušci v sobotu přišli podpořit.

Kdeže ty loňské sněhy jsou. Na loňské výkony se nedařilo navázat, bývalé opory začaly vysedávat na lavičce náhradníků, návštěvy na zápasech klesaly a nespokojenost fanoušků oprávněně rostla. Tým postupně opustili tři klíčoví útočníci, které se dodnes nepodařilo nikým nahradit. Letní posila Marek Heinz zůstával se svými výbornými výkony mnohdy osamocen. Ani jemu se v průběhu podzimu nedařilo navázat na jeho čtyři branky z úvodu sezóny a v závěru se už také zařadil do šedého průměru všech ostatních. A přestože Adam Varadi sem v létě nepřišel s vizitkou kdovíjakého střelce, tak jeho bilance dvou vstřelených ligových branek je hodně špatná. Se střeleckou potencí se tak Sigma už potýká celý letošní rok.

Prohra s Hradcem uzavřela první polovinu celé ligové sezóny a propast mezi sestupovými a nesestupovými příčkami se zvětšuje. Sigma zůstává po odpočtu bodů stále přikovaná ke dnu tabulky. A to dno je čím dál hlubší.

Proslýchá se, že Sigma by měla opět zavést něco jako funkci sportovního ředitele. Tato funkce od konce Jiřího Kubíčka v Sigmě chybí a ukazuje se, že dost. Je načase, aby někdo opět převzal za sportovní stránku osobní odpovědnost. A měla by to být skutečně osobnost, které zná dokonale fotbalové prostředí a dokáže vytáhnout tým z krize. Jestli to bude pan Gottwald, bývalý majitel klubu z Drnovic, o kterém se v této souvislosti mluví nejvíce, nebo někdo jiný je už vcelku jedno. Každopádně tento sportovní šéf by si už měl vybrat nového trenéra podle svého gusta, zahájit s ním zimní přípravu a také vytipovat a přivést posily.

Na sdělení, že na posily nebude, žádný z případných adeptů na funkci trenéra asi nebude chtít slyšet. Pokud ovšem nepřijde nějaký mág, který řekne, že to bez posil zvládne. Pak by možná stačil spíš jen psycholog, protože se domnívám, že současní hráči fotbal hrát umějí. Jen jim je to potřeba nějak zase narvat zpátky do hlavy a hlavně do noh. Zejména ty mladé talenty je nutno zase dostat zpátky na zem a opět nastartovat jejich fotbalový růst. Času na to v zimě bude plno.

Poslední zápas roku na Baníku je hodně důležitý. Buď výhrou Sigma srovná s Baníkem bodově krok, nebo se po případné prohře Baník vzdálí na 6 bodů.

autor: Tomáš Vaida

Zkráceno... .

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 03.05.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com