Očima fanouška(9.): Majitel klubu se nemění a Sigma opět válí - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(9.): Majitel klubu se nemění a Sigma opět válí

Očima fanouška(9.): Majitel klubu se nemění a Sigma opět válí
24.kolo GL 2010/2011, Sigma- Teplice 3:0. Fotbalisté Sigmy Olomouc úspěšně zvládli takzvaný anglický týdena představenstvo klubu se rozhodlo nezabývat arabskou nabídkou na odkoupení akcií.

Fotbalisté Sigmy Olomouc úspěšně zvládli takzvaný anglický týden. V Anglii je totiž obvyklé z důvodu většího počtu týmů v lize a díky různým pohárovým soutěžím hrát zápasy systémem neděle-středa-neděle.

V Čechách na to nejsme příliš zvyklí, ale díky postupu Sigmy v Ondrášovka cupu, jsme mohli v minulém týdnu jít na fotbal ve středu i v neděli.

Olomoucký trenér Psotka vzal oba zápasy se stejnou důležitostí a ve středečním i nedělním zápase postavil úplně stejnou základní jedenáctku.

Sigma se konečně se gólově chytla a naložila Teplicím slušnou třígólovou porci. A když k tomu přidáme i dvougólovou středeční výhru nad silným Jabloncem, můžeme se domnívat a přát si, že se Sigma vrací do podzimní formy, kdy svoje soupeře válcovala útočnou hrou.

Trochu jinou,avšak daleko chmurnější kapitolou je ale počet diváků, kteří dorazili na oba zápasy. Středeční návštěva pouhých osmnácti set diváků se dá ještě pochopit. Středa odpoledne- mimoolomoučtí nestíhají z práce, ze školy, mnoho aktivních fotbalistů ma vlastní trénink, navíc byla docela zima a ještě k tomu byl zápas v televizi.

Ale v neděli fanoušek Sigmy někde zaspal. Přitom tentokrát bylo takřka ideální počasí, neděle, bez televizní konkurence, po úspěšném pohárovém předkrmu. Jenže výsledkem bylo, že se na Andrově stadionu sešla nejnižší návštěva v celé sezóně. I když Sigma nepředváděla v posledních ligových kolech kdovíjaké výkony a vydala se na ligovým výtahem směrem dolů, takovou návštěvu jsem nečekal. Náš tým stále bojuje o poháry a doma se letos v lize představila teprve potřetí. A branku nedal jen Slavii.

Před dvěma týdny jsme zde psal o tom, že se v jednom bulvárním deníku objevila spekulace o nabídce arabského zájemce, který by chtěl zakoupit 100% akcií SK Sigma Olomouc a.s. Nakonec se ukázalo, že se nejednalo o spekulaci, a majitelé akcií skutečně dostali dopis, ve kterém jim taková obchodní příležitost byla nabídnuta. Na klubových internetových stránkách jsme se nakonec mohli dočíst, že se valná hromada akcionářů vůbec touto nabídkou nezabývala. Zástupce jednoho ze soukromých akcionářů se vyjádřil ve smyslu, že Sigma není na prodej.

V této souvislosti bych rád opět připomněl, že držitelem tzv. blokační minority je statutární město Olomouc. Město Olomouc vlastní v klubu více než třetinu akcií a podle dostupných veřejných zdrojů hodlá svůj podíl nejen udržet, ale navícmv následujících letech zvyšovat základní kapitál klubu řádově v milionech korun. Tyto prostředky nemají sloužit „ve prospěch odměn profesionálům nebo platbám za práva na získání hráčů“. Jedním z důvodů proč je město Olomouc spoluvlastníkem zdejšího prvoligového klubu je „Podpora udržení stávajících výsledků fotbalového klubu, aby nebylo mužstvo s ohledem na potřebu finančních prostředků oslabováno dalšími prodeji hráčů, když cílem nemůže být prodej hráčů, ale co nejlepší výsledky v domácí soutěži i soutěžích navazujících. Účast zejména v mezinárodních soutěžích, jejímž předpokladem je i kvalitní hráčský kádr, přispěje k posílení finanční stability klubu, jakož i k získání dalších významných sponzorů a popř. i partnerů. Udržení, popř. získání dalších známých a kvalitních hráčů mimo zvýšení předpokladu udržení dobrých výsledků zvyšuje atraktivitu utkání pro diváky a možnosti nabídky prezentace sponzorům“.

V tomto citátu z oficiálního dokumentu městského zastupitelstva je vlastně řečeno vše, co by si přál i obyčejný fotbalový fanoušek. Po sezóně udržet kádr a ještě jej posílit a hrát prim v lize, poháru i důstojně odehrát evropské poháry.

Do konce sezóny je ale ještě daleko. Teď hráče Sigmy čeká páteční televizní duel se Spartou v Praze na Letné. Sparta ještě stále sní o titulu a tak by nebylo od věci je ze snu probudit. Pro Sigmu by to znamenalo udržet naději na třetí místo v ligové tabulce a tím i šanci hrát příští rok v evropské lize. Doporučuji v pátek se vydat na výlet do Prahy a být při tom.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 20.04.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com