Očima fanouška-9.-13.kolo GL11/12 - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška-9.-13.kolo GL11/12

Očima fanouška-9.-13.kolo GL11/12

Olomoucký deník 5.10.-9.11.2011- období mezi 9. až 13.kolem GL 2011/2012

Pokračuji v uveřejňování výňatků z článků, které mi pravidelně každou středu vychází v Ol. deníku. Pokusím se postupně zkracovat časový odstup.

Olomoucký deník: 5.10.2011

Fanoušek Sigmy Olomouc si od prohraného finálového zápasu Ondrášovka Cupu v Jihlavě na konci května letošního roku příliš radosti neužil. Letošní rok v podání fotbalistů Sigmy připomíná ruské kolo, které se však zaseklo někde v půlce jízdy směrem nahoru, pár metrů nad zemí a ještě k tomu z kabiny není vidět pořádně ven, protože v okolí jsou vzrostlé stromy. A teď je otázka, kdy se atrakce zase rozjede. A až se rozjede, tak jestli pojede zpátky dolů a budeme muset vystoupit, nebo se rozjede konečně zase tím správným směrem nahoru, zase bude stoupat k výškám a konečně se budeme kochat. Sigma na Slavii nenavázala na šťastné vítězství doma nad Teplicemi. Zápas opět rozhodl náhodný gól, tentokrát v podání soupeře. Slávistický hráč nevěděl co s míčem, který mu při zpracování odskočil, tak jej napálil směrem na branku. Sigma tentokrát tolik štěstí neměla a ani mu příliš nešla naproti.

Trápení pokračuje. Výkony většiny hráčů mají do ideální formy hodně daleko a stále nepřichází utkání, ve kterém by se to podařilo zlomit. A to do konce podzimní části ligy čekají Sigmu jen zápasy s daleko těžšími soupeři, než je současná Slavia. Slavii se díky výhře nad Sigmou podařilo jakžtakž odlepit ode dna ligové tabulky. Přesto slávistický trenér Petrouš dostal již dříve avizovaného padáka. Vedení klubu ho odvolalo přímo na pozápasové tiskovce. Trenéru Petroušovi zamrzl vítězný úsměv na tváři, když ředitel Slavie Platil zasedl k mikrofonu a vedle něj bývalý úspěšný hráč a nyní nový trenér Slavie František Straka, díky jeho působení v německé bundeslize řečený též Franz. Trenér Straka ještě před pár lety odmítl trénovat tým ve druhé německé lize s tím, že nepůjde pod svou cenu. Je však krize a každý bere za vděk tím, co se mu nabízí. Mezi fanoušky Slavie vzbudilo toto rozhodnutí značnou nevoli, neboť se tento trenér „srdcař“ nikdy netajil svými emocemi a vztahem ke Spartě.

Olomoucký deník: 12.10.2011

V době reprezentační přestávky se liga nehraje- ligové body se nezískávají, ale ztrácí. Disciplinárka fotbalové asociace si opět zařádila, nakopírovala svoje původní rozhodnutí a vynesla nad Sigmou stejný ortel jak před časem. Mínus devět bodů v ligové tabulce a 18 měsíců zákazem činnosti pro brankáře Drobisze. K tomu není co dodat. Sigma se zřejmě opět neodvolá stejně jako při prvním verdiktu a tak budeme jen čekat, jak dopadne Petr Drobisz u soudu. Soudce svůj výrok v kauze tzv. korupce po pátečním vyslechnutí závěrečných řečí o pár dní odložil.

Olomoucký deník: 19.10.2011

Uplynulý týden byl ve znamení písmenek MB. Ještě minulé úterý jakž takž zabodovali Michal Bílek s Milanem Barošem a připsali si určitý podíl na postupu Česka do baráže o EURO 2012 vítězstvím v Litvě. A v neděli jsme mohli jen vzdychnout: „Škoda, Mladá Boleslav“. Samozřejmě, že nešlo o pohled na nějaký nový vůz domácí produkce, ale o další z promarněných šancí fotbalistů Sigmy na vzestup v ligové tabulce v zápase s týmem, který Sigmě dělá jen a jen problémy. Už čtyři roky jsme je neporazili. V neděli na Andrův stadion dorazila na zápas s Mladou Boleslaví téměř pětitisícovka diváků. Sigma opět neudržela vedení 1:0 a nakonec remizovala. O tom, jak to na hřišti vypadalo, svědčí obdobné situace na opačných stranách a to při zahrávání rohového kopu. Hráči Mladé Boleslavi kopali roh. Šestice domácích v modrém se shlukli kolem dvou nejnebezpečnějších hlavičkářů Boleslavi a pak už jen hleděli, jak je centrovaný míč přeletěl do míst, kde stáli čtyři zcela volní hráči soupeře. Jednomu z nich přistál míč na hlavě a bylo vyrovnáno. Na druhé straně, stejná situace a roh domácí Sigmy. Po jeho rozehrání směřoval míč směrem k naší brance a následoval zcela beznadějný centr do autu. Liga má za sebou třetinu odehraných zápasů a pohled na tabulku a na výkony Sigmy je neradostný. Před rokem byla Sigma po deseti kolech druhá a hrála atraktivní fotbal. A spolu s básníkem si můžeme říct: Kdeže ty loňské sněhy jsou…

Olomoucký deník: 26.10.2011

Ve chvíli, kdy píšu tyto řádky, jsem bezprostředně ovlivněn čerstvým rozsudkem olomouckého okresního soudu v kauze údajné korupce při zápase Sigmy s Bohemians Praha v roce 2009. V zatím nepravomocném rozhodnutí soudu byl obviněný gólman olomoucké Sigmy Petr Drobisz zproštěn obžaloby společně se všemi dalšími aktéry, kteří byli v této souvislosti obviněni a které zde nechci ani jmenovat. Je to ta nejlepší zpráva pro všechny, kteří se touto kauzou cítili nějak dotčeni. Samozřejmě, že ve věci může ještě odvolat státní zástupce, přesto toto rozhodnutí zcela zásadně mění pohled na celou záležitost. Přáli jsme Petru Drobiszovi, aby vyšel z tohoto procesu bez trestu. Je to určitě úleva nejen pro něj a jeho rodinu, ale pro všechny v klubu i pro ty, kdo klub podporují. Doufám, že v tomto můžu mluvit za ostatní fanoušky Sigmy. Jak toto rozhodnutí olomouckého soudu ovlivní postoj fotbalové asociace je zatím ve hvězdách. Každopádně je toto daleko důležitější rozhodnutí než rozhodnutí disciplinárky, která Petru Drobiszovi napařila 18 měsíců zákazu činnosti a olomoucké Sigmě odpočet devíti bodů v aktuální ligové tabulce. Soud celou věc posuzoval z pohledu práva a to je teď na straně Petra Drobisze. Celý rok a půl trvající kauza rámuje střídavě vzepětí a pády celého mužstva. Bohužel ze Sigmy postupně odešlo několik ofenzívních opor a s nimi se jakoby postupně vytratil i útočný duch týmu. Vyvrcholením je sobotní debakl v Příbrami 4:1. Čtyři góly Sigma obdržela naposledy právě v tom utkání na Spartě v den zveřejnění tzv. korupční aféry. Je to možná symbolické. Možná, že ten následující zápas Sigmy na Bohemce a další doma se Spartou se už ponesou v novém duchu. Vlastně ve starém, útočném, jak jsme Sigmu ještě před nedávnem znali.

Olomoucký deník: 2.11.2011

Odvolací a revizní komise fotbalové asociace minulý týden v kauze údajné korupce tentokrát zcela nečekaně zareagovala velice rychle. Přestože olomoucký okresní soud brankáře Sigmy Drobisze zprostil obžaloby, disciplinární trest ve formě osmnáctiměsíčního zákazu činnosti pro Petra Drobisze komise potvrdila. Pro tohoto pětatřicetiletého brankáře to je hořký konec nadějím na šanci opět v dohledné době chytat.

Sigma a její fanoušci se musí smířit s pohledem na ligovou tabulku. Sice ani s chybějícími devíti body navíc by to nebyla žádná sláva, ale bylo by to pořád lepší než současný stav. Sigma ani v minulém ligovém kole nevyhrála, po čtvrté za sebou, a v tabulce klesla na předposlední místo. Remíza na hřišti Bohemians 1905 byla tuto sezónu šestá. Sigma remizovala v plné polovině všech zatím odehraných ligových zápasů a v této bilanci je na prvním místě mezi všemi šestnácti týmy. I to svědčí o ztraceném útočném apetitu týmu, který se nikomu z hráčů nedaří dlouhodobě zlepšit.

Olomoucký deník: 9.11.11

Po sobotní porážce se Spartou a pondělní výhře Baníku na Žižkově, klesla Sigma až na samé dno ligové tabulky. Možná, že hráči šli do sobotního zápasu se Spartou s nějakým vnitřním odhodláním porvat se o výhru. V hledišti na to bylo zvědavo letos rekordních osm tisíc optimistů. Ale od začátku utkání jsme byli svědky totálního zoufalství a zmaru. Hráči Sigmy byli ustrašení, báli se hrát s míčem a pokud možno se stavěli tak, aby na ně nešla přihrávka od spoluhráče. Když se někdo pokusil o přihrávku, doslova vykopl drn z trávníku. Nakopáváné míče olomouckých obránců získával jejich protějšek v obraně Sparty Jarošík a vcelku jednoduše je odkopával zpátky na naši polovinu. Spartě tento styl hry vyhovoval a rychle se přizpůsobila. Zápas měl velmi slabou úroveň z obou stran. Vrcholem všeho byla situace před obdrženou brankou. Sigma zahrávala přímý kop na polovině Sparty a místo ohrožení branky z toho byl odkop sparťanů na jediného jejich hráče, který stál na půlce. Ten svoje sólo proměnil. Takovou chybu obrany jsem naposledy viděl někdy před dvěma lety v zápase krajského přeboru mladších dorostů.

autor: Tomáš Vaida

Zkráceno... .

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 24.04.2013
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com