Očima fanouška(8.): Pohárová matematika a týmová chemie - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 5 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(8.): Pohárová matematika a týmová chemie

Očima fanouška(8.): Pohárová matematika a týmová chemie
23.kolo GL 2010/2011, Liberec-Sigma 3:0. Na víkendový zápas v Liberci se vydal jen tucet fanoušků Sigmy. Byla to nejslabší podpora fans od 10.kola koncem září v Teplicích. Fanoušci statečně jezdili na venkovní zápasy po desítkách a na některé zápasy i po stovkách V Brně podpora kulminovala a na zápas naše sdružení vypravilo dokonce dva autobusy a zápas sledovalo v sektoru hostí ke třem stovkám fanoušků Sigmy. Bohužel další zápas venku se hrál opět v pátek večer v Mladé Boleslavi. Tento termín (a možnost opět sledovat zápas v televizi) neumožnil nebo možná odradil mnoho stabilních účastníků výjezdů od nabídky vyjet na zápas busem. Tentokrát byl termín ideální a soupeř zdánlivě také. S Libercem se Sigmě poslední dobou dařilo. Přesto jsme nedali dost lidí dohromady na to, aby se dalo jet společně autobusem. Výsledkem bylo těch pár nadšenců, kteří ze sektoru hostí sledovali další zápas Sigmy bez vstřeleného gólu a navíc vysokou prohru.

Dnes čeká fotbalisty Sigmy Olomouc a jejich fanoušky další zatěžkávací zkouška. Po dobře rozehrané sezóně, kdy Sigma vzbudila mezi svými fanoušky značnou naději na výborné ligové umístění, přišla výsledková mizérie, čtyři zápasy bez vstřelené branky a dostavil se i pokles v tabulce.

Dnešní zápas je však jiný, než které v letošním kalendářním roce Sigma dosud odehrála. V tomto zápase nejde o body do ligové tabulky. Jedná se o první zápas čtvrtfinále českého poháru. Odveta se bude hrát na hřišti našeho dnešního soupeře z Jablonce.

Do semifinále Ondrášovka cupu postoupí ten, kdo v součtu obou utkání nastřílí soupeři více branek. Při rovnosti rozhoduje počet vstřelených branek na hřišti soupeře, pokud i v tomto kritériu nastane shoda, rozhoduje o postupujícím penaltová loterie hned po konci odvetného zápasu.

Na takové úvahy je ale dostatek času. Zatímco fanoušci o víkendu a na začátku týdne rozebírali poslední výkony Sigmy v lize, tým se pod vedením trenéra Psotky připravoval na zápas, ve kterém je čeká velmi silný soupeř z Jablonce. Trenér se musí znovu pokusit namíchat výbušnou směs z hráčů, které má k dispozici a která roztrhá obranu soupeře na kusy jako v domácím zápase na podzim. Oba týmy jsou svou skladbou velmi odlišné. Zatímco Sigma si zakládá na tom, že skládá mužstvo převážně z vlastních odchovanců, šéf týmu z pod Ještědu Miroslav Pelta se netají tím, že spolupracuje s hráčskými agenty a tým buduje formou nákupů a prodejů hráčů. Za Jablonec tak například pravidelně nastupuje v záloze Marek Jarolím, který i když má kořeny v Olomouci, nejen fotbalově vyrůstal jinde.

Co mají oba týmy společné je však to, že v zimním přestupovém období opustili obě mužstva jejich nejlepší střelci. Jablonec jedenáctigólový Pekhart, který hostuje ve Spartě a dvanáctigólový Hubník odešel ze Sigmy do polské Legie Varšava. Náš dnešní pohárový soupeř se však se ztrátou elitního střelce vyrovnal lépe a stoupá ligovou tabulkou vzhůru, zatímco Sigma klesá dolů.

Tito dva hráči nastříleli v obou vzájemných zápasech této sezóny dohromady šest branek. Ale oba zápasy se odehrály na podzim a teď proti sobě oba týmy nastupují v jiném rozpoložení a úplně jinou aktuální formou.

Mnoho z fanoušků bude mít co dělat, aby to po práci nebo škole stihli, zvláště když nejsou přímo z Olomouce. Pro místní to je zajímavé zpestření pracovního týdne a šance zase po dlouhé době vidět Sigmu v domácím prostředí.

Já osobně se na zápas s Jabloncem velmi těším.

Uvidíme na fotbale.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 13.04.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com