Očima fanouška(7.):Věřím, že Modrá lavina neroztála a potvrdí to v Liberci - Sigma United
Sigma Fans ®

17.03.2018, 5 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(7.):Věřím, že Modrá lavina neroztála a potvrdí to v Liberci

Očima fanouška(7.):Věřím, že Modrá lavina neroztála a potvrdí to v Liberci

22.kolo GL 2010/11, Ml.Boleslav-Olomouc 2:0. Po dlouhé době jsem neviděl prvoligový fotbal v podání Sigmy na vlastní oči. Stal se ze mě pouhý televizní divák a zápas Sigmy v Mladé Boleslavi jsem sledoval pouze v televizi. A spolu se mnou ukusovalo z koláče sledovanosti stejného programu i většina fanoušků Sigmy. Proto nechci nějak zvlášť ten zápas hodnotit. Každý si mohl díky digitálnímu vysílání udělat obrázek o zápase sám. A bohužel výsledek nebyl aprílovým žertem, jak by se na první dubnový den slušelo. Nejen prohra, ale ani to, že hráči Sigmy opět nedopravili míč do branky soupeře, fanoušky příliš nepotěšilo. Dalo by se říci, že zklamalo.

V komentářích po zápase padlo na hlavu hráčů i trenéra kritiky dost. Vzhledem k pokračující sérii bez výhry a nadějím Sigmy na poháry tentokrát více než jindy. Stejně tak i množství popela, které si vysypal každý dotazovaný hráč na vlastní hlavu, převýšilo obvyklý průměr a dalo připomenout loňský výbuch islandské sopky Eyjafjallajökull.

Já se tomu nedivím. Hráči někde ztratili bojovného ducha. Už ve druhém zápase po sobě soupeř vyrukoval s daleko větší agresivitou a tím zaskočil olomoucké hráče. Pokračuje střelecká mizérie a pro útočníky olomouckého týmu začíná být problém nejen vstřelit branku, ale i vytvořit si větší šanci. Sigma sice hraje opět na hřišti soupeře, ale to může být pro ni výhoda. Nebude je svazovat odpovědnost před vlastním publikem. Skutečně nemá co ztratit a tým na to určitě má, bude opět kompletní. Nezapomínejme, že Sigma je stále ještě na čtvrtém místě ligové tabulky.

Toto víkendové kolo přinese i další pro nás zajímavé zápasy. Dva týmy s famózní formou a největším jarním ziskem sehrají vzájemný zápas. První Plzeń hostí třetí Jablonec. A druhá Sparta na Letné přivítá rivala z Edenu, finančními problémy zmítanou Slavii. Slavii, stejně jako ostatní české profesionální fotbalové kluby, čeká dlouhé licenční řízení o účast v příštím ročníku Gambrinus ligy. Každý klub musí v tomto řízení prokázat, že je schopen splnit podmínky stanovené Českomoravským fotbalovým svazem(ČMFS). To se týká nejen stavu financí, ale i stavu stadionu, který musí splňovat určitá kritéria. Je známo, že například Ústí už podruhé vyjímku hrát své domácí zápasy v Teplicích nedostane a s ligou se bude muset tak jako tak rozloučit. Svaz také bude chtít znát vlastníka klubu. Tuto podmínku nesplňuje například Slavia, která vlastníka klubu doposud tajila.

Jak známo, vlastníkem větší části akcií akciové společnosti SK Sigma Olomouc je město Olomouc, které v představenstvu klubu zastupuje ekonomický náměstek primátora Mgr. Martin Major. Není zřejmě v Česku mnoho měst, které spoluvlastní fotbalový klub. Možná ještě tak města vlastní stařičké stadiony s atletickou dráhou a velkými plány na vybudování nového fotbalového stánku, který by levně pronajímaly místnímu klubu, jak je tomu například v Brně, Hradci Králové, Plzni nebo Ústí nad Labem.

V souvislosti s tím nemohu jako fanoušek pominout článek, uveřejněný v jednom, tzv. bulvárním, deníku minulý týden. Upozornila mě na něj moje maminka, která si ty noviny koupila zcela výjimečně. V tom článku se objevila spekulace ohledně případného prodeje akcií zdejšího fotbalového prvoligového klubu arabskému zájemci. Nebo to možná není spekulace. Uvidíme. Každopádně díky tomu, že město vlastní díl akcií, mohli bychom se poprvé dozvědět, kolik takový fotbalový klub v Česku stojí. Zpátky k fotbalu.

V sobotu hráči Sigmy vyběhnou do zápasu o ligové body na hřišti v Liberci. A opět je šance je při tom podpořit. Naše sdružení Sigma United pořádá autobusový výjezd a ještě jsou stále volná místa. Kdo byl minulou sezónu na obou zápasech Sigmy v Liberci, dodnes nelituje. Na našich webových stránkách najedete více podrobností. Možná, že si někdo myslí, že s jarem roztála naše Modrá lavina. Já si to nemyslím. Pod Ještědem se o tom budeme moci přesvědčit.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 06.04.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

15.03.2018 - Olomouc padla v Edenu

I když Sigma ještě ke konci utkání vedla, Slávie přeřadila na nejvyšší rychlostní stupeň a svou kvalitou nás zadupala. Stále ale držíme třetí flek.

Slávia - Sigma - 3:1 -

Branky: 74. Škoda, 81. Tecl, 84. Van Buren - 57. Hála. Rozhodčí: Orel – J. Paták, Mokrusch. ŽK: Stoch, Souček, Tecl - Sladký, Hála, Plšek. Diváci: 14117.
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/vyborny-reichl-na-vse-nestacil-oslabena-sigma-padla-v-edenu-20180311.html

SIGMA: Reichl – Sladký, Radaković, Polom, Falta – Kalvach – Zahradníček (83. Manzia), Houska (86. Yunis), Texl (70. Plšek), Hála – Řezníček
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/vyborny-reichl-na-vse-nestacil-oslabena-sigma-padla-v-edenu-20180311.html

04.03.2018 - První jarní šťastná výhra

To bylo hodně o štěstí. Slovácko bylo lepším týmem, ve druhém poločase Sigmu zatlačilo a mělo šance. Náš gól dal po hrubici Heči Řezníček, který slaví první olomouckou trefu. První jarní gól a pochopitelně první jarní tři body.

SIGMA - Slovácko -1:0 -

Branka: 37. Řezníček. Rozhodčí: Proske – Pochylý, Poživil. ŽK: Hofmann, Janošek – Plšek, Falta. Diváci: 3087.


Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/nevidany-kiks-brankare-pomohl-sigme-ke-trem-bodum-20180303.html

Sestava Sigmy: Buchta (75. Reichl) – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek  – Moulis (80. Zahradníček), Plšek, Kalvach, Houska, Falta – Řezníček (64. Texl)
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/nevidany-kiks-brankare-pomohl-sigme-ke-trem-bodum-20180303.html

03.03.2018 - Opět prohra v Brně

Jarní část se zatím Sigmě hrubě nedaří. Po podzimní předehrávce v Liberci, kde prohrála, pak doma remizovala s Plzní a popáté za sebou i v Brně, které hraje o záchranu.

Brno - Olomouc - 1:0 -

Branka: 29. Acosta. Rozhodčí: Ardeleanu – Blažej, Černý. ŽK: Krejčí - Kalvach, Plšek. Diváci: 3492.

Olomouc: Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (76. Yunis) – Kalvach – Zahradníček (64. Manzia), Plšek, Houska (64. Hála), Falta – Řezníček.
Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/fotbal_region/nepovedene-derby-olomoucka-mizerie-v-brne-pokracuje-20180224.html

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 72 b.
2. hooory 71 b.
3. tlaci 69 b.
4. Lubos.k 68 b.
5. GarFF 66 b.
6. pany 58 b.
7. Haloska 55 b.
7. Jelen 55 b.
8. King 52 b.
9. vena 51 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com