Očima fanouška (5) - Odložený zápas ztenčil náskok Sigmy - Sigma United
Sigma Fans ®

27.03.2023, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška (5) - Odložený zápas ztenčil náskok Sigmy

Očima fanouška (5) - Odložený zápas ztenčil náskok Sigmy

Vzhledem k tomu, že v Olomouckém deníku moje čtyřletá dopisovatelská mise již skončila, pokusím se v ní pokračovat na zdejším webu. Upozorňuji ovšem na to, že ač předseda sdružení fanoušků Sigma United, myšlenky v článku v žádném případě nevyjadřují nějaké oficiální ani neoficiální stanoviska SU, ale jen a pouze moje názory.

Víkendový program ovlivnila reprezentační přestávka. Zápas 20.kola FNL Ústí-Sigma byl odložen na úterý 7.4. od 18:00 hod. 

aktualizováno 

Reprezentačním výběrům se příliš nedařilo, naši hráči paběrkovali

Jak známo, Sigma svůj páteční duel v Ústí odložila. Důvody jsou dostatečně známy- FAČR vyhověl žádosti klubu o odložení kvůli reprezentačním povinnostem několika hráčů. David Houska si v pátek proti Anglii (0:1), v přípravě na EURO U21, zahrál pouze posledních 8 minut. V ten samý den hrála s Duklou reprezentační U20. Petr Ševčík hrál první půlku, Tomáš Chorý pro změnu druhou. Dukla Praha - ČR U20 3:0 (0:0).

To, že Sigma nehrála, se markantně projevilo v tabulce. Všichni pronásledovatelé tentokrát zabodovali naplno a tak se náskok opticky ztenčil na 5 bodů na druhý Varnsdorf, resp. na 6 na Táborsko a Zlín. Zlín na jaře neztratil ještě ani bod. Opava s hostujícím Habustou v základu opět vyhrála. Beznadějně poslední Kolín pro změnu opět prohrál, ale aspoň dal první jarní gól. Svoji první druholigovou branku dal obránce Matěj Hýbl, který v Kolíně na jaře hostuje. Svozil s Dreksou v základu Znojma přispěli k výhře 2:0 nad naším příštím soupeřem z Třince.

Béčko Sigmy v hanáckém derby vyhrálo v Prostějově 1:0. Sigma B nadále vede MSFL o 5 bodů před Zábřehem.

Víkend ovšem patřil hlavně kvalifikačním zápasům na EURO 2016. České reprezentaci se příliš nevyvedl, remízu s outsiderem z Lotyšska v poslední minutě zachraňoval střídající Pilař. Za remízu můžeme být ještě rádi, protože ještě za stavu 0:1 těsně minul prázdnou Čechovu branku hráč Jablonce Šabala. Nakonec však mohlo být vše jinak. V nastavení totiž Necid v tutové šanci vyprášil trenýrky Kadlecovi, který se bůhví proč válel před Lotyšskou brankou, a ještě k tomu v ofsajdu.

Zápas se nevyvedl ani pořadateli, čili fotbalové asociaci. Zápas, byť kvalifikační, ale s relativně nezajímavým soupeřem situovali do Prahy a současně nasadili nesmyslně vysoké vstupné. Navíc před zápasem FAČR vytvářela dojem, že je skoro vyprodáno. Výsledkem bylo poloprázdné hlediště a ponurá atmosféra, kdy jsme mohli dost často slyšet spíše Latvija, Latvija. Až žalostně působilo úvodní choreo, kdy ho ze sedaček pomalu neměl kdo zvedat. Trošku možná přeháním, ale řádný kus modré chyběl.

A do třetice- zápas se nevyvedl ani České televizi, místo předzápasového studia musel fanoušek fotbalu přetrpět nezajímavý závěr rozhodnutého zápasu play-off hokejové extraligy, pak nekonečné reklamy nejdříve související s hokejovým, pak s fotbalovým přenosem. Taktak se alespoň stihla česká hymna. Komentátoři nás pak ujistili, že lotyšská liga je tak slabá, že má jen osm týmů.

Martin Pospíšil do zápasu nenastoupil. O reparát se pokusí dnes proti Slovensku. U21 (Houska, Reichl) hraje od 18:00 v Edenu proti Portugalsku. Zápas U20 (Chorý,Ševčík) je odložen kvůli nepřízni počasí (původně od 18:30 v Aue proti Německu)

Kalendárium: 30.3.-5.4.

30.3.1964 (51 let) se narodil Libor Soldán, jeden z těch zajímavějších hráčů, kteří se sice v Sigmě neprosadili (6 zápasů), ale později udělali solidní ligovou kariéru (Brno, Slovácko).

30.3.1970 (45 let) se narodil slovenský fotbalista Roman Zelenay, který za Sigmu odehrál celkem 8 zápasů v roce 1995.

30.3.1984 (31let) se narodil Filip Rýdel, po několika sezónách v Sigmě si ligu zahrál i ve Zlíně, Plzni, Brně a v Budějovicích.

31.3.1953 (62 let) se narodil Zdeněk Čížek. Hráč s ligovými zkušenostmi z Třince přišel do Sigmy v létě 1976. Společně s Chladilem a gólmany Vítem a Doležílkem byli z celého tehdejšího třetiligového kádru nakonec jediní u toho, když se v o šest let později postoupilo poprvé do ligy. A stejně jako Chladil si v první ligové sezóně Sigmy stihl připsat třináct startů. Navíc dal jednu branku.

31.3.2004 (11 let) odehrál svůj poslední reprezentační poločas Martin Vaniak, na dalších dlouhých 7 let poslední hráč Sigmy v reprezentačním dresu. Zajímavé bylo, že ve všech sedmi reprezentačních zápasech hrál vždy jen nejdéle poločas. Jednalo se výhradně o přípravné zápasy za trenéra Brücknera.

1.4.1984 (31 let) Sigma v 18.kole nepřipustila žádné pochybnosti o tom, který ze dvou exligových týmů se po roce vrátí zpět do ligy. Sigma doma před 15tisíci diváky rozdrtila Zbrojovku Brno 5:0. Vladislav Niki Lauda to napálil gólmanovi Brna Kostelníkovi rovnou z přímáku. Niki, zazvoň!

1.4.2009 (6 let) odehrál v kvalifikaci proti Slovensku Radoslav Kováč, odchovanec Sigmy, svůj poslední zápas za reprezentaci. V základní sestavě nahradil na pozici stopera vedle Davida Rozehnala kapitána Tomáše Ujfalušiho, který v předchozím zápase dostal těsně před koncem zápasu žlutou za protesty. Domácí prohra se Slovenskem předznamenala konec nadějí Radova týmu na postup na MS2010 v JAR. Možná Vám taky utkvěl v paměti nepovedený experiment TV Nova s česko-slovenským komentářem. Duo Kováč–Ujfaluši se už v reprezentačním výběru nikdy neobjevilo, Ujfaluši se po dvojzápase se Slovinskem a Slovenskem vzdal reprezentace, v pouhých 31 letech. Kováč byl spolu s dalšími (např. Baroš a Fenin) dočasně vyřazen z reprezentace kvůli aféře kolem večírku, kterého se i s Ujfalušim zúčastnil po zápase se Slovenskem.

2.4.1995 (20let) Prohra v Drnovicích 2:1. První zápas trenéra Vítězslava Koldy, který nahradil odvolaného Dušana Radolského. Kolda v klubu působil od února na pozici sportovně-technické manažera. Debut nové posily z LeRKu Brno Miroslava Baranka, který se hned uvedl gólem. Porážku Sigmy zařídil dvěma góly její bývalý hráč Radek Drulák, pro kterého byl rok 1995 rokem snů. Dovedl českou reprezentaci na slavné EURO 1996 a stal se Hráčem roku 1995. Do minulého týdne byl Drulák posledním hráčem, kterému se povedlo získat tuto trofej jako hráči české ligy.

2.4.2000 (15let) V souvislosti s výše zmiňovanými hráči (U+K) zmíním ligový zápas doma proti Příbrami(1:0). Výhru nám sice zařídil 3 minuty před koncem Standa Vlček, defenzívní úkoly však plnili právě Kováč s Ujfalušim (nedal v 74.minutě penaltu), a v zápase hráli mj. i Urbánek, Heinz, a Machala. Druhý poločas si zahrál Zdeněk Opravil, pro kterého to byl druhý a současně poslední zápas za Sigmu. V další sezóně k tomu ještě přidal 12 ligových zápasů na hostování v Českých Budějovicích.

3.4.2010 (5 let) Obyčejný ligový zápas v Jablonci (1:3). Pro tehdy 21letého Tomáše Nuce však poslední, který hrál za Sigmu a zatím i poslední ligový zápas vůbec (celkem 18).

5.4.1963 (52 let) narozen Petr Stejskal, přišel z Hodolan a během sezón 1984/85 a 85/86 2x střídal.

5.4.1974 ( 41 let) narozen Pavel Zbožínek, tvrďák a dříč v Sigmě v letech 2000-2005, přišel ze Žižkova výměnou za Pižanovského.

5.4.1980 (35 let) Sigma Opava 3:0. Druholigový duel rozhodli svými góly Petržela, Beneš a Kučerňák.

5.4.1984 (31 let) se narodil Ondřej Kušnír 

Události uplynulého týdne:

Evropské ligy měly pauzu, i tak se pár bývalých hráčů Sigmy zapojilo do fotbalového dění a to tak, že to odpovídalo jejich věku, výkonosti a zkušenostem. Tomáš Kalas vedl jako kapitán U21 v přípravě proti Anglii. Bohužel měl trošku podíl na jediné brance zápasu. Jeho sklepnutí šlo přímo proti noze neobsazeného soupeře. Přikryl hrál posledních 21 minut.

A z jiného soudku- zápas, ve kterém hráli hned tři bývalí hráči Sigmy. David Jarolím uspořádal v Hamburku benefici. V dresu HSV jsme jej měli možnost na Sigmě vidět v Intertotocupu v roce 2005. Rozlučkovému zápasu přihlíželo neuvěřitelných 32 tisíc fanoušků. Už to samo o sobě stojí za zmínku a ostře to kontrastuje s návštěvou na kvaldě proti Lotyšům. V týmu „HSV“ hráli Ujfaluši a Rozehnal, v týmu „Jarolím“, sestaveného převážně z českých hráčů, Stanislav Vlček.

V neděli byl vyhlášen Hráč roku 2014. Jak jsem již psal výše, poprvé od roku 1995 vyhrál tuto cenu fotbalista z domácí ligy a to David Lafata. V anketě se umístil i olomoucký hráč. Na 22. místě skončil Martin Pospíšil. Mezi trenéry si někdo z hlasujících vzpomněl na Milana Máčalu(Al Ahlí), dva body ho zařadily na dělené 10.místo. Před ním na 8.místo hlasující zařadili Pavla Hapala. Bod obdržel i trenér Martin Svědík, který si za Sigmu také párkrát zakopal (a to v roce 1995 na hostování z Baníku). Talent roku a 11.místo Davida Housky. Osobnost roku- Kováč 9. a s jedním bodem 24. Josef Jindřišek. V anketě Cena Lukáše Přibyla 2014 za práci s fanoušky obdržela Sigma 1 bod, skončila na pěkném 9.místě spolu s Příbramí, Jihlavou a Synotem, bod za Teplicemi.

Pavel Hapal v současné době vede slovenskou U21 a má za sebou první přípravné zápasy. Minulý čtvrtek Slovensko U21 porazilo Norsko 4:1. V pondělní přípravě uhrál remízu s Ukrajinou U21 0:0.

TV 31.3.2015 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 31.03.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com