Očima fanouška(47): Mráz přichází z Plzně- bojovný výkon proti přesile nestačil - Sigma United
Sigma Fans ®

23.09.2018, 7 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(47): Mráz přichází z Plzně- bojovný výkon proti přesile nestačil

Očima fanouška(47): Mráz přichází z Plzně- bojovný výkon proti přesile nestačil

Sympatický a bojovný výkon Sigmy proti přesile nestačil

Rekordní domácí návštěva viděla nepovedenou "One man show"

Rozhodčí uvařili hodně nechutnou bramboračku

Zápas s Plzní fanouškům Sigmy ukázal, že v olomouckém týmu jsou ještě hráči, kterým není běhání a bojovnost cizí. Nasazením Šimona Falty a neúnavného Petra Ševčíka, posunutím Jakuba Petra na hrot (místo Mahmutoviče, který ze známých důvodů nemohl hrát) a správnou taktikou, dokázal trenér Jílek úspěšně rozbít jakýkoliv pokus o kombinační hru favorizované Plzně.

Plzeň se k naší brance dostávala velmi těžce, přesto si v prvním poločase vytvořila dvě stoprocentní šance, z nichž jedna skončila neuznanou brankou kvůli přihrávce z údajného autu a druhá neproměněnou penaltou. Sympatický výkon Sigmy před rekordní návštěvou sezóny byl tak diametrálně odlišný od ustrašeného výkonu v podzimní zápase v Plzni nebo teď naposledy v Brně, kdy jsem se za hru Sigmy styděl. Jenom škoda, že hráčům na hřišti chybí sebevědomí, ztracené v mnoha a mnoha předchozích nevydařených zápasech. Jak si jinak vysvětlit, že nebyli schopni do otevřené plzeňské obrany dohrát aspoň jedinou z velkého množství slibně rozehraných akcí. Alibismus ve finální fázi byl bohužel cítit na sto honů a to obraně Plzně hodně ulehčilo práci. Tady si už jenom s bojovností bohužel nelze vystačit.

Že byl stav 0:0 neudržitelný až do konce, bylo evidentní a paradoxně se o to nezasloužil rozhodčí Lerch. Mladý obránce Radakovič chyboval a Hořava na „domácím“ hřišti nemilosrdně trestal. Pak už to bylo hodně těžké. Po vyloučení Radakoviče se zdálo vyrovnání dokonce nemožné. Přesto si bojovní Hanáci dokázali vypracovat tutovku, kterou však čerstvě střídající Michal Ordoš zazdil. Škoda.

Šokující bod byl blízko, nevyšlo to, nicméně hráči Sigmy se tentokrát nemají za co stydět. Hráli na hranici svých možností, ale proti zkušenému týmu s evidentně silným zázemím byli bez šance.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0). Branka: 48. Hořava. Rozhodčí: Lerch - Paták, Fišer. ČK: 66. Po 2. ŽK Radakovič. Diváci: 5176. SK Sigma: Buchta - Hála, Štěrba, Radakovič, Vepřek - Navrátil (78. Ordoš), Ševčík, Šindelář (62. Plšek), Houska (71. Chorý), Falta - Petr. Trenér Václav Jílek.

Pokud se podaří navázat na tenhle výkon i v dalších zápasech, bude naděje na udržení stále žít. Pořád ale platí, že fotbal se hraje na výsledek. A ten musí přijít už teď v Jihlavě. Tam se musí jít jednoznačně pro tři body. Na podporu hráčů pořádáme autobusový výjezd!

Ve středu si dáme v Plzni odvetu, hraje se čtvrtfinále MOL Cupu. Dobrým výsledkem bude vstřelená branka a neprohra o víc než jeden gól, pak bude šance i do odvety a naděje, že si zopakujeme rok 2012- udržení se v lize a zisk poháru.

Kalendárium: 29.2-6.3.

1.3.1974 se narodil Radim Kučera, úspěšný kapitán týmu, který se v lize zachránil i přes devítibodový odpočet. Po výhře v poháru a úspěšné záchraně se rozloučil s profikariérou hráče, bohužel jeho následující působení v klubu trvalo jen krátce. Za poněkud podivných okolností z klubu odešel, nyní se pere už jako držitel profi trenérské licence a trenér Znojma o postup do první ligy. Jeden z bývalých hráčů Sigmy, kteří se po angažmá v zahraničí vrátili a jako hráči uspěli.

2.3.1971 se narodil Karel Rada, pro mě jedna z nejužitečnějších posil Sigmy vůbec. Se Sigmou vybojoval historické 2.místo v české lize (1996) a v roce 1997 odešel za 27 mil. Kč do Trabzosporu. Na EURU 1996 v semifinále proměnil v rozstřelu s Francií penaltu a následně získal stříbro.

4.3.1982 se narodil Tomáš JayJay Janotka, který před nedávnem ukončil svoji profesionální kariéru, léta spojenou se Sigmou. Účastník bojů v předkolech Evropské ligy v roce 2009 (gól Aberdeenu na 1:0), dvakrát finalista poháru, vítěz Ondrášovka Cupu i Superpoháru v roce 2012.

Události minulého týdne:

Minulý týden jsem tady v rámci polemiky o fair-play kolem naschvál obdržené kartě Aidinem Mahmutovičem napsal, jakou bramboračku dokáže udělat ze zápasu rozhodčí. Bohužel se to o víkendu jen potvrdilo. Většinou málo zjevné technologie, jak zmanipulovat zápas, tentokrát evidentně skončily v rukou neumětela „Odvolávám, co jsem odvolal“. Někomu se to zkrátka vymklo z rukou. Nebudu řešit jednotlivá chybná rozhodnutí- a že jich bylo (zdánlivě rovnoměrně na obě strany)! Nepochybuji však o tom, že sudí ovlivnili utkání a to zcela záměrně. Odřídit takto zápas někde v nižší soutěži, skončilo by to nejspíš pěknou melou a zápas se by se možná ani nedohrál. .

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 02.03.2016
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

25.08.2018 - EL: krásný zápas se smutným koncem

Fantasticky zahrála Sigma proti jednomu z nejlepších evropských mužstev. Sevilla netahala vždy za delší konec, bohužel olomoučtí doplatili na neproměňování šancí. Ale i tak můžeme být pyšní na naše kluky. Je vidět, že to umí, je potřeba se nahecovat i v lize.

SIGMA - Sevilla - 0:1 -

Branka: 84.Sarabia

 Diváci: 11709

Sestava: Buchta - Sladký,Štěrba,Jemelka,Vepřek - Kalvach - Zahradníček (86.Hála),Houska,Plšek (84.Dvořák),Falta - Nešpor (77.Texl) 


22.08.2018 - Potupa s Baníkem

Po pohárové pohádce opět ligové dno. Téměř vyprodaný Andrák nestačil koukat, co se za pár dní s mužstvem stalo. Jestli se kluci dokáží nahecovat jen na pohár, tak je něco špatně. Následné a opakující se omluvy do tisku na tom nic nezmění. Poraženi a zesměšněni jak na hřišti, tak v hledišti. Za tři domácí utkání skóre 1:8.....děkuji, nechci. 

SIGMA - Baník - 1:4 -

Branky: 78.Dvořák - 3.Fillo, 12, 60, 77 Diop

Diváci: 10667

Sestava - Buchta - Sladký (Zahradníček), Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach (Dvořák) - Hála (Texl), Houska, Plšek, Falta - Nešpor 

22.08.2018 - EL: další výhra a postup

Sigma neponechala nic náhodě a po výborném výkonu postoupila přes silný celek z Almaty. 

Karjat - SIGMA - 1:2 -

 Branky: 60. Eppel - 19. Nešpor, 51. Houska

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Hála - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek (80.Yunis), Falta - Nešpor (63.Texl)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Lubos.k 28 b.
2. pany 18 b.
3. Pingpongac 17 b.
3. tlaci 17 b.
4. 3 - 7 16 b.
5. Haloska 14 b.
5. schnela 14 b.
6. hunjan 13 b.
7. King 12 b.
8. GarFF 11 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com