Očima fanouška (40) 16.kolo: Modrobílý Mikuláš naděloval - Sigma United
Sigma Fans ®

20.10.2019, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška (40) 16.kolo: Modrobílý Mikuláš naděloval

Očima fanouška (40) 16.kolo: Modrobílý Mikuláš naděloval

Modrobílý Mikuláš naděloval v Příbrami

Sigma kontroluje tabulku zespodu, přezimuje předposlední

Dvě sezóny lodivoda Mináře 

Sigma si v sobotu naložila tříbodový košík v dárkovém balení a odvezla jím obdarovat Starkovu Příbram. Jednomu z nejnesympatičtějších mančaftů v lize jsme tak na podzim věnovali celkem šest bodů a hlavně klid do zimní přestávky.

Tah se zařazením Romana Hubníka na beka místo vykartovaného Hály hrubě nevyšel. Dosud fungující obrana se rozsypala jako domeček z karet. Nabízela se přitom jednoduchá varianta nahradit kus za kus, čili Štěpána za Hálu. Nepochopím, proč se tedy Vojta Štěpán kupoval, když za půl roku nedostal prakticky žádnou pořádnou šanci.

Přestože jsme v létě zažili roky nevídanou nákupní horečku, po půl roce se zdá být vyřešen pouze post gólmanské jedničky. Pokud odejde Hubník, otevírá se problém druhého stopera, záloha je kapitola sama pro sebe a o „útoku“ je škoda mluvit.

Sigma je PATNÁCTÁ, což je propad o dvě místa proti tomu, kdy po 10.kole opustil tým trenér Leoš Kalvoda. Hlouběji se propadnout ani nešlo, protože Baník si od výhry s námi drží sérii sedmi proher v řadě.

Od nástupu trenéra Jílka se slibovaly nejdřív body, pak koncepce. Zdá se, že koncepce bude muset ještě minimálně půl roku počkat, protože body se dostavily jen v omezené míře. Čeká nás velmi těžké jaro!

Toto letí- na začátku roku 2013, v polovině sestupové sezóny 2013/14 (což jistě nikdo netušil, že bude sestupová), přišel k mužstvu nový sportovní manager Ladislav Minář. Je tedy na místě otázka: začali jsme už sklízet plody jeho práce, nebo ještě ne? To nechť posoudí každý sám. Fotbalový klub totiž není žádný kajak na rybníku, abyste máchli pádlem a jeli, kam se Vám zamane. Spíše si můžeme připadat jako na palubě velké zaoceánské lodi, kotle nafutrované na maximum, kormidla natočené správným směrem, ale holt trvá to trochu déle, než se to někde projeví. Pokud ovšem není pozdě a ten směr je skutečně OK. A pokud vůbec motory jedou na 100%. A kormidlo není zaseklé. A osádka dělá, co má. Nebo aspoň ví, co by měla dělat. A do toho ty vlny kolem, jiný lodě, Svaz lodní dopravy, pasažéři, vítr, déšť... A vůbec...

1.FK Příbram - SK Sigma Olomouc 3:0 (0:0). Branky: 55. Hnaníček, 66. Barák, 84. Bednář. Rozhodčí: Julínek. Diváci: 1812. SK Sigma: M. Buchta - Hubník, Rajnoch (71. Vašíček), Radakovič, Vepřek - Šindelář, Houska - Navrátil, Plšek (66. Ševčík), Moulis (59. Falta) - Malec. Trenér Václav Jílek.

Kalendárium 7.12.-13.12.

V kalendáři jsem pro toto období nenašel žádné pro Sigmu významné datum, nicméně bych rád připomenul například, že před třemi lety touhle dobou začala v klubu etapa přeměn, zejména přechod na německý model řízení, pan ing.Gajda odstoupil z funkce místopředsedy představenstva a Sigma byla po podzimu 4.za Plzní, Jabloncem a Spartou.

Ale abych to uvedl přece jen na pravou míru:

12.12.1982 se zrodil první ligový hattrick hráče Sigmy. Dosáhl jej v zápase Prešovem Ladislav Jegla.

A před 30 lety, 8.12.1985 v zápase ve Vítkovicích (s Vítkovicemi) dosáhli první hráči Sigmy hranice 70 ligových zápasů v jejím dresu (Leoš Kalvoda) a 25 branek (Vladislav Lauda).

Události minulého týdne:

Během minulého týdne se nic mimořádného neudálo. Sigma prohrála v Příbrami, červenou nikdo nedostal, góla nikdo nedal. Bohemka výhrou na Jabloncem profičela kolem nás. Aspoň, že ten Zlín s tou Jihlavou to zremizovali.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 08.12.2015
Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

15.10.2019 - Příbram - Sigma - 0:0 -

Neligový, nepěkný, nególový. Takový byl fotbal v Příbrami. 

Sestava: Reichl - Zahradníček (88.Kerbr), Beneš, Jemelka, Vepřek -  Pilař, Gonzáles (93.Texl), Houska, Falta - Plšek - Nešpor (81.Greššák)

15.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Líšeň -4:2-

Olomoučtí se nečekaně nadřeli proti druholigovému týmu z Brna. 

Branky: 2x Yunis, Štěrba, Tandir

Sestava: Mandous - Látal, Štěrba, Jemelka (75.Tandir), Kerbr - Zahradníček (46.Plšek), Greššák, Gonzáles (46.Houska), Texl, Pilař - Yunis

15.10.2019 - Sigma - Slovácko - 2:2 -

Zbytečná ztráta doma, kdy jsme inkasovali naprosto zbytečně v početní výhodě. 

Branky: Nešpor, Falta - Šašinka, Zajíc

Sestava: Reichl - Greššák (37.Nešpor), Beneš, Jemelka - Zahradníček, Gonzáles, Houska (90.Yunis), Vepřek - Texl, Plšek, Falta

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. 3 - 7 45 b.
2. King 44 b.
3. Pingpongac 40 b.
4. pepa001 33 b.
5. Kamca25 32 b.
5. Lubos.k 32 b.
5. pany 32 b.
5. tlaci 32 b.
6. hunjan 27 b.
7. dom95 26 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com