Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě? - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 4 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě?

Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě?
Fotbalisté Sigmy Olomouc odehráli třetí zápas jarní části Gambrinus ligy na půdě moravského rivala Zbrojovky Brno. Na utkání jela Sigma jako velký favorit a dvě výhry bez inkasované branky v předchozích zápasech fanoušky Sigmy oprávněně naladily na optimistickou notu. Brno naopak uhrálo šťastně bod na Slavii a pak utrpělo debakl v Mladé Boleslavi a tabulkou sestoupilo až na předposlední sestupové místo.

O utkání byl mezi fanoušky Sigmy velký zájem. Sdružení fanoušků Sigma United dokonce poprvé vypravilo na zápas dva autobusy a další fanoušci dojeli na zápas po vlastní ose. Přestože zápas vysílala v pátečním večerním čase televize v přímém přenosu, odhadem se v sektoru hostí sešlo 300-400 fanoušků Sigmy.

Nebudu vracet k průběhu zápasu, jen připomenu, že Sigma prohrála 2:0. Chtěl bych se však zmínit o věcech, který televizní divák nevidí a třeba by jej mohly zajímat. A zde bych si dovolil malou ( v čase fotbalového fanouška však velikou) historickou odbočku se vzpomínkou na doby hodně minulé.

Je to moje první osobní vzpomínka na zápas v Brně. 19. března 1980 jsem na slavném stadionu za Lužánkami navštívil zápas Zbrojovky Brno proti Eintrachtu Frankfurt v odvetném zápase čtvrtfinále poháru UEFA. Z prvního zápasu si brněnští fotbalisté odvezli porážku 1:4, přesto na utkání přišlo neuvěřitelných 52 tisíc diváků. V Olomouci se v té době ještě ligový fotbal nehrál. Ale už za dva roky jsem byl za Lužánkami znovu a to už konečně na ligovém zápase Sigmy. A zatímco olomoucký fotbal byl na vzestupu (i když na rok přerušeném nadechnutím ve druhé lize), Brno tři roky po zmiňovaném pohárovém zápase sestupuje na dlouhých šest let z první ligy.

A vrátím se zpět do současnosti. Brněnský fotbal se potácí opět na hraně sestupu a všechny velké plány na nový stadion zůstávají na papíře. Duše brněnského fanouška zůstala na chátrajícím stadionu za Lužánkami a na městský stadion v Králově Poli si najde cestu na derby s Olomoucí jen 2872 diváků.

A část z nich, příznivců hostujícího týmu, si prostředí skutečně „užije“. Nejprve podstoupí nezbytnou a v případě Brna skutečně důkladnou osobní prohlídku. Díky nasazení většího počtu členů ochranky proběhne rychleji než prodej vstupenek na zápas. U pokladny se vytváří fronta, jediná pokladní nestíhá. Vrcholem všeho však bylo to, že v pokladně došly vstupenky, přestože sektor pro hosty nebyl ještě zdaleka vyprodán. Slečna v pokladně to vyřešila šalamounsky. Divákům byl sice umožněn vstup na stadion po zaplacení vstupného, ale bez vstupenky a pokladni si za každého platícího návštěvníka udělala čárku na papír. Klasická „čtvrtá cenová“. V rozporu se svazovými předpisy v sektoru nejsou žádná místa na sezení a fanoušek hostů nevidí na ukazatel času a skóre (nebo zase nějaké svazové výjimky?). O úrovni občerstvení se ani nebudu zmiňovat. Co bychom za 60 korun za vstupné chtěli, že?

Toto dokáže absolvovat skutečně jen skalní fanoušek.

A tak se nabízí otázka, zda vůbec české fotbalové kluby stojí o platícího fanouška na stadionu. Z fotbalu se stává spíše reality show, kde v přímém přenosu ligového zápasu hráč spíše překáží při záběru na reklamní panel a na výsledku vlastně ani nezáleží.

Tolik o zápase s Brnem. V neděli Sigmu čeká těžký zápas se Slavií Praha. Očekává se velká návštěva a doufejme, že krásný zápas s vítěznou tečkou.

Pro Sigmu další těžký krok v bojích o evropské poháry, Slavie se dere ze dna tabulky nahoru.

Modrá lavina mírně ztratila na síle, ale v nedělí opět udeří naplno!

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 16.03.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com