Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě? - Sigma United
Sigma Fans ®

20.09.2020, 4 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě?

Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě?
Fotbalisté Sigmy Olomouc odehráli třetí zápas jarní části Gambrinus ligy na půdě moravského rivala Zbrojovky Brno. Na utkání jela Sigma jako velký favorit a dvě výhry bez inkasované branky v předchozích zápasech fanoušky Sigmy oprávněně naladily na optimistickou notu. Brno naopak uhrálo šťastně bod na Slavii a pak utrpělo debakl v Mladé Boleslavi a tabulkou sestoupilo až na předposlední sestupové místo.

O utkání byl mezi fanoušky Sigmy velký zájem. Sdružení fanoušků Sigma United dokonce poprvé vypravilo na zápas dva autobusy a další fanoušci dojeli na zápas po vlastní ose. Přestože zápas vysílala v pátečním večerním čase televize v přímém přenosu, odhadem se v sektoru hostí sešlo 300-400 fanoušků Sigmy.

Nebudu vracet k průběhu zápasu, jen připomenu, že Sigma prohrála 2:0. Chtěl bych se však zmínit o věcech, který televizní divák nevidí a třeba by jej mohly zajímat. A zde bych si dovolil malou ( v čase fotbalového fanouška však velikou) historickou odbočku se vzpomínkou na doby hodně minulé.

Je to moje první osobní vzpomínka na zápas v Brně. 19. března 1980 jsem na slavném stadionu za Lužánkami navštívil zápas Zbrojovky Brno proti Eintrachtu Frankfurt v odvetném zápase čtvrtfinále poháru UEFA. Z prvního zápasu si brněnští fotbalisté odvezli porážku 1:4, přesto na utkání přišlo neuvěřitelných 52 tisíc diváků. V Olomouci se v té době ještě ligový fotbal nehrál. Ale už za dva roky jsem byl za Lužánkami znovu a to už konečně na ligovém zápase Sigmy. A zatímco olomoucký fotbal byl na vzestupu (i když na rok přerušeném nadechnutím ve druhé lize), Brno tři roky po zmiňovaném pohárovém zápase sestupuje na dlouhých šest let z první ligy.

A vrátím se zpět do současnosti. Brněnský fotbal se potácí opět na hraně sestupu a všechny velké plány na nový stadion zůstávají na papíře. Duše brněnského fanouška zůstala na chátrajícím stadionu za Lužánkami a na městský stadion v Králově Poli si najde cestu na derby s Olomoucí jen 2872 diváků.

A část z nich, příznivců hostujícího týmu, si prostředí skutečně „užije“. Nejprve podstoupí nezbytnou a v případě Brna skutečně důkladnou osobní prohlídku. Díky nasazení většího počtu členů ochranky proběhne rychleji než prodej vstupenek na zápas. U pokladny se vytváří fronta, jediná pokladní nestíhá. Vrcholem všeho však bylo to, že v pokladně došly vstupenky, přestože sektor pro hosty nebyl ještě zdaleka vyprodán. Slečna v pokladně to vyřešila šalamounsky. Divákům byl sice umožněn vstup na stadion po zaplacení vstupného, ale bez vstupenky a pokladni si za každého platícího návštěvníka udělala čárku na papír. Klasická „čtvrtá cenová“. V rozporu se svazovými předpisy v sektoru nejsou žádná místa na sezení a fanoušek hostů nevidí na ukazatel času a skóre (nebo zase nějaké svazové výjimky?). O úrovni občerstvení se ani nebudu zmiňovat. Co bychom za 60 korun za vstupné chtěli, že?

Toto dokáže absolvovat skutečně jen skalní fanoušek.

A tak se nabízí otázka, zda vůbec české fotbalové kluby stojí o platícího fanouška na stadionu. Z fotbalu se stává spíše reality show, kde v přímém přenosu ligového zápasu hráč spíše překáží při záběru na reklamní panel a na výsledku vlastně ani nezáleží.

Tolik o zápase s Brnem. V neděli Sigmu čeká těžký zápas se Slavií Praha. Očekává se velká návštěva a doufejme, že krásný zápas s vítěznou tečkou.

Pro Sigmu další těžký krok v bojích o evropské poháry, Slavie se dere ze dna tabulky nahoru.

Modrá lavina mírně ztratila na síle, ale v nedělí opět udeří naplno!

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 16.03.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. King 18 b.
2. mili72 16 b.
2. schnela 16 b.
3. MatejK. 15 b.
4. ramas 11 b.
5. 3 - 7 10 b.
5. anka 10 b.
5. Lubos.k 10 b.
5. tlaci 10 b.
6. dom95 8 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com