Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě? - Sigma United
Sigma Fans ®

20.08.2018, 4 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě?

Očima fanouška(4.):Diváci na prvním místě?
Fotbalisté Sigmy Olomouc odehráli třetí zápas jarní části Gambrinus ligy na půdě moravského rivala Zbrojovky Brno. Na utkání jela Sigma jako velký favorit a dvě výhry bez inkasované branky v předchozích zápasech fanoušky Sigmy oprávněně naladily na optimistickou notu. Brno naopak uhrálo šťastně bod na Slavii a pak utrpělo debakl v Mladé Boleslavi a tabulkou sestoupilo až na předposlední sestupové místo.

O utkání byl mezi fanoušky Sigmy velký zájem. Sdružení fanoušků Sigma United dokonce poprvé vypravilo na zápas dva autobusy a další fanoušci dojeli na zápas po vlastní ose. Přestože zápas vysílala v pátečním večerním čase televize v přímém přenosu, odhadem se v sektoru hostí sešlo 300-400 fanoušků Sigmy.

Nebudu vracet k průběhu zápasu, jen připomenu, že Sigma prohrála 2:0. Chtěl bych se však zmínit o věcech, který televizní divák nevidí a třeba by jej mohly zajímat. A zde bych si dovolil malou ( v čase fotbalového fanouška však velikou) historickou odbočku se vzpomínkou na doby hodně minulé.

Je to moje první osobní vzpomínka na zápas v Brně. 19. března 1980 jsem na slavném stadionu za Lužánkami navštívil zápas Zbrojovky Brno proti Eintrachtu Frankfurt v odvetném zápase čtvrtfinále poháru UEFA. Z prvního zápasu si brněnští fotbalisté odvezli porážku 1:4, přesto na utkání přišlo neuvěřitelných 52 tisíc diváků. V Olomouci se v té době ještě ligový fotbal nehrál. Ale už za dva roky jsem byl za Lužánkami znovu a to už konečně na ligovém zápase Sigmy. A zatímco olomoucký fotbal byl na vzestupu (i když na rok přerušeném nadechnutím ve druhé lize), Brno tři roky po zmiňovaném pohárovém zápase sestupuje na dlouhých šest let z první ligy.

A vrátím se zpět do současnosti. Brněnský fotbal se potácí opět na hraně sestupu a všechny velké plány na nový stadion zůstávají na papíře. Duše brněnského fanouška zůstala na chátrajícím stadionu za Lužánkami a na městský stadion v Králově Poli si najde cestu na derby s Olomoucí jen 2872 diváků.

A část z nich, příznivců hostujícího týmu, si prostředí skutečně „užije“. Nejprve podstoupí nezbytnou a v případě Brna skutečně důkladnou osobní prohlídku. Díky nasazení většího počtu členů ochranky proběhne rychleji než prodej vstupenek na zápas. U pokladny se vytváří fronta, jediná pokladní nestíhá. Vrcholem všeho však bylo to, že v pokladně došly vstupenky, přestože sektor pro hosty nebyl ještě zdaleka vyprodán. Slečna v pokladně to vyřešila šalamounsky. Divákům byl sice umožněn vstup na stadion po zaplacení vstupného, ale bez vstupenky a pokladni si za každého platícího návštěvníka udělala čárku na papír. Klasická „čtvrtá cenová“. V rozporu se svazovými předpisy v sektoru nejsou žádná místa na sezení a fanoušek hostů nevidí na ukazatel času a skóre (nebo zase nějaké svazové výjimky?). O úrovni občerstvení se ani nebudu zmiňovat. Co bychom za 60 korun za vstupné chtěli, že?

Toto dokáže absolvovat skutečně jen skalní fanoušek.

A tak se nabízí otázka, zda vůbec české fotbalové kluby stojí o platícího fanouška na stadionu. Z fotbalu se stává spíše reality show, kde v přímém přenosu ligového zápasu hráč spíše překáží při záběru na reklamní panel a na výsledku vlastně ani nezáleží.

Tolik o zápase s Brnem. V neděli Sigmu čeká těžký zápas se Slavií Praha. Očekává se velká návštěva a doufejme, že krásný zápas s vítěznou tečkou.

Pro Sigmu další těžký krok v bojích o evropské poháry, Slavie se dere ze dna tabulky nahoru.

Modrá lavina mírně ztratila na síle, ale v nedělí opět udeří naplno!

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 16.03.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

19.08.2018 - Další prohra v lize

Na rozdíl od poháru se Sigmě v lize nedaří. Se slabým Slováckem prohráli hlavně kvůli nedůslednosti bránění standartek. Zůstáváme na chvostu tabulky s pouhými třemi body. 

Slovácko - SIGMA - 3:1 -

Branky: 32. a 82. Hofmann, 73. Sadílek - 54. Houska 

Sestava: Reichl - Hála,Štěrba,Jemelka,Vepřek - Zahradníček (76.Nešpor),Plšek,Houska,Pilař (61.Texl) - Yunis (65.Falta)


12.08.2018 - EL: Důležitá výhra

Po devíti letech se olomoučtí vrátili do pohárových bitev a se silným protivníkem si v parádním duelu poradili! Do odvety skvělý výsledek. Kazí to jen obrovská nedisciplinovanost kapitána Vepřeka a neuvěřitelné zatmění Hály (že spoluhráče neviděl mu nesežere nikdo).

SIGMA - Almaty - 2:0 -

Branky: 21. Sladký, 50.Pilař

Diváci 6118. ČK: 68.Vepřek - 37. Sujumbajev 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Pilař (62.Hála), Plšek (85.Yunis), Houska, Falta - Nešpor (75.Zahradníček) 

12.08.2018 - Smolná ztráta s Plzní

Olomouc hrála více jak vyrovnanou partii s mistrovskou Plzní, i šance na výhru byly, ale nakonec odchází poražena.

SIGMA - Plzeň - 0:1 -

Branka: 88. Procházka

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Kalvach - Zahradníček (65.Hála), Houska (88. Yunis), Plšek, Falta - Nešpor (73.Texl)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. Haloska 11 b.
1. Pingpongac 11 b.
2. 3 - 7 9 b.
2. Lubos.k 9 b.
2. tlaci 9 b.
3. hunjan 5 b.
3. Stardock 5 b.
4. GarFF 4 b.
4. schnela 4 b.
5. Jiří Kodeš (Pingpongac) 3 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com