Očima fanouška (36) Jablonecká řehtačka do olomoucké tváře - Sigma United
Sigma Fans ®

27.03.2023, 1 člověk online

    | registrovat

Očima fanouška (36) Jablonecká řehtačka do olomoucké tváře

Očima fanouška (36) Jablonecká řehtačka do olomoucké tváře

Rudá záře nad Jabloncem- tam Sigma pro body už dávno nejezdí

Tradiční penalta nebyla- tu spolehlivě nahradila ČK

Sigma má už 3 vyloučené během dvou posledních zápasů

Jablonecký Ruslan Mingazov nositelem hrdého titulu Letec-Kosmonaut

Řád mu na další Valné hromadě předá osobně předseda FAČR za přítomnosti pozvaného předsedy komise rozhodčích Turkmenské fotbalové asociace (FATR) s.Berbratova.

Všichni asi znají „atmosféru“ jabloneckého stadionu na Střelnici. Minimálně z televize. Je charakterizovaná podprůměrnou ligovou návštěvností a fandění spočívá v občasném skandování „Jablonec“, prokládáném trojitým protočením řehtačky jednoho z místních. Tento specifický způsob povzbuzování dokáže vydráždit smysly diváka až k nepříčetnosti sám o sobě. A i když už je fanoušek Sigmy za ty roky neustálých proher v Jablonci připraven prakticky na vše, na páteční zápas se v klidu nemohl dodívat snad nikdo z nás.

Nesmyslné Hálovo vyloučení už po 17 minutách hry zápas ovlivnilo natolik, že tentokrát k výhře domácích nebylo potřeba ani tradiční penalty, o které navíc Česká televize v Dohránu nepochopitelně spekulovala. Z vymyšleného přímáku ještě vymyšlená penalta, to už by byl skutečně vrchol.

V souvislosti s nekonečnými úvahami o dvojaké pozici předsedy FAČR Pelty, mi po pár zápasech v lize opět vytanula na mysl otázka, zda takový poloměstský klub (myšleno vlastnickou strukturou) jako je Sigma, má výhledově v lize vůbec nějakou šanci na úspěch. Minulý sestup jsem ještě přičítal vnitřním chybám v organizaci klubu. Teď se mi čím dál víc zdá, že tohle hybridní řešení zn. Sigma (soukromý vlastník plus vlivem stále velmi silný spolek plus město) má kromě těchto chyb, zakódovaných přímo ve struktuře klubu, ještě navíc také velmi slabou mimosportovní pozici v rámci celé ligy a body se sbírají hůř a hůř.

O směru, kterým se v utkání vydala píšťalka, svědčí následující statistika: fauly 16:11 pro domácí, karty 1:6 pro hosty (z toho 2 červené). Nicméně lze konstatovat, že obě žluté karty pro Rajnocha byly zbytečné. Jedna za zakopnutý míč (asi), druhá, po které následovala červená, byla po zbytečném zájezdu do hráče u lajny. V devíti už byla Sigma tuplem bez šance. Tohle by se takto zkušenému hráči nemělo stávat, ale na prohru to stejně nemělo žádný vliv,snad jen na výši skóre. K množství zraněných hráčů tak trenéru Jílkovi přibyli další tři vykartovaní (ještě Navrátil se 4. ŽK) a také další šediny.

FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 4:0 (2:0). „Rozhodčí“: Hrubeš. ČK: 17. Hála, 62. Rajnoch. Diváci: 1 186 plus řehtačka. SK Sigma Olomouc: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Moulis, Houska, Cana (52. Štěpán), Petr, Navrátil (83. Zahradníček) - Vašíček (65. Šindelář). Trenér: Jílek.

Zase nás čeká reprezentační pauza. Ale už teď ve středu bychom si neměli nechat ujít odvetu osmifinále MOL Cupu proti Jihlavě. Sigma to má po výhře 1:0 v Jihlavě dobře rozehrané a přes všechny potíže by měla trápící se Jihlavu přejet. Ovšem já mám pořád v živé paměti předloňskou potupnou domácí porážku 0:4 se stejným soupeřem také v poháru. Tu je nutno konečně odčinit.

Kalendárium 9.11.-15.11.

10.11.1983 se narodil Miroslav Baranek, jeden z neproduktivnějších hráčů Sigmy vůbec, v 61 lig.zápasech dal 21 branek.

11.11.1976 se narodil Martin Fabuš, vyhlášený střelec, který svoji pověst v Sigmě nikdy nepotvrdil.

13.11.1939 se narodil Karel Brückner. Pan Trenér....

13.11.1973 se narodil Rudolf Otepka, nejstarší hráč, který kdy do Sigmy přestoupil. Téměř v 36 letech.

14.11.2004 v lize debutoval Aleš Škerle. Počet jeho startů za Sigmu se zastavil na čísle 201, nejvíc ze všech dosud aktivních hráčů, což ho řadí na klubové 8.místo, momentálně hostuje v Bohemians 1905.

Události minulého týdne:

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Oba dva olomoučtí odchovanci v dresu Jablonce v pátečním zápase skórovali. Zatímco ten první, který spolu se svým manažerem dokázali využít chyby managementu Sigmy, a připravil tím klub o milióny korun za přestup, se po brance vstřelené svému mateřskému klubu zcela nepřípadně radoval, ten druhý, Martin Pospíšil, dal sympaticky najevo, kde jsou jeho fotbalové kořeny. Zaujala mě rovněž výměna dresů mezi některými hráči obou klubů, což nebývá zrovna obvyklé a po takovém zářezu pohled na vzájemné přátelské úsměvy asi pro fanouška, který je po zápase vzteky bez sebe, není to pravé ořechové. Řehtačka v hledišti, řehtačka na hřišti.

Sigma podala proti udělení červené karty Martinu Hálovi protest. Snad po shlédnutí videa dojde komise rovněž k závěru, že to faul vůbec nebyl. Jablonecký Mingazov (Turkmenistán) si evidentně zahrál na Chramostu a hodil šipku ještě před tím, než došlo ke kontaktu s Hálou. Mingazov svojí přesvědčivou simulací rozhodčímu udělení červené karty značně ulehčil. Chramostu v pohodě strčí do kapsy.

Škodolibější fanoušci, když už nic jiného, musí mít aspoň radost z velmi nízké návštěvy. Necelých 12 stovek platících je velkým vyznamenáním a oceněním Peltovy dlouhodobé a usilovné práce na budování hvězdných „galaktikos“. Byli konečně svědky první letošní domácí výhry Jablonce, která se sice rodila těžce, ale ve finále o ní nemohlo být nejmenších pochyb.

Sigma B devátou porážkou v sezóně (nejvíc z celé FNL) ukončila první půlku sezóny. Má o zápas víc než ostatní týmy, v dalším kole má tedy volný los. Jediná sestupová příčka je už jen pět bodů daleko. FNL po polovině zápasů povede Znojmo Radima Kučery, druhá je zatím Karviná s Pavlem Dreksou.

Ovšem zdaleka nejzajímavějším momentem víkendového kola bylo to, že v základní sestavě druholigového béčka Sigmy se odněkud zničehonic vynořil Adam Varadi, tedy hráč, který byl bez nějakého dalšího komentáře vyřazen na začátku sezóny jak z áčka, tak z béčka. Koho ještě klub vytáhne z klobouku?

Polskou Ekstraklasu stále překvapivě vede Látalův Piast Gliwice, belgické nejvyšší soutěži dominuje rovněž velmi překvapivě Oostende s Davidem Rozehnalem v základní sestavě. 

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 10.11.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com