Očima fanouška(3.): Příště na Baník v plném počtu - Sigma United
Sigma Fans ®

16.09.2019, 6 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(3.): Příště na Baník v plném počtu

Očima fanouška(3.): Příště na Baník v plném počtu
Sigma Olomouc v pondělní televizní dohrávce fotbalové Gambrinus ligy potvrdila roli favorita a s přehledem porazila Baník Ostrava 2:0. Nechci ve svém komentáři zápas hodnotit a dělat z něj reportáž utkání, ale musím se zmínit aspoň o jednom aktérovi zápasu. Je jím jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Tomáš Janotka. Do Sigmy přišel v roce 2005 po několika štacích v nižších soutěžích a hned následující sezónu za trenéra Petržely dostal šanci v základní sestavě a už ji nepustil. Z pravého záložníka se stal postupem času ofenzívní pravý obránce. Ze základní sestavy sezóny 2006/07 už v týmu zbyli kromě něj už jen obránci Škerle a Vepřek a gólman Lovásik.

Tomáš Janotka ve druhém jarním utkání ligy vstřelil svoji druhou jarní branku a perfektní akcí se podílel na druhé, pojišťující brance. Nejlépe jak mohl tak oslavil svoje nedávné devětadvacáté narozeniny a pondělní svátek všech Tomášů. Jeho dlouhodobě vynikající výkony v dresu Sigmy by už neměly ujít pozornosti reprezentačního trenéra.

Na jeho pátou sezónu v základní sestavě bychom se mohli odívat i z trochu z jiného pohledu. Za tu dobu se odehrál již pátý zápas Sigmy proti Baníku na olomouckém stadionu. A zajímavé jsou statistiky počtu diváků, kteří se na tyto zápasy přišli podívat. Po dvou jedenáctitisícových návštěvách, kdy dokonce vedení Sigmy uvolnilo fanouškům Baníku celou severní tribunu (kapacita 3811 diváků), došlo po špatných zkušenostech k omezování distribuce vstupenek fanouškům hostí a postupnému snižování počtu diváků na tento zápas. Ale návštěva 6708 diváků na pondělní zápas je skutečně tristní.

Kde je důvod tak nízké návštěvy?

Bez ohledu na roční období, postavení obou mužstev v tabulce, počasí nebo televizní přenos, průměrná návštěva posledních čtyř domácích utkání byla téměř 9000 diváků!

Přestože z pohledu bezpečnosti v ulicích před a po zápase zřejmě splnila velmi přísná omezení svůj účel. Omezení v distribuci vstupenek a prezentace těchto omezení však zřejmě odradila od návštěvy desítky a možná stovky tzv. slušných fanoušků. Kotle Baníku i Sigmy byly zaplněny, atmosféra tak byla na stadionu byla vynikající. A hlavně bez excesů. Celý zápas se odehrál ve sportovním duchu.

Fanoušci obou týmů dokonce společně vyjádřili nesouhlas. Červenými triky a návleky fanoušci Sigmy a červenými kartóny fanoušci Baníku dali červenou takovému způsobu prodeje vstupenek. V jednu chvíli prvního poločasu dokonce část fanoušků v sektoru S na protest opustila hlediště.

Pravdou je, že za bezpečnost na stadionu má odpovědnost klub a mimo stadion policie.Přesto bych dal opět k diskuzi jak způsob distribuce vstupenek, tak i umístění sektoru hostů. Kapacita stadionu neodpovídá velikosti tohoto sektoru(požadavek svazu je 5% kapacity stadionu pro sektor hostí) a na východní tribuně tento sektor již nelze z mnoha důvodů rozšířit.

Rizikový zápas je za námi a všichni odpovědní si oddechli, Sigma opět zvítězila a tak vše z tohoto pohledu dopadlo dobře. Víc takových zápasů s takovou atmosférou.

A nezapomeňte: již tento pátek se Modrá lavina povalí na Brno a sdružení fanoušků opět pořádá autobusový výjezd. Více na www.sigmaunited.cz

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 09.03.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

16.09.2019 - Sigma - Opava - 2:0 -

Olomoučtí fotbalisté poměrně v pohodě zvládli domácí utkání s Opavou  po brankách Nešpora (56.min.) a Zahradníčka (82.min.). Kaňkami zápasů na Andráku zůstávají jen návštěvy. Nyní 3576, což je zoufale málo. 

Sestava: Reichl -Hála,Jemelka,Beneš,Vepřek - Pilař (64.Zahradníček),Houska,Plšek,Gonzáles (81.Texl),Falta - Nešpor (72.Greššák)


02.09.2019 - Sparta - Sigma - 3:3 -

Sparta měla většinou tlak, měla více šancí, trefila vícekrát i konstrukci branky, ale olomoučtí byli efektivnější a vezou domů bod.

Branky: Kozák, Hlažek, Kanga - Plšek 2x, Hála.

Sestava - Reichl - Hála, Beneš, Jemelka, Vepřek - Pilař, Houska, Greššák (63.Zmrzlý), Falta (85.Štěrba) - Nešpor (77.Zahradníček)

26.08.2019 - Sigma- Teplice 2:0

Sice nepříliš pohledný zápas, ale aspoň za tři body. Sigma odehrála mač v pěkných retrodresech. Ovšem diváky to netáhne (3060 prodaných vstupenek, na stadioně bylo tak 2000...)

Góly: 2. Plšek, 48. Hála 

Sestava: Reichl - Hála, Ščerba, Beneš, Jemelka - Pilař (84.Látal), Houska, Zmrzlý (71. Zlatohlávek), Plšek, Falta - Yunis (75.Nešpor) 

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. King 42 b.
2. 3 - 7 38 b.
3. Kamca25 30 b.
3. Pingpongac 30 b.
4. pepa001 27 b.
5. pany 26 b.
6. tlaci 25 b.
7. hunjan 22 b.
7. Stardock 22 b.
8. dom95 21 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com