Očima fanouška (28)- Týden dobrých zpráv! - Sigma United
Sigma Fans ®

27.03.2023, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška (28)- Týden dobrých zpráv!

Očima fanouška (28)- Týden dobrých zpráv!

Roman Hubník v Sigmě - do konce roku na hostování!

Sigma postupuje v MOL Cupu

Reprezentace ČR postupuje na EURO 2016

Navrátil hráčem Sigmy měsíce srpna

Fotbalovou Slavii koupili Číňané

Liga se sice kvůli kvalifikaci na EURO 2016 opět nehrála, přesto jsme zaznamenali několik velmi dobrých zpráv a to nejen z našeho klubu.

Abych začal tou nejlepší. Z Plzně přišla uprostřed minulého týdne naprosto nečekaná zpráva. Roman Hubník z vážných rodinných důvodů přerušuje svoji činnost v tamní Viktorii a do konce roku jde na hostování do Sigmy Olomouc. Sigma v podstatě přišla k prvotřídnímu hráči jako slepý k houslím, nicméně je pravda, že námluvy zde byly již dříve a zatím to nikdy nedopadlo. Byť je to tedy jen na jedenáct kol, musíme být vděční i za to. Roman je přesně ta osobnost, která tady chybí a na hřišti se to musí zákonitě projevit. Trenér Kalvoda si určitě poradí s tím, kam jej zařadit. Díky tomu, že Roman hraje nejen stopera, ale všichni si ho pamatujeme i jako skvělého beka, tak těch možností je mnoho, takže se necháme překvapit. 

Ještě bez Romana Sigma konečně vyhrála i v soutěžním zápase. Na hřišti divizních Rosic neponechala nic náhodě, s přehledem vyhrála 5:0 a postoupila do dalšího kola MOL cupu, kde ji bude čekat Opava.

MOL Cup, 2.kolo: Slovan Rosice – SK Sigma Olomouc 0:5 (0:2). Branky: 6. (pen.), 29. a 88. Ordoš, 47. Chorý, 89. Rolinc. SK Sigma: Buchta – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Petr (46. Zahradníček), Cana, Houska, Navrátil (57. Moulis) – Ordoš, Chorý (77. Rolinc).

V neděli Sigma naplno zabodovala i v lize, byť jen ve druhé. Ligový výběr Sigmy, doplněný o hráče z druholigové rezervy, pod hlavičkou Sigma Olomouc B deklasoval ve FNL Varnsdorf. Tomu se tuto sezónu po odmítnutí postupu do Synot ligy vůbec nedaří. Jestlipak už tam začali stavět stadion pro první ligu? Sigma B se konečně odlepila od dna tabulky.

Sigma B – Varnsdorf 5:0. A pro zajímavost sestava „béčka“: Spurný – Štěrba, Radaković, Šindelář, Jemelka – Hladík (85. Texl), Plšek, Rajnoch, Houska, Falta (72. Schmidt) – Chorý (81. Rolinc). Až na krajní hráče a gólmana prakticky ligová sestava. Pozice Rajnocha v záloze naznačuje, kde asi bude hrát v sobotu proti Jihlavě. Vypadá to na stoperskou dvojici Hubník- Radakovič. Rajnoch před nimi. Střelecky se konečně prosadili i loňští kanonýři Ordoš a Plšek. Oba dali hattrick. Ordoš Rosicím, Plšek Varnsdorfu.

Kalendárium 7.9.-13.9

7.9.1983 odstartoval svoji reprezentační kariéru, přerušenou emigrací, Ivo Knoflíček. To byl hráč, kvůli kterému jsem v roce 1980 začal chodit na Sigmu pravidelně a když odešel, tak jsem to velmi těžce nesl. Proti Švýcarsku nastoupil jako hráč RH Cheb, kde byl tou dobou na základní vojenské službě ze Slavie Praha.

9.9.1993 se narodil Jaroslav Svozil, který si svůj ligový debut odbyl už na jaře 2014 při poslední fantastické ligové výhře Sigmy nad Slavií (5:1).

9.9.2011 proti Plzni skóroval naposledy za Sigmu v lize Marek Heinz. Mezi jeho prvním a posledním gólem v dresu Sigmy uplynulo neskutečných 14 let! V zápase proti Plzni skóroval dokonce dvakrát. První gól nádhernou střelou z přímáku a tu poslední vstřelil v 93.minutě zcela netypicky bombou pravačkou.

11.9.2005 odehrál svůj první ligový zápas Tomáš Janotka. Je to už neuvěřitelných deset let

12.9.1969 se narodil populární útočník Luděk „Želva“ Zdráhal.

Události minulého týdne:

Kromě výše popsaných událostí kolem Sigmy je zpráva No. 1 postup České republiky na EURO 2016 ve Francii. Bohužel, ve dvojzápase s Kazachstánem a Lotyšskem se o to nepřičinil žádný z bývalých ani současných hráčů Sigmy, ale do EURA je daleko, tak snad se to zlepší. Mnoho legionářů, kteří ve svých klubech hrávají a přicházeli do úvahy, zkosila zranění a tak se jednalo prakticky o výběr české ligy, doplněný o Čecha, který se rozchytal v Arsenalu a náš tým v obou zápasech hodně podržel, Daridu, Kadeřábka a Suchého. Trenér Vrba s tímto výběrem učinil zázrak. Zdálo se, jakoby se ho celou kvalifikaci drželo neuvěřitelné štěstí. V pořádku. Jsme tam. Opět. Po šesté za sebou! Úspěch jako hrom.

Reprezentace U21 rovněž svůj kvalifikační zápas s vyhrála. Slabou Maltu porazila lvíčata 4:1. Petr Ševčík bohužel zápas proseděl na tribuně. Po euforii kolem "malého" EURA, které se konalo před vyprodanými stadiony v Česku před pár týdny, je návštěva na jablonecké Střelnici mírně přes 2 tisíce diváků obrovskou ostudou. 

Z nominantů si tak zahráli o víkendu jedině Yunis s Buchvaldkem (t.č. ČB) a to za U20. Nakládačce 5:0 s Anglií nezabránili.

Trenéru Hapalovi se nejprve podařilo vyhrát se slovenskou U23 s Tomášem Malcem v základní sestavě Challenge cup, po výhře nad Tureckem 3:2 na penalty. Slovensko prohrávalo až do 79.minuty 2.0. Po snížení se závěr údajně odehrával ve stylu „dlhé lopty na Tomáša Maleca“. Malec nejdříve ve 4. minutě nastavení vyrovnal po rohu hlavou na 2:2 a pak se trefil i v penaltovém rozstřelu. V neděli se Pavlu Hapalovi už tak nedařilo. Slovenská U21, už bez Malce, který nesplňuje věkové kritérium pro tento výběr, prohrála v Bělorusku 1:0.

Velmi zajímavá zpráva přišla z Číny. Tamní společnost CEFC, která prostřednictvím několika firmem vstupuje na český trh a má se podílet i na sponzoringu české reprezentace, koupila Slavii Praha, zmítanou finančními problémy (když neměla ani na mzdy hráčům). V prvních okamžicích po zveřejnění této zprávy se sice Slavia stala terčem posměchu, nicméně je nutno říct, že se tímto pro Slavii otevírají zatím netušené možnosti. Nejdříve se zřejmě zastaví insolvenční řízení, vyrovnají dluhy a pak se už začnou pohlížet po posilách. Slavia už asi letos sestoupit nestihne.

Hráčem měsíce srpna se stal podle hlasování fanoušků Sigmy Jan Navrátil, za ním skončili nováčkové, kteří nejvíc zaujali- Buchta a Radakovič. 

V sobotu náš čeká superdůležitý zápas s Jihlavou. Posílená Sigma byla na celou přípravu během reprezentační přestávky prakticky kompletní, zlepšila si náladu dvěma výhrami, tak snad se to v sobotu projeví i výrazně lepší hrou a konečně třemi ligovými body.


Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 08.09.2015
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. pany 105 b.
1. pepa001 105 b.
2. michal01 103 b.
3. Pingpongac 102 b.
4. mili72 96 b.
5. MatejK. 95 b.
6. Lubos.k 93 b.
7. hunjan 92 b.
8. tlaci 81 b.
9. vasekpatak84 77 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com