Očima fanouška(24.): Fans stojí za Sigmou, přestože rozsudek zní: Vinna - Sigma United
Sigma Fans ®

25.06.2019, 6 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(24.): Fans stojí za Sigmou, přestože rozsudek zní: Vinna

Očima fanouška(24.): Fans stojí za Sigmou, přestože rozsudek zní: Vinna

Olomoucký deník,  24.8.2011.

Fans stojí za Sigmou, přestože rozsudek zní: Vinna

Minulý týden jsem na tomto místě vyjádřil svůj optimismus, že disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky (DK FAČR) uzná argumenty obhajoby fotbalového klubu SK Sigma Olomouc a v kauze údajné korupce při zápase Sigma-Bohemians z roku 2009 vydá pro klub osvobozující verdikt. Poněkud jsem se mýlil. Komise trestala a zvlášť tvrdě potrestala jediného obviněného na straně Sigmy, brankáře Petra Drobisze.

Na základě pouhého tvrzení těch, co korupci po půl roce nahlásili a bez dalších věrohodných důkazů, dostal osmnáctiměsíční trest zákazu sportovní činnosti a pokutu 200 000 Kč. Pokud tento pětatřicetiletý gólman neuspěje s odvoláním proti trestu, je podle svého tvrzení rozhodnut skončit s aktivní činností. Bohužel. Od počátku kauzy tvrdí, že se korupčního činu nedopustil.

Zda k jeho potrestání přispěla dobře známá tajná nahrávka bývalého sportovního manažera Sigmy Jiřího Kubíčka, není v tuto chvíli jasné. Předseda disciplinárky na své tiskové konferenci tvrdil, že posuzovali celá komplex důkazů a jednotlivé „střípky a střepy“. Každopádně v té nahrávce jméno gólmana Drobisze vůbec nezaznělo. Naopak pro potrestání celého klubu odpočtem devíti bodů v aktuální sezóně a pokutou 4 milióny korun Kubíčkova nahrávka komisi zcela postačovala.

Paradoxem ovšem je, že pro potrestání dalších činovníků Sigmy, jejichž jména tam zazněla, to DK FAČR nestačilo. I s ohledem na relativně mírný trest pro klub za „prokázanou korupci“, pokud už by se ten fakt trestu měl přijmout, je celá logika jednotlivých trestů pro aktéry kauzy zcela nepochopitelná.

Fotbalová asociace do této komise nadelegovala čtyři právníky z celkového počtu 7 členů. A pro ty zřejmě logiku tresty mají. Jen připomínám, ve škále trestů podle disciplinárního řádu je možný odpočet až 20 bodů, vyloučení klubu ze soutěže nebo pro jednotlivce až 15 let zastavení činnosti, přičemž minimální sazba je 12 měsíců.

Také pan Kubíček nevyšel z kauzy bez trestu, ovšem ne jako ten, kdo se na údajné korupci podílel, ale naopak jako ten, který důkazy měl a dlouho je zatajoval. Disciplinární komise mu také připočetla k tíži, jakým způsobem nahrávku získal- tajně a bez vědomí svého dlouholetého kolegy a bývalého pokladníka klubu. Dvouletý zákaz činnosti ve fotbale je dokonce vyšším trestem než má Petr Drobisz.

Střezte se svých kolegů a přátel, kteří Vás tajně nahrávají. Brrr, to je představa.

Celá kauza nemá ještě konec, klub i hráč se budou určitě odvolávat k odvolací a revizní komisi. Navíc ještě stále není uzavřeno soudní projednávání kauzy. A to vše určitě bude mít ještě vliv na chod klubu a sportovní výsledky. Vždyť komu by se dobře hrálo, když jeho spoluhráč dostal exemplární trest a týmu hrozí po odpočtu bodů sestup ze soutěže.

Krásné gesto udělal jeden ze členů realizačního týmu Sigmy, fyzioterapeut Jiří Herbert Procházka, když v průběhu utkání se Slováckem měl na sobě dres s číslem 18. Dres potrestaného Petra Drobisze.

Zápas se Slováckem se nevydařil. Fanoušci se sice zmobilizovali a vytvořili pro hráče úžasnou atmosféru, ale ani těch šest tisíc diváků nedohnalo hráče Sigmy ke kýžené výhře. Krásný gól Kuby Petra bohužel stačil jen na remízu. Musí se ale bojovat dál. Fanoušci jsou na straně Sigmy.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 24.08.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 95 b.
2. Pingpongac 93 b.
3. hunjan 88 b.
4. pany 80 b.
5. Lubos.k 79 b.
6. tlaci 74 b.
7. King 72 b.
8. GarFF 69 b.
9. hooory 63 b.
10. Stardock 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com