Očima fanouška(24.): Fans stojí za Sigmou, přestože rozsudek zní: Vinna - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 3 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(24.): Fans stojí za Sigmou, přestože rozsudek zní: Vinna

Očima fanouška(24.): Fans stojí za Sigmou, přestože rozsudek zní: Vinna

Olomoucký deník,  24.8.2011.

Fans stojí za Sigmou, přestože rozsudek zní: Vinna

Minulý týden jsem na tomto místě vyjádřil svůj optimismus, že disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky (DK FAČR) uzná argumenty obhajoby fotbalového klubu SK Sigma Olomouc a v kauze údajné korupce při zápase Sigma-Bohemians z roku 2009 vydá pro klub osvobozující verdikt. Poněkud jsem se mýlil. Komise trestala a zvlášť tvrdě potrestala jediného obviněného na straně Sigmy, brankáře Petra Drobisze.

Na základě pouhého tvrzení těch, co korupci po půl roce nahlásili a bez dalších věrohodných důkazů, dostal osmnáctiměsíční trest zákazu sportovní činnosti a pokutu 200 000 Kč. Pokud tento pětatřicetiletý gólman neuspěje s odvoláním proti trestu, je podle svého tvrzení rozhodnut skončit s aktivní činností. Bohužel. Od počátku kauzy tvrdí, že se korupčního činu nedopustil.

Zda k jeho potrestání přispěla dobře známá tajná nahrávka bývalého sportovního manažera Sigmy Jiřího Kubíčka, není v tuto chvíli jasné. Předseda disciplinárky na své tiskové konferenci tvrdil, že posuzovali celá komplex důkazů a jednotlivé „střípky a střepy“. Každopádně v té nahrávce jméno gólmana Drobisze vůbec nezaznělo. Naopak pro potrestání celého klubu odpočtem devíti bodů v aktuální sezóně a pokutou 4 milióny korun Kubíčkova nahrávka komisi zcela postačovala.

Paradoxem ovšem je, že pro potrestání dalších činovníků Sigmy, jejichž jména tam zazněla, to DK FAČR nestačilo. I s ohledem na relativně mírný trest pro klub za „prokázanou korupci“, pokud už by se ten fakt trestu měl přijmout, je celá logika jednotlivých trestů pro aktéry kauzy zcela nepochopitelná.

Fotbalová asociace do této komise nadelegovala čtyři právníky z celkového počtu 7 členů. A pro ty zřejmě logiku tresty mají. Jen připomínám, ve škále trestů podle disciplinárního řádu je možný odpočet až 20 bodů, vyloučení klubu ze soutěže nebo pro jednotlivce až 15 let zastavení činnosti, přičemž minimální sazba je 12 měsíců.

Také pan Kubíček nevyšel z kauzy bez trestu, ovšem ne jako ten, kdo se na údajné korupci podílel, ale naopak jako ten, který důkazy měl a dlouho je zatajoval. Disciplinární komise mu také připočetla k tíži, jakým způsobem nahrávku získal- tajně a bez vědomí svého dlouholetého kolegy a bývalého pokladníka klubu. Dvouletý zákaz činnosti ve fotbale je dokonce vyšším trestem než má Petr Drobisz.

Střezte se svých kolegů a přátel, kteří Vás tajně nahrávají. Brrr, to je představa.

Celá kauza nemá ještě konec, klub i hráč se budou určitě odvolávat k odvolací a revizní komisi. Navíc ještě stále není uzavřeno soudní projednávání kauzy. A to vše určitě bude mít ještě vliv na chod klubu a sportovní výsledky. Vždyť komu by se dobře hrálo, když jeho spoluhráč dostal exemplární trest a týmu hrozí po odpočtu bodů sestup ze soutěže.

Krásné gesto udělal jeden ze členů realizačního týmu Sigmy, fyzioterapeut Jiří Herbert Procházka, když v průběhu utkání se Slováckem měl na sobě dres s číslem 18. Dres potrestaného Petra Drobisze.

Zápas se Slováckem se nevydařil. Fanoušci se sice zmobilizovali a vytvořili pro hráče úžasnou atmosféru, ale ani těch šest tisíc diváků nedohnalo hráče Sigmy ke kýžené výhře. Krásný gól Kuby Petra bohužel stačil jen na remízu. Musí se ale bojovat dál. Fanoušci jsou na straně Sigmy.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 24.08.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com