Očima fanouška(23.): Sigmu čekají další bitvy.Jedna z největších ve čtvrtek - Sigma United
Sigma Fans ®

25.06.2019, 6 lidí online

    | registrovat

Očima fanouška(23.): Sigmu čekají další bitvy.Jedna z největších ve čtvrtek

Očima fanouška(23.): Sigmu čekají další bitvy.Jedna z největších ve čtvrtek
Olomoucký deník, 17.8.2011

Fotbalisté Sigmy Olomouc prožili úspěšný týden a svým fanouškům udělali radost dvěma výhrami na hřištích soupeřů. Nejdříve si odbyli premiérový zápas nového ročníku Ondrášovka Cupu ve Spytihněvi. Místního divizního nováčka zejména díky výkonu v prvním poločase porazili 3:2 a postoupili do třetího kola českého poháru. V něm se Sigma vrátí na místo neúspěšného finálového boje v minulém ročníku. O postup do dalšího kola se střetne s druholigovou Jihlavou.

V neděli jela Sigma odehrát třetí ligové kolo do Českých Budějovic. Sigmě se konečně podařilo zlomit několik roků trvající sérii bez výhry. Naposledy v Budějovicích Sigma vyhrála v roce 2005. V zápase tehdy hráli z dnešního kádru Sigmy Radim Kučera a Jan Schulmeister, jejich tehdejší spoluhráč Filip Rýdel už obléká dres Dynama České Budějovice.

Na zápase je nutno ocenit způsob, jakým Sigma k výhře došla. Otočit nepříznivý výsledek a nakonec vyhrát na hřišti soupeře se nedaří příliš často. Výrazným a jedinečným způsobem k tomu přispěl nejlepší hráč na hřišti Marek Heinz. Poprvé od svého návratu ze zahraničí nastoupil v ligovém zápase v základní sestavě a důvěru trenéra splatil dvěma krásnými góly. Vyrovnání zařídil přesnou a prudkou střelou z velké vzdálenosti, vítěznou branku vstřelil po kombinaci v pokutovém území a levou nohou neomylně poslal míč k tyči bezmocného gólmana soupeře.

Po dvou zápasech, kdy útočníci Sigmy nevstřelili branku tak zkušený Marek Heinz opět vlil fanouškům naději, že je možno se spoléhat nejen na kolektivní výkon celého týmu, ale i na individuální schopnosti těch, od kterých se to očekává. A on je jedním z nich.

Nyní nás čeká domácí souboj se Slováckem. Slovácko je se Sigmou a Baníkem posledním zástupcem Moravy a Slezska v lize. Pohled na tabulku z tohoto úhlu je pro fanouška z východu naší republiky skutečně smutný. Sigma se Slováckem na jaře doma po tragickém výkonu prohrála, nyní očekáváme satisfakci a omluvu za předvedený výkon v podobě vítězství.

Daleko těžší boj Sigmu čeká již zítra. Zasedne disciplinární komise Fotbalové asociace České republiky a údajně konečně vydá verdikt v tzv. korupční aféře. Jsem optimista. Věřím, že zástupci Sigmy jasně obhájí svoji nevinu a z komise odejde Sigma bez trestu. Celá kauza od počátku vytváří dojem, že je vyrobená na zakázku. Nabízí se celá řada otázek a odpovědí, kdo za tím stojí a proč. Ale tím se nechci tady zabývat. Nezbývá, než čekat, jakým způsobem se zítra rozhodne. Myslím si, že ať verdikt dopadne jakkoliv, bude to mít velký vliv na budoucnost klubu.

Možná nebude úplně od věci si připomenout jeden historický zápis do dějin klubu. V pondělí to bylo přesně 30 let, kdy Sigma odehrála svůj první zápas v nově utvořené 1.národní fotbalové lize, ze které se poprvé přímo postupovalo do první ligy. Hanácké derby v Prostějově navštívilo 4 tisíce fanoušků. Vyprodaný stadion byl tehdy svědkem vítězství Sigmy 1:0. Sigma nastoupila na druholigovou cestu, která byla na jaře roku 1982 završena historicky prvním postupem do československé ligy. Někteří z Vás na tom zápase byli, stejně jako já a můj otec nebo můj kamarád, který si ten zápas také vybavil. Tehdy jsme nějak vytušili, že Sigma bude brzy ligová a podpora fanoušků byla obrovská.

Tyhle vzpomínky nám nikdo z paměti nevymaže a nějaká disciplinární komise na vztahu věrného fanouška k Sigmě nemůže nic změnit. týden v neděli. Sigmu čeká už bohužel jediné moravské derby se Slováckem . A to už určitě fanoušci Modré laviny nastoupí do ochozů opět v plném počtu.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 17.08.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů

novinky

29.10.2018 - Nevídaný obrat

Sigma se v Karviné trápila do 78. minuty, prohrávala 2:0 a spousta lidí zápas odepsalo. Jenže po střídáních se uskutečnila velká otočka a na všech třech gólech měli zásluhu noví hráči. 

Karviná - Sigma - 2:3 -

Branky: 64.Budínský, 71.Guba - 79.Falta, 81.Texl, 87.Dvořák 

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (72.Texl), Vepřek, Falta - Kalvach - Zahradníček (67.Lalkovič), Houska, Plšek (46.Dvořák), Pilař - Nešpor 

24.10.2018 - Ztráta se Zlínem

Bohužel se nepodařilo navázat na předchozí tříbodový zisk se Spartou, Zlín účinnou taktikou Sigmu do mnoha šancí nepustil ma nakonec můžeme být rádi za bod.

SIGMA - Zlín - 1:1 -

Branky: 76.Texl - 50.Beaugel

Sestava: Buchta - Sladký, Štěrba (73.Texl), Polom (10.Chvátal, 59. Dvořák), Vepřek - Kalvach - Zahradníček, Houska, Plšek, Pilař - Nešpor10.10.2018 - Výhra nad Spartou!

Konečně se příznivci Sigmy mohou radovat. V pěkném, bojovném utkání porazili letenské a všichni doufají, že se blýská na lepší časy.

SIGMA - Sparta - 1:0 -

Branka: 35. Nešpor

Sestava:  Buchta - Vepřek,Jemelka,Štěrba,Sladký - Kalvach - Zahradníček (73.Pilař), Houska, Plšek (88.Polom), Falta - Nešpor (68.Yunis)

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 95 b.
2. Pingpongac 93 b.
3. hunjan 88 b.
4. pany 80 b.
5. Lubos.k 79 b.
6. tlaci 74 b.
7. King 72 b.
8. GarFF 69 b.
9. hooory 63 b.
10. Stardock 56 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com