Očima fanouška(22.): Na Baník bylo poloprázdno, klub si může za to sám - Sigma United
Sigma Fans ®

29.09.2021, 2 lidé online

    | registrovat

Očima fanouška(22.): Na Baník bylo poloprázdno, klub si může za to sám

Očima fanouška(22.): Na Baník bylo poloprázdno, klub si může za to sám

Olomoucký deník, 10.8.2011

V sobotu jsme na Andrově stadionu přivítali tradičního soupeře ze Slezska. Baník evidentně není to, co býval a pokračuje v mizérii z loňské sezóny. Po domácí porážce v prvním ligové kole vedení Baníku vyhodilo slovenského trenéra Marka a k týmu přišel trenér juniorky Pavel Malura.

Individuálním chybám se však jeho tým nevyhnul ani v zápase se Sigmou a ta první přišla hned v 9.minutě, kdy vyklusávající slovenský obráce Baníku Jozef Adámik nezaregistroval za zády sprintujícího útočníka Sigmy Adama Varadiho a vcelku nešťastně mu zezadu brnkl o nohy a byla z toho penalta. Tu brazilec Rossi s přehledem proměnil střelou po zemi k levé tyči. Pro Varadiho to byl první zápas v dresu Sigmy proti svému bývalému týmu, a také první zápas před svým novým domácím publikem.

Naopak Rossi už kroutí v Sigmě svoji pátou sezónu a v tomto zápase odehrál již 100. ligový zápas za Sigmu. A k tomu přidal další skvělou branku hlavou po rohu na 2:0 těsně před poločasem a definitivně uzemnil myšlenky našeho soupeře na nějaký pokus o zvrat ve vývoji v utkání, které bylo od začátku v režii Sigmy. Sigma měla celý zápas jednoznačnou převahu, kterou v závěru korunoval individuálním průnikem Tomáš Hořava. Krásným gólem ze dvaceti metrů jenom podtrhl svoji dobrou formu na začátku sezóny a potvrdil oprávněnost nominace mezi náhradníky české fotbalové reprezentace.

Pochválil bych trenéra Psotku za to, že po první venkovní bezgólové remíze hned neměnil útočnou trojku a dal útočníkům Petrovi, Schulmeisterovi a Varadimu znovu důvěru. Přestože se ani jeden z nich opět gólově neprosadil, odvedli velmi dobrou práci, stejně jako celý tým. Pro střídajícího Marka Heinze to byla obnovená premiéra v dresu Sigmy. Naposledy hrál za Sigmu před jedenácti lety. Určitě bude pro Sigmu svými zkušenostmi a vytříbenou technikou levé nohy velkým přínosem. Dalším plusem zápasu byla bezchybná obranná činnost týmu a druhá nula na kontě gólmana Drobisze, i když Baník zřejmě bude letos opět patřit k těm slabším týmům ligy a obranu Sigmy příliš neprověřil.

Naopak velkým zklamáním byla tristní návštěva na tomto zápase. Zápas s Baníkem, bez ohledu na jeho postavení v tabulce, bývá tím nejnavštěvovanějším a nejsledovanějším zápasem sezóny. Letos dorazilo na zápas odhadem sedm stovek fanoušků Baníku. Celkem na zápas na Andrově stadionu přišlo 5379 diváků. Naposledy přišlo na Baník ještě méně diváků před více než osmi lety. Do hlediště tehdy přišlo pouhých 5166 diváků. Sigma v té době sídlila v dolních patrech tabulky, po trenérech Pánikovi a Kotrbovi se týmu ujal konečně Pan trenér Uličný a Baníku se o titulu zatím mohlo jen zdát.

Příčin této nízké návštěvnosti může být samožejmě mnoho. Bohužel tou největší se zdá skutečně opatření vedení Sigmy a prodej vstupenek formou tzv. adresného ticketingu. Tuto formu prodeje jako vhodné opatření pro zvýšení bezpečnosti odmítla jednomyslně celá rada sdružení fanoušků Sigma United. Mnoho fanoušků na protest proti tomuto opatření na stadion nepřišla. Východní tribuna byla poloprázdná a v kotli v sektoru S bylo jen pár fanoušků. Je to škoda. Nejsem si jist, ale tento systém nepoužívá vůči vlastním fanouškům žádný jiný tým ligy.

Za nízkou účast si tak bohužel může vedení klubu samo. Jiná věc jsou nutná bezpečnostní opatření. Jako při každém jiném takto tzv. „rizikovém zápase“ tak mohli být občané Olomouce svědky zvýšeného počtu policie a dohledu policejní helikoptéry ve vzdušném prostoru nad městem. Tato opatření mimo stadion jsou součástí dohody mezi policí ČR a Fotbalovou asociací a celkem oprávněnou , i když zřejmě až příliš neúměrně nákladnou operací.

V dalším dnech čeká hráče Sigmy nabitější program. Již dnes druhé kolo Ondrášovka Cupu a zápas ve Spytihněvi s místním divizním nováčkem a v neděli zápas v Českých Budějovicích s dalším z týmů, kterým se v rozjezdu ligy příliš nedaří. Tento tým trénuje Jiří Kotrba, který před téměř devíti lety zanechal i v Olomouci malou stopu. Na podzim roku 2002 převzal Sigmu a po čtyřech prohraných zápasech ji zase opustil a dal přednost Spartě. Nyní Budějovice trápí děravá obrana a v obou zápasech obdrželi po čtyřech brankách. Na domácí zápas se tak budeme moci vydat až následující týden v neděli. Sigmu čeká už bohužel jediné moravské derby se Slováckem . A to už určitě fanoušci Modré laviny nastoupí do ochozů opět v plném počtu.

Související články

Autor: Tomáš Vaida | Vydáno dne 10.08.2011
Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Přehled komentářů
Zdroj: Olomoucký deník

novinky

13.11.2019 - Zlín - Sigma - 1:0 -

Sigma prohrála se slabým Zlínem a balancuje na hraně skupiny o sestup. 

Sestava: Buchta-Hála (80.Zahradníček),Zima,Beneš,Jemelka-Pablo (72.Texl),Zmrzlý,Houska,Falta-Plšek (57.Chytil)-Yunis

04.11.2019 - SIGMA - Boleslav-2:2-

Škoda dobře rozehraného zápasu. Nemusíme ale smutnit, kdyby naši kluci hráli pořád tak, nemáme strach o posun nahoru. 

Branky: Plšek, Beneš - Fulnek, Budínský

Diváci: 2406

Sestava: Buchta-Hála (80.Sladký),Beneš,Jemelka,Kerbr-Greššák,Houska-Pablo (65.Falta),Plšek,Pilař(67.Texl)-Yunis

31.10.2019 - MOLL CUP: Sigma-Dukla-4:0-

Branky: Houska, 2x Pilař, Yunis

Sestava: Mandous - Sladký,Zima,Jemelka,Vepřek - Greššák,Pablo (46.Texl) - Zahradníček (70.Látal),Houska (64.Zmrzlý),Pilař - Yunis

archiv novinek

žebříček tipovačky

1. schnela 26 b.
2. Lubos.k 24 b.
2. mili72 24 b.
2. Pingpongac 24 b.
3. hooory 23 b.
3. michal01 23 b.
4. MatejK. 22 b.
5. 3 - 7 20 b.
6. GarFF 19 b.
6. pany 19 b.

© 2015 sigmaunited.cz a weboveprezentace.com